5 nejdivnějších japonských her

Preciznost a kvalita - to jsou dvě slova, jež charakterizují japonské výrobky. O těch, které vám teď ukážeme v následujícím žebříčku, se to říct nedá.

Catherine

Catherine FOTO: www.imgbase.info

5. místo - Catherine

Unikátní simulátor virtuální přítelkyně, tak by šel popsat počin od japonského vývojářského domu Altus. Dostanete v něm na starost Vincenta Brookse, muže, který začne mít po zasnoubení s Catherinou podivné sny.  Ve snech potkává svou snoubenku a začíná s ní nový vztah.

Japoncům se povedlo vytvořit unikátní, ale zároveň podivný zážitek s dvacetihodinovou herní dobou a spoustou logických hádanek. Hra je dostupná na konzolích PlayStation 3 a Xbox 360.

Catherine (2:30) | zdroj: YoutTube

4. místo - School days

School days vypadá na první pohled jako nevinná hra, jakmile se začnete prokousávat dál a zvát dívky ze školy na rande, nabere úplně jiných obrátek. Do propadliště dějin ji tahá i samotná hratelnost. Pokud čekáte, že si užijete volnost jako v Mister Mosquito nebo alespoň plnou kontrolu nad svou postavou, jste na omylu. Jediným vaším úkolem budou dialogové volby a rozhodnutí s omezeným ovládáním hrdiny. Pokud vydržíte až do konce, můžete se těšit na několik odlišných konců - jeden dobrý a ostatní plné vražd a znásilnění.

School Days (2:08) | zdroj: YoutTube

3. místo - Japan World Cup 3

Trojský kůň byl ze dřeva, ale vysvětlete to Japoncům, kteří nejen jeho, ale i spoustu dalších možných i nemožných věcí zasadili do Japan World Cup 3. Pokud vás láká jízda na hřbetě Yettiho nebo na ramenou robotické Godzily, směle do toho. Jen vás upozorňujeme, že hra vyšla pouze na DVD nosičích, v dnešní době ji tedy budete shánět jen velice těžko.  

Japan World Cup 3 (1:04) | zdroj: YoutTube

2. místo - Incredible Crisis

Babička Haruko má narozeniny a na její oslavě chybí čtyři pozvaní. Zapomněli? Ne, jen se snaží na poslední chvíli sehnat dárky. Shodou okolností všichni zažijí podivná dobrodružství a vy si je budete moci "užít" v jejich kůži. Bojujte v neuvěřitelném souboji proti UFU a následně utečte před radioaktivní nestvůrou v parku.

Welcome to Incredible Crisis (1:31) | zdroj: YoutTube

1. místo - Mister Mosquito

Blíží se zima a pokud ji chcete přežít, musíte z lidí vysát co nejvíce krve. To zní jako námět na slušný biják o upírech, ne? Ale bohužel, nic takového se nekoná. FreshGames a Eidos se totiž na přelomu století rozhodli, že hráčům dají možnost hrát za komára.

Vaším úkolem je držet ukazatel krve na co nejvyšší úrovni a pokud začne klesat, vysát ji od jednoho z členů rodiny. Sajete pomocí analogové páčky, přičemž musíte dávat pozor na tep srdce a synchronizovat se s ním. Pokud to nedokážete, spustíte bossfight. V něm se snažíte získat co nejvíce "relax bodů." Jestliže jich nasbíráte dostatek, soupeř se zklidní a vy můžete pokračovat v nekalých úmyslech.

Stage 1 - Mr. Mosquito (6:18) | zdroj: YoutTube

Témata: Catherine | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: 5 nejdivnějších japonských her

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.