Tři stařičké konzole, které by mohly být remasterovány

Nintendu se vydařil tah s "remasterem" jejich stařičké konzole NES. Vyrobené kusy byly rychle rozebrány a fanoušci samozřejmě volali po nových... Jak je vidět, lidé mají stále zájem o staré mašiny z herní historie, proč tedy neoprášit další? Zde je výběr tří konzolí, které bychom znovu rádi viděli v prodeji.

Nintendo SNES

Nintendo SNES FOTO: Business insider

Vybírali jsme pouze konzole, jejich výrobci ještě figurují na trhu, tudíž je tu i potencionální možnost, že by stroje mohly být opravdu remasterované.

ATARI 2600

Základní fakta: Výrobce: ATARI - CPU: 1,19 MHz - Hra, která prodala nejvíce kopií: Pac-Man (7 milionů)

ATARI 2600 byla domácí herní konzole, která se může pochlubit třiceti miliony prodanými kusy. V době, kdy model 2600 spatřil světlo světa, byl herní průmysl ještě v plenkách, i přesto na něj vyšlo několik legendárních titulů. Už jen kvůli nim by měla slavná firma popřemýšlet, jestli opět nepřivedou svůj nejslavnější výrobek k životu.

Magnavox Oddysey

Základní fakta:  Výrobce: Magnavox - CPU: Intel MCS-48

Většina z nás už si tuto konzoli nepamatuje a to by měl být největší důvod, proč ji znovu oprášit. Magnavox Oddysey stál u zrodu videoher a řekněte, kdo by si nechtěl sáhnout na kousek hardwaru, který tvořil historii? Koho zajímá, že všechny hry najdete zdarma hratelné na internetu? Pocit, kdy vezmete do ruky původní ovladač a začnete hrát... K nezaplacení!

Turbografx-16

Základní fakta: Výrobce: NEC Home electronics, Hudson Soft  CPU: Hudson Soft HuC6280

Že vám tato konzole nic neříká? To je velice pravděpodobné, neboť strojů se po celém světě prodalo "jen" 5,8 milionů a 3,9 milionů z celkového počtu ukouslo domácí Japonsko. Turbografx-16 nabídlo spoustu skvělých her, ku příkladu akčňárnu Bloody Wolf, plošinovku Dragon's Cruse nebo Devil's Crush. Později vyšla také kapesní verze s vylepšeným ovládáním a TV tunerem. Pokud bychom odebrali televizní přijímač, byl by Turbografx skvělou připomínkou pro pamětníky videoherního "pravěku."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tři stařičké konzole, které by mohly být remasterovány

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

The Elder Scrolls jako strategie? Mod pro Medieval 2: Total War dostal…

21.01.2019 17:46 Je libo strategie ze světa The Elder Scrolls?

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  3. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.