Tři stařičké konzole, které by mohly být remasterovány

Nintendu se vydařil tah s "remasterem" jejich stařičké konzole NES. Vyrobené kusy byly rychle rozebrány a fanoušci samozřejmě volali po nových... Jak je vidět, lidé mají stále zájem o staré mašiny z herní historie, proč tedy neoprášit další? Zde je výběr tří konzolí, které bychom znovu rádi viděli v prodeji.

Nintendo SNES

Nintendo SNES FOTO: Business insider

Vybírali jsme pouze konzole, jejich výrobci ještě figurují na trhu, tudíž je tu i potencionální možnost, že by stroje mohly být opravdu remasterované.

ATARI 2600

Základní fakta: Výrobce: ATARI - CPU: 1,19 MHz - Hra, která prodala nejvíce kopií: Pac-Man (7 milionů)

ATARI 2600 byla domácí herní konzole, která se může pochlubit třiceti miliony prodanými kusy. V době, kdy model 2600 spatřil světlo světa, byl herní průmysl ještě v plenkách, i přesto na něj vyšlo několik legendárních titulů. Už jen kvůli nim by měla slavná firma popřemýšlet, jestli opět nepřivedou svůj nejslavnější výrobek k životu.

Magnavox Oddysey

Základní fakta:  Výrobce: Magnavox - CPU: Intel MCS-48

Většina z nás už si tuto konzoli nepamatuje a to by měl být největší důvod, proč ji znovu oprášit. Magnavox Oddysey stál u zrodu videoher a řekněte, kdo by si nechtěl sáhnout na kousek hardwaru, který tvořil historii? Koho zajímá, že všechny hry najdete zdarma hratelné na internetu? Pocit, kdy vezmete do ruky původní ovladač a začnete hrát... K nezaplacení!

Turbografx-16

Základní fakta: Výrobce: NEC Home electronics, Hudson Soft  CPU: Hudson Soft HuC6280

Že vám tato konzole nic neříká? To je velice pravděpodobné, neboť strojů se po celém světě prodalo "jen" 5,8 milionů a 3,9 milionů z celkového počtu ukouslo domácí Japonsko. Turbografx-16 nabídlo spoustu skvělých her, ku příkladu akčňárnu Bloody Wolf, plošinovku Dragon's Cruse nebo Devil's Crush. Později vyšla také kapesní verze s vylepšeným ovládáním a TV tunerem. Pokud bychom odebrali televizní přijímač, byl by Turbografx skvělou připomínkou pro pamětníky videoherního "pravěku."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tři stařičké konzole, které by mohly být remasterovány

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.