Vrátí se série Medal of Honor?

Call of Duty konečně potřebuje vážnou konkurenci. Dozrál tedy čas k návratu?

Medal of Honor

Medal of Honor FOTO: Origin

Medal of Honor a Call of Duty byli úhlavní nepřátelé, kteří kdysi válčili o srdce fanoušků a rok co rok každý netrpělivě očekával, kam nás tvůrci zavedou tentokrát. Jenže postupně renomé obou značek začalo uvadat. Activision se s tím dokázal smířit a dál tvrdohlavě posouval Call of Duty do budoucnosti, jenže vydavateli MoH po Warfighteru došla trpělivost a celou sérii položil k ledu. Od tohoto okamžiku uplynulo dlouhých pět let, nedozrál tedy čas k návratu?

Podle nás je ta správná doba pro vytvoření zdravého konkurenčního prostředí. Call of Duty každý podzim hraje dokola tu stejnou písničku a přesunem na bojiště druhé světové války jen chtějí fanouškům vzkázat, že je všechno v pořádku, vždyť je přece nikdo nemůže připravit o majoritní podíl na trhu...

Nejhorší díl série

Dokud tu byl Medal of Honor, drželo si CoD velmi vysokou úroveň. Celá série Black Ops nebo Modern Warfare od recenzentů pravidelně dostávala velice vysoká hodnocení, jenže poslední díly už u fanoušků příliš obliby nesklidili. Jedinou "světlou výjimkou" byl s uživatelským skóre 5.7 Advanced Warfare. Co přišlo potom ale muselo pohnout i s kovaným fanouškem Call of Duty.

S oznámením Infinite Warfare vývojářům muselo dojít, že je něco špatně. "Reveal trailer" se dostal mezi nejvíce dislikovanější videa na Youtubu, Activision tak potřeboval nějakým způsobem pozvednout prodeje a zvolil poměrně mazanou cestu. Pokud jste si zakoupili nejnovější díl, dostali jste jako bonus (podle některých) nejlepší díl série - Modern Warfare. Jenže ani to titul nespasilo. Prodeje a recenze byly slabé, ohlasy fanoušků ještě horší.

 Jak tedy všem, alespoň do vydání, zacpat ústa? Vydejme hru z 2. světové války!

Přijde konečně revoluce?

Jasně, na titulu se pracuje už řadu let, jenže pošramocená reputace kdysi věhlasné série musí vyvolávat přinejmenším pochybnosti. Chopí se Sledgehammer Games šance a dají konečně fanouškům hru, kterou si opravdu zaslouží? To uvidíme až na podzim.

A co Medal of Honor? Myšlenka, že v nejbližší době bude prohánět hříšné Call of Duty zní opravdu lákavě, jenže v dnešní době je velice nepravděpodobná. EA totiž nemá sebemenší důvod sérii oživovat. Jejich studiu DICE se tah s 1. světovou válkou povedl - více než 15 milionů prodaných kopií, aktivní komunita... Proč ji rozdělovat dalším zbytečným titulem? Musíme alespoň doufat v úspěch nezávislých titulů, které by vývojáře profláklé značky pořádně přitlačily ke zdi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vrátí se série Medal of Honor?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.