Co jste nevěděli o Playerunknown's Battlegrounds?

Pozadí vývoje i samotná hra je plná zajímavostí a záhad. Pojďme si o nich povědět.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: www.playbattlegrounds.com

Jméno vzniklo spojením přezdívky autora a slova Battlegrounds

Hlava celého projektu, Brendan Greene, je vášnivý hráč. Během svého pobytu v Brazílii často hrával Delta Force: Black Hawk Down a America's Army, které samozřejmě obsahovali také multiplayer. Tam si jako přezdívku vybral "PlayerUnknown" a vydržela mu až do dnešních dní. Nakonec ji použil i ve své hře, kde vytvořila první část názvu.

Druhá část má trošku odlišný příběh. Green kdysi vytvářel modifikaci pro Armu 2, jejíž principy měly být stejné jako v PUBG. Mod pojmenoval Battle Royale podle stejnojmenného japonského snímku z roku 2000. Jelikož nemohl název znovu použít, zvolil slovo Battlegrounds. PlayerUnknown je on a Battlegrounds jeho hra.

PU Battlegrounds prodal už 4 miliony kopií

Od svého přechodu do fáze předběžného přístupu zaznamenal titul od jihokorejského vývojářského studia více než 4 miliony prodaných kopií a své společnosti vydělal 100 milionů dolarů. V porovnání s MMORPG Tera, které Bluehole vytvořili před třemi roky, jsou výdělky PUBG poloviční. Musíme ale mít na paměti, že hra ještě není kompletně dokončená a během roku se mohou čísla ještě výrazně změnit.

Během prvních třech dnů vydělal 11 milionů dolarů

O PlayerUnknown's Battlegrounds byl zájem už od samého začátku. Během prvních třech dní dokázal vydělat 11 milionů amerických dolarů, držel si neuvěřitelnou bilanci 67 718 unikátních hráčů v jednu chvíli, na streamovací službě Twitch se v jednu chvíli dostal mezi nejsledovanější tituly vůbec a se 150 320 diváky v souhrnu se udržel v TOP 5.

PUGB měl být původně mod

Brendan Greene chtěl původně svoji myšlenku přenést na monitory jako mod k DayZ. V modifikaci nazvané Battle Royale měli hráči proti sobě bojovat do té chvíle, než zůstane na živu poslední z nich. Když ale její tvůrce přestal s vývojem a vydal samostatně hratelnou hru, musel "PlayerUnknown" přemigrovat na Armu 3. A i když přišla nabídka od Daybreak Game Company, jeho práce stále přetrvává v různých hrách. Inspiraci si vzalo například Ark: Survival Evolved, Rust, nebo The Culling...

Tvůrce hry spolupracoval na H1Z1

Modderská práce neznámého Ira zaujala tvůrce H1Z1 natolik, že jej oslovili s nabídkou spolupráce. Nastínili mu svoje představy a Green smlouvu podepsal. V době, kdy ještě byla hra pouhou variací na DayZ tedy pomohl vytvořit velice populární King of the Kill.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Playerunknown's Battlegrounds?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.