Proč je dobré hrát PC hry?

Myslíte si, že hry škodí? Ale kdeže! Mají spoustu zdravotních benefitů, o nichž se dozvíte v našem článku.

GTA V

GTA V FOTO: thereddeaf

Spousta lidí v dnešní době vidí hráče jako brýlaté chlapce s uhry na tváři, kteří celý den prosedí v potemnělé místnosti zírajíc do svítícího monitoru a místo benefitů, které mu hraní přináší, vyzdvihují pouze problémy. Mezi ty patří zejména špatná kondice či potíže se zády. V kombinaci se zdravým cvičením a stravou ovšem můžeme dosáhnout úžasných výsledků. Nejenže budeme mít vysněnou postavu, ale také mnohem bystřejší mozek.

Musíte ale vybrat správný žánr. Jeden příklad za všechny: Doktor Bryan D. Glass s jeho týmem z Univerzity královny Marie v Londýně zkoumali rozpoznávací schopnosti subjektů po hraní dvou videoher - Starcraftu a The Sims. Starcraft vyžaduje notnou dávku soustředění, strategie a také dobrého "pamatováka," což se nakonec ukázalo i ve výsledcích. Skupina, jíž byl přiřazen Starcraft, dokázala rychleji a přesněji dokončit zadané úkoly, zatímco u skupiny "The Sims" k výraznému zlepšení nedošlo.

Hrajte hry a budete bystřejší!

Co žánr, to jiná přednost. Tak například hráči akčních her dokážou svoje schopnosti z virtuálního světa dobře přenést do reality. Podle několika studií je reakční čas těchto lidí mnohem rychlejší než u průměrného člověka a snese srovnání s piloty stíhaček. Pravidelné hraní na denní bázi může přinést zlepšení zraku při tabulkových vyšetřeních u očního lékaře. Díky strategiím zase budete lépe řešit problémy...

Odprostíme-li se od žánrů a podíváme-li se na hry celkově, můžeme říct, že nám mohou pomoci i v odvětvích, kde bychom to nečekali. Vezměme si lékařství. V rozsáhlém průzkumu laparoskopických specialistů bylo zjištěno, že doktoři, kteří věnují hraní alespoň tři hodiny týdně, udělali během cvičných operací o 32 % méně chyb než "herní abstinenti."

Podle některých tvrzení by měly být herní stroje povinnou výbavou nemocnic. Hry jsou totiž jedno z nejlepších analgetik a umí zredukovat bolest až o 50 %. Ty násilné zase zvedají toleranci bolesti až o 65 %.

Brutálními hrami k nižšímu prahu bolestivosti.

Skupina italských vědců nechala několik dětí s dyslexií hrát akční kousky a už po dvanácti hodinách dosáhli skvělých výsledků. Během tohoto krátkého časového intervalu se jim podařilo udělat větší pokrok ve čtení, než za celý rok odborných lekcí. Podobně, ač s výrazně horšími výsledky, mohou profitovat i pacienti s autismem.

Mnohdy se mluví o tom, kterak hry rozbíjí sociální život a vztahy. Podle studií je to přesně naopak. Multiplayerové tituly a online zážitek nabízí nové možnosti, jak se spojit s ostatními, ale taktéž s blízkými. To dokazuje zejména fakt, že páry, jejichž náplní je i společné hraní, mají šťastnější a delší vztahy.

Večer strávený "pařbou" na konzoli nebo počítači také zaručeně sníží hladinu stresu a to dokonce i v případě, že se často vztekáte. Lidé, kteří mají tendenci být ve virtuálním světě vznětliví, dokážou v reálu udržet chladnou hlavu a navíc jsou šťastnější.

Myslíte si, že je hraní zlo, nebo se přikláníte na druhou stranu mince? Donutil vás tento článek změnit názor? Vyjádřete se v komentářích.

Témata: GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč je dobré hrát PC hry?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.