Legendy se vrací aneb nejlepší novodobé restarty herních sérií

Známe je všichni. Hráli jsme je jako malí. A nyní jsou zpět. V lepší hratelnosti, hezčí grafice, avšak se stále stejným kouzlem, jako před lety. Podívejte se na čtyři nejpovedenější restarty herních sérií.

Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein: The New Order FOTO: gamespot.com

DOOM (2016)

Stařičký DOOM je ikonou herního průmyslu, během jehož dlouhé historie se u "vydavatelského kormidla" vystřídaly hned tři společnosti. U zrodu legendy stálo do roku 1996 GT interactive, následně převzal otěže Activision a od roku 2010 spravuje značku Bethesda - matka takových pecek jako The Elder Scrolls: Skyrim nebo Fallout 4. Jenže DOOM už v té době nadobro ztratil svůj lesk a spousta hráčů si jej zachovala v paměti už jen jako vzpomínku na zářnou minulost. Bethesda se ale nevzdala a téměř mrtvou sérii oživila.

Pro nezaujatého fanouška (jestli vůbec někdo takový existuje) nebyl loňský DOOM příliš zajímavý, staří matadoři si však se slzou oku pochvalovali oprášenou hratelnost obohacenou o nové prvky. Hra vás opět nechala kosit tisíce příšer a dokonce obsahovala i multiplayer. Ten byl plný nejen tradičních módů (deathmatch, dominace), ale i těch neokoukaných.

Hra se zpočátku neprodávala příliš dobře. Během května zaznamenali id Software 500 tisíc prodaných kusů a do srpna vzrostly číslovky o stejnou hodnotu. Poslední čísla už ukazují mnohem lepší hodnoty - 3,6 milionů.

XCOM: Enemy Unknown (2012)

Psal se rok 1994 a ve světě vyšla dnes notoricky známá hra UFO: Enemy Unknown. Titul kombinoval real-time strategii s tahovými prvky a svým zasazením (i zpracováním) dokázal nastřádat početnou věrnou komunitu. Téměř dvacet let se nic nedělo a po střílení mimozemských tvorů byla stále poptávka. 2K se tedy odhodlala k nečekanému kroku - odkoupila práva a restartovala sérii.

V XCOM: Enemy Unknown stejně jako v jeho předchůdci z roku 1994 velíte komandu speciálních jednotek s cílem zahnat "emzáky" zpět na oblohu. Opravdové 3D vám dává spoustu netušených možností a spolu se spoustou nových funkcí (smrt vojáka je definitivní...) tvoří z tohoto rebootu opravdu nezapomenutelnou záležitost.

Wolfenstein: The New Order (2014)

Další legenda videoherního průmyslu se po letech taktéž dočkala povedeného restartu. Stařičký Wolfenstein zažil pod několika vývojářskými studii i vydavateli své dny slávy i zklamání. Největší pozornosti se sérii dostávalo v osmdesátých a devadesátých letech, poté renomé značky začalo upadat, až do té doby, než jej vzala pod svá křídla Bethesda.

V roce 2014 jsme se opět vžili do legendárního B. J. Blazkowicze a opět jsme stříleli nacisty, jenže v úplně jiné situaci - nacisté vyhráli válku. Nová doba přinesla do hry zajímavý nádech i experimentální zbraně, které jí bezpochyby sluší.

Tomb Raider (2013)

Slavná vykradačka hrobů je tu s námi ve virtuální podobě už dlouhých 21 let a svým (původně) špičatým poprsím si získala nejedno mužské srdce. Mnohem víc ale zabodoval restart série z roku 2013, který si uzmul nespočet cen.

Série během třech let prošla řadou změn a zejména jedna kosmetická všechny udivila. Reboot značky totiž přinesl nejen zbrusu nové zasazení a hratelnost, ale také doslova novou hlavní hrdinku. Postava, do jejíž kůže jsme se vžili, byla mnohem plošší, mladší a bezbrannější, než jsme u Lary Croft zvyklí.

Tento rázný krok u veřejnosti skvěle vyšel. Kombinace úžasného příběhu, zajímavé hratelnosti a multiplayeru přinesla už v prvním roce od vydání neuvěřitelných 3,5 milionu prodaných kopií. K dnešnímu dni se čísla vyšplhala na 9 milionů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Legendy se vrací aneb nejlepší novodobé restarty herních sérií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

17.01.2019 20:17 Bude tato "variace na Fallout" úspěšnější než loňský pokus od Bethesdy?

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

  3. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.