Dva konflikty z české historie, které chceme vidět v Total War Saga

Velké bitvy, zrádní žoldnéři nebo podlá církev - k tomu všemu má česká historie co říct. Proč toho tedy nevyužít v jednom z dílů Total War Saga?

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: YouTube

SEGA včera oznámila Total War Saga, sérii her zasazených do menších válečných konfliktů (více čtěte zde). Jelikož nám tvůrci o jejich zasazení neprozradili nic bližšího, můžeme jen spekulovat, kam tyto tituly zamíří. A jelikož máme rádi historii, připravili jsme si vás pro dvě historická období z českých dějin, na které by určitě neměli tvůrci zapomenout

Česko-uherské války (1271 - 1273)

Historické hry velice rády České království přehlížejí a série Total War není výjimkou. V obou dvou dílech Medievalu jsme sice mohli ve středu Evropy najít Prahu, ta ale byla rebelským sídlem a po Česku nebylo nikde ani vidu ani slechu. Přitom v době, kdy se tato dvojice středověkých strategií odehrávala, zažíval stát vedený Přemyslovci velice tučná období. V Total War Saga by tak mohli tvůrci tuto chybu napravit.

Česko-uherské války sice nepatří mezi nejzajímavější konflikty historie, jejich pozadí už si pozornost zaslouží. Ve druhé polovině 13. století vládl Čechům obávaný Přemysl Otakar II. Ten dokázal udělat z malé zemičky mocné království, které sahalo až Jaderskému moři. Povedlo se mu to hlavně díky bohatým stříbrným dolům, díky nimž si mohl dovolit postavit jedno z nejsilnějších vojsk Starého kontinentu a také stabilizovat ekonomiku. Zvenčí se ale ozývalo spoustu problémů - Rudolf Habsburský nebo Uherský panovník Štěpán V. 

Hra by mohla obsáhnout i volbu císaře Svaté říše římské, zakomponovat náboženství a vztah tehdejších vládců k papeži, možnost zakládat nová města, udržování dobrých vztahů se vzpurnou šlechtou nebo mnohem více diplomatických možností podle velikosti státu a schopností hráče.

Husitské války (1419  - 1434)

Husitské války patří mezi nejznámější a nejproklamovanější konflikty v české historii. Žádný větší titul jej ještě nezpracoval, proč to tedy nezměnit a neukázat hráčům na celém světě, že i malá země ve středu Evropy si uměla pořádně dupnout.

Celý problém začal upálením mistra Jana Husa v Kostnici. Čechy už ale dávno odpadly od tehdy tradiční odnože křesťanství - katolictví a většina země vyznávala spíše kališnictví. To se samozřejmě nelíbilo papeži a proti vzpurným husitům vyhlásil hned několik křížových výprav, všechny bez úspěchu.

Do hry by se dalo zahrnout hned několik zemí. Polsko tou dobou taktéž čelilo husitské vlně a bylo nuceno s ní bojovat, do války se zapojilo Uhersko, Svatá říše římská či Rakousko. S trochou šikovnosti by mohli vývojáři vytvořit několik unikátních jednotek, v bitvách použít i některé známé prvky z minulosti (štítová hradba) a propojit je s novými (vozová hradba). Taktéž by nebylo špatné do titulu zakomponovat pověstný husitský zpěv nebo náboženské rozepře.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dva konflikty z české historie, které chceme vidět v Total War Saga

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Nepřátelé budou bez šance! Oblečte se jako sněhulák díky nové aktualizaci…

22.01.2019 19:07 Leden končí, zima ale běží na plné obrátky. Proto se v Epic Games rozhodli obohatit hru o nový…

Remake Resident Evil 2 má našlápnuto na skvělý prodejní výsledek. Demo si…

22.01.2019 18:13 Resident Evil 2 už pomalu klepe na dveře, a tak vám přinášíme zajímavé statistiky týkající se…

Související:

Nejčtenější články

  1. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  2. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

  3. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.