Dva konflikty z české historie, které chceme vidět v Total War Saga

Velké bitvy, zrádní žoldnéři nebo podlá církev - k tomu všemu má česká historie co říct. Proč toho tedy nevyužít v jednom z dílů Total War Saga?

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: YouTube

SEGA včera oznámila Total War Saga, sérii her zasazených do menších válečných konfliktů (více čtěte zde). Jelikož nám tvůrci o jejich zasazení neprozradili nic bližšího, můžeme jen spekulovat, kam tyto tituly zamíří. A jelikož máme rádi historii, připravili jsme si vás pro dvě historická období z českých dějin, na které by určitě neměli tvůrci zapomenout

Česko-uherské války (1271 - 1273)

Historické hry velice rády České království přehlížejí a série Total War není výjimkou. V obou dvou dílech Medievalu jsme sice mohli ve středu Evropy najít Prahu, ta ale byla rebelským sídlem a po Česku nebylo nikde ani vidu ani slechu. Přitom v době, kdy se tato dvojice středověkých strategií odehrávala, zažíval stát vedený Přemyslovci velice tučná období. V Total War Saga by tak mohli tvůrci tuto chybu napravit.

Česko-uherské války sice nepatří mezi nejzajímavější konflikty historie, jejich pozadí už si pozornost zaslouží. Ve druhé polovině 13. století vládl Čechům obávaný Přemysl Otakar II. Ten dokázal udělat z malé zemičky mocné království, které sahalo až Jaderskému moři. Povedlo se mu to hlavně díky bohatým stříbrným dolům, díky nimž si mohl dovolit postavit jedno z nejsilnějších vojsk Starého kontinentu a také stabilizovat ekonomiku. Zvenčí se ale ozývalo spoustu problémů - Rudolf Habsburský nebo Uherský panovník Štěpán V. 

Hra by mohla obsáhnout i volbu císaře Svaté říše římské, zakomponovat náboženství a vztah tehdejších vládců k papeži, možnost zakládat nová města, udržování dobrých vztahů se vzpurnou šlechtou nebo mnohem více diplomatických možností podle velikosti státu a schopností hráče.

Husitské války (1419  - 1434)

Husitské války patří mezi nejznámější a nejproklamovanější konflikty v české historii. Žádný větší titul jej ještě nezpracoval, proč to tedy nezměnit a neukázat hráčům na celém světě, že i malá země ve středu Evropy si uměla pořádně dupnout.

Celý problém začal upálením mistra Jana Husa v Kostnici. Čechy už ale dávno odpadly od tehdy tradiční odnože křesťanství - katolictví a většina země vyznávala spíše kališnictví. To se samozřejmě nelíbilo papeži a proti vzpurným husitům vyhlásil hned několik křížových výprav, všechny bez úspěchu.

Do hry by se dalo zahrnout hned několik zemí. Polsko tou dobou taktéž čelilo husitské vlně a bylo nuceno s ní bojovat, do války se zapojilo Uhersko, Svatá říše římská či Rakousko. S trochou šikovnosti by mohli vývojáři vytvořit několik unikátních jednotek, v bitvách použít i některé známé prvky z minulosti (štítová hradba) a propojit je s novými (vozová hradba). Taktéž by nebylo špatné do titulu zakomponovat pověstný husitský zpěv nebo náboženské rozepře.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dva konflikty z české historie, které chceme vidět v Total War Saga

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.