Proč je dobré hrát PC hry?

Myslíte si, že hry škodí? Ale kdeže! Mají spoustu zdravotních benefitů, o nichž se dozvíte v našem článku.

GTA V

GTA V FOTO: thereddeaf

Spousta lidí v dnešní době vidí hráče jako brýlaté chlapce s uhry na tváři, kteří celý den prosedí v potemnělé místnosti zírajíc do svítícího monitoru a místo benefitů, které mu hraní přináší, vyzdvihují pouze problémy. Mezi ty patří zejména špatná kondice či potíže se zády. V kombinaci se zdravým cvičením a stravou ovšem můžeme dosáhnout úžasných výsledků. Nejenže budeme mít vysněnou postavu, ale také mnohem bystřejší mozek.

Musíte ale vybrat správný žánr. Jeden příklad za všechny: Doktor Bryan D. Glass s jeho týmem z Univerzity královny Marie v Londýně zkoumali rozpoznávací schopnosti subjektů po hraní dvou videoher - Starcraftu a The Sims. Starcraft vyžaduje notnou dávku soustředění, strategie a také dobrého "pamatováka," což se nakonec ukázalo i ve výsledcích. Skupina, jíž byl přiřazen Starcraft, dokázala rychleji a přesněji dokončit zadané úkoly, zatímco u skupiny "The Sims" k výraznému zlepšení nedošlo.

Hrajte hry a budete bystřejší!

Co žánr, to jiná přednost. Tak například hráči akčních her dokážou svoje schopnosti z virtuálního světa dobře přenést do reality. Podle několika studií je reakční čas těchto lidí mnohem rychlejší než u průměrného člověka a snese srovnání s piloty stíhaček. Pravidelné hraní na denní bázi může přinést zlepšení zraku při tabulkových vyšetřeních u očního lékaře. Díky strategiím zase budete lépe řešit problémy...

Odprostíme-li se od žánrů a podíváme-li se na hry celkově, můžeme říct, že nám mohou pomoci i v odvětvích, kde bychom to nečekali. Vezměme si lékařství. V rozsáhlém průzkumu laparoskopických specialistů bylo zjištěno, že doktoři, kteří věnují hraní alespoň tři hodiny týdně, udělali během cvičných operací o 32 % méně chyb než "herní abstinenti."

Podle některých tvrzení by měly být herní stroje povinnou výbavou nemocnic. Hry jsou totiž jedno z nejlepších analgetik a umí zredukovat bolest až o 50 %. Ty násilné zase zvedají toleranci bolesti až o 65 %.

Brutálními hrami k nižšímu prahu bolestivosti.

Skupina italských vědců nechala několik dětí s dyslexií hrát akční kousky a už po dvanácti hodinách dosáhli skvělých výsledků. Během tohoto krátkého časového intervalu se jim podařilo udělat větší pokrok ve čtení, než za celý rok odborných lekcí. Podobně, ač s výrazně horšími výsledky, mohou profitovat i pacienti s autismem.

Mnohdy se mluví o tom, kterak hry rozbíjí sociální život a vztahy. Podle studií je to přesně naopak. Multiplayerové tituly a online zážitek nabízí nové možnosti, jak se spojit s ostatními, ale taktéž s blízkými. To dokazuje zejména fakt, že páry, jejichž náplní je i společné hraní, mají šťastnější a delší vztahy.

Večer strávený "pařbou" na konzoli nebo počítači také zaručeně sníží hladinu stresu a to dokonce i v případě, že se často vztekáte. Lidé, kteří mají tendenci být ve virtuálním světě vznětliví, dokážou v reálu udržet chladnou hlavu a navíc jsou šťastnější.

Myslíte si, že je hraní zlo, nebo se přikláníte na druhou stranu mince? Donutil vás tento článek změnit názor? Vyjádřete se v komentářích.

Témata: GAMIFIQUE.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč je dobré hrát PC hry?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Rainbow Six Siege bude opět zdarma

13.08.2018 19:42 Naskočíte do rozjetého vlaku a vyzkoušíte si tuto multiplayerovou pecku?

PS4 exkluzivita Let It Die zamíří i na PC

12.08.2018 17:45 Původně exkluzivní titul rozšíří nabídku her na PC.

Související:

Nejčtenější články

  1. Assassin's Creed Odyssey nabídne doslova neomezené možnosti při soubojích

  2. Ušetřete na hrách od Bethesdy při příležitosti QuakeConu 2018

  3. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.