Konkurence pro Battlefield? Představujeme vám Hell Let Loose!

Doby, kdy byl trh hrami z 2. světové války doslova zahlcen, jsou dávno pryč. Herní komunitu opět zajímají příběhy vojáků z nejkrvavějšího vojenského konfliktu v historii. Po oznámení Call of Duty: WWII zčeřil tyto klidné vody další titul - Hell Let Loose.

Hell Let Loose

Hell Let Loose FOTO: Hell Let Loose

Na první pohled byste to možná neřekli, ale už příští rok bude mít Battlefield hodně vážného konkurenta. To na čem staví po celá léta slavná série od DICE, totiž najdete i v Hell Let Loose. O čem že mluvíme? O masivních multiplayerových bitvách!

Tento nezávislý titul si hodně věří a slibuje klání až pro sto hráčů naráz okořeněných o několik svěžích prvků. Nečekejte suché přetahování o vlajku, tady budete muset přemýšlet a vše si pečlivě plánovat. Hra totiž staví na dobývání jednotlivých oblastí, jejichž udržení bude pro vítězství klíčové. Každá z nich totiž generuje jeden ze tří zdrojů využitelných k tvorbě vybavení, které může zvrátit průběh bitvy.

Mluvíme samozřejmě o smrtících tancích a dalších vozidlech, jichž nabídne Hell Let Loose dostatek. Ty jsou rozděleny do jedenácti kategorií, každé použitelné v jiných situacích. Tank s těžkým nebo středním pancířem využijete k zatlačení nepřítele hlouběji za obranné linie, průzkumné vozy k zjištění rozmístění nepřátel, těžké kulomety zase k obraně vlastních pozic.

Aby všechno správně klapalo, dostane jeden hráč na starost velení padesátihlavé milice a další pak obranu dobytých sektorů. Společně budou muset správně utrácet nabyté zdroje, vymýšlet správnou taktiku k obklíčení a rozdrcení soupeře. Mohou toho dosáhnout využitím rozličných prostředků - velitel přivolá rádiem posily nebo vzdušnou podporu, důstojník pak pomůže označit cíle dalekohledem a zajistí svým vojákům dostatek munice.

Hra nabídne opravdu obrovská bojiště s rozlohou 4 kilometrů čtverečních. Jako první chtějí vývojáři přidat ospalé Normandské městečko St. Marie Du Mont během operace Overlord, postupem času pak plánují rozšířit titul o další ikonická místa jako Stalingrad nebo Guadalcanal.  

Spousta historických zbraní, známé bitvy, až sto hráčů bojujících proti sobě... To zní opravdu dobře, nemyslíte? Nezbývá než doufat, že vývojáři dokážou svoje ambiciózní naplnit a příští rok nám naservírují parádní multiplayerovou střílečku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Konkurence pro Battlefield? Představujeme vám Hell Let Loose!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.