Legendy se vrací aneb nejlepší novodobé restarty herních sérií

Známe je všichni. Hráli jsme je jako malí. A nyní jsou zpět. V lepší hratelnosti, hezčí grafice, avšak se stále stejným kouzlem, jako před lety. Podívejte se na čtyři nejpovedenější restarty herních sérií.

Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein: The New Order FOTO: gamespot.com

DOOM (2016)

Stařičký DOOM je ikonou herního průmyslu, během jehož dlouhé historie se u "vydavatelského kormidla" vystřídaly hned tři společnosti. U zrodu legendy stálo do roku 1996 GT interactive, následně převzal otěže Activision a od roku 2010 spravuje značku Bethesda - matka takových pecek jako The Elder Scrolls: Skyrim nebo Fallout 4. Jenže DOOM už v té době nadobro ztratil svůj lesk a spousta hráčů si jej zachovala v paměti už jen jako vzpomínku na zářnou minulost. Bethesda se ale nevzdala a téměř mrtvou sérii oživila.

Pro nezaujatého fanouška (jestli vůbec někdo takový existuje) nebyl loňský DOOM příliš zajímavý, staří matadoři si však se slzou oku pochvalovali oprášenou hratelnost obohacenou o nové prvky. Hra vás opět nechala kosit tisíce příšer a dokonce obsahovala i multiplayer. Ten byl plný nejen tradičních módů (deathmatch, dominace), ale i těch neokoukaných.

Hra se zpočátku neprodávala příliš dobře. Během května zaznamenali id Software 500 tisíc prodaných kusů a do srpna vzrostly číslovky o stejnou hodnotu. Poslední čísla už ukazují mnohem lepší hodnoty - 3,6 milionů.

XCOM: Enemy Unknown (2012)

Psal se rok 1994 a ve světě vyšla dnes notoricky známá hra UFO: Enemy Unknown. Titul kombinoval real-time strategii s tahovými prvky a svým zasazením (i zpracováním) dokázal nastřádat početnou věrnou komunitu. Téměř dvacet let se nic nedělo a po střílení mimozemských tvorů byla stále poptávka. 2K se tedy odhodlala k nečekanému kroku - odkoupila práva a restartovala sérii.

V XCOM: Enemy Unknown stejně jako v jeho předchůdci z roku 1994 velíte komandu speciálních jednotek s cílem zahnat "emzáky" zpět na oblohu. Opravdové 3D vám dává spoustu netušených možností a spolu se spoustou nových funkcí (smrt vojáka je definitivní...) tvoří z tohoto rebootu opravdu nezapomenutelnou záležitost.

Wolfenstein: The New Order (2014)

Další legenda videoherního průmyslu se po letech taktéž dočkala povedeného restartu. Stařičký Wolfenstein zažil pod několika vývojářskými studii i vydavateli své dny slávy i zklamání. Největší pozornosti se sérii dostávalo v osmdesátých a devadesátých letech, poté renomé značky začalo upadat, až do té doby, než jej vzala pod svá křídla Bethesda.

V roce 2014 jsme se opět vžili do legendárního B. J. Blazkowicze a opět jsme stříleli nacisty, jenže v úplně jiné situaci - nacisté vyhráli válku. Nová doba přinesla do hry zajímavý nádech i experimentální zbraně, které jí bezpochyby sluší.

Tomb Raider (2013)

Slavná vykradačka hrobů je tu s námi ve virtuální podobě už dlouhých 21 let a svým (původně) špičatým poprsím si získala nejedno mužské srdce. Mnohem víc ale zabodoval restart série z roku 2013, který si uzmul nespočet cen.

Série během třech let prošla řadou změn a zejména jedna kosmetická všechny udivila. Reboot značky totiž přinesl nejen zbrusu nové zasazení a hratelnost, ale také doslova novou hlavní hrdinku. Postava, do jejíž kůže jsme se vžili, byla mnohem plošší, mladší a bezbrannější, než jsme u Lary Croft zvyklí.

Tento rázný krok u veřejnosti skvěle vyšel. Kombinace úžasného příběhu, zajímavé hratelnosti a multiplayeru přinesla už v prvním roce od vydání neuvěřitelných 3,5 milionu prodaných kopií. K dnešnímu dni se čísla vyšplhala na 9 milionů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Legendy se vrací aneb nejlepší novodobé restarty herních sérií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.