Bude co hrát? Seznam her vycházejících v červenci

Slunce příjemně hřeje, studenti mají volno a dívky nosí čím dál kratší sukně. Dalo by se říct, že léto je nejlepším ročním obdobím. Ale co my, hráči, budeme mít v červenci co hrát?

Black the Fall

Black the Fall FOTO: Steam

Jako každý rok nás čeká tradiční období sucha. Největší letošní pecky si dávají na čas, přes léto se tedy můžeme těšit spíše na menší tituly od nezávislých vývojářů. I mezi nimi najdeme několik opravdu zajímavých kousků, které byste rozhodně neměli minout.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Datum vydání: 11. července - Platforma: PlayStation 4 - Žánr: RPG

Final Fantasy XII: The Zodiac Age je remaster titulu z Playstation 2, jenž vyšel už před jedenácti lety. Hra bude sledovat děj mladého sirotka Vaana, který spolu s princeznou Ash vyrazí do boje proti neúprosnému Impériu. 

The Zodiac Age dozná oproti své původní verzi výrazných změn. Square Enix si dalo největší práci s grafikou, ale těšit se můžeme i na lepší kvalitu zvuku. Zajímavě zní i nový soubojový Gambit system. Díky němu si budete moci předem naprogramovat chování své družiny v boji, říct jim, kdy mají léčit, nebo jaký způsob útoku mají použít. Zodiac Job system zase přiřadí jednotlivým hrdinům dvě z dvanácti povolání a určí tak jejich budoucí vývoj. Samozřejmostí je automatické ukládání a rychlejší načítací časy.

Black the Fall

Datum vydání: 11. července - Platforma: PC - Žánr: Akční

Logická akční plošinovka od Sand Sailor Studios sází na temnou atmosféru komunistického Rumunska. Ve fiktivním příběhu se ujmete role dělníka Blacka, jemuž se naskytne jedinečná příležitost - utéct. Cesta na svobodu ale vede přes řadu trnitých překážek, které budete muset překonat nejen za pomoci zdravého rozumu, ale i plížení.

Black the Fall zaujme i svým netradičním grafickým ztvárněním. Jedná se o 2,75D plošinovku se spoustou možností, jak k problémům přistoupit. Důležitou součástí bude i komunikace s ostatními obyvateli státu. Ti vám mohou pomoct, ale musíte počítat i se zradou.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Datum vydání: 18. července - Platforma: PC, PS4 - Žánr: Dobrodružný 

Máte už dost akčních řežeb plných výbuchů, zabíjení a střílení? Tak sáhněte po oddechové hře s názvem Yonder: The Cloud Catcher Chronicles. V tomto počinu budete prozkoumávat ostrov Gemea, který je plný tajemství a záhad. Každá z lokací má svou unikátní faunu a flóru. Po celém ostrově pak budete čelit měnícímu se počasí, ročním obdobím i cyklu dne a noci.  

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Datum vydání: 20. července - Platforma: iOS, Android, Nintendo 3DS (pouze v Japonsku) - Žánr: Puzzle

V sedmém pokračování série Professor Layton se vžijeme do role Katrielle Layton, která pátrá po svém ztraceném otci. Po boku vašeho společníka mluvícího psa Sherla budete řešit rozličné hádanky v rezidenci profesora Laytona. Mobilní verze vychází už 20. července. Na celosvětové vydání pro Nintendo 3DS si ještě nějaký čas počkáme.

Splatoon 2

Datum vydání: 21. července - Platforma: Nintendo Switch - Žánr: Akční

Nejnovější konzole od Nintenda se začíná zaplňovat zajímavými multiplayerovými tituly. Nedávno Psyonix oznámil, že vytváří Switch verzi Rocket League, ale ještě před tím Nintenďáckou konzoli obohatí pokračování hry Splatoon z roku 2015. 

Splatoon 2 je střílečka ze třetí osoby, kde po sobě místo ostrých nábojů střílíte barvami. Hrát se dá lokálně až v osmi hráčích a samozřejmě i online. Můžeme se těšit i na několik starých známých z jedničky, ale i na několik nových postav. Pokračování samozřejmě obohatí i spoustu nových předmětů a zbraní.

Pyre

Datum vydání: 25. července - Žánr: RPG - Platforma: PC, PS4

Supergiant Games mají za sebou úspěšné tituly jako Tranzistor nebo Bastion a v červenci obohatí své portfolio o další nadějně vypadající počin.

V Pyre se vžijete do role vůdce skupinky vyhnanců, kteří musejí podstoupit zvláštní soutěž v očistci. Její úspěšné projití by znamenalo zproštění viny, odpuštění hříchů a možnost vrátit se domů. Spoléhat na vás budou vaši parťáci, o nichž byste se v průběhu měli dozvědět mnohem víc a díky tomu k nim získáte patřičný vztah.

Další hry:

Fate/Extella: The Umbral Star - Třetí pokračování série Fate/Extella. Užijte si rozsáhlý příběh, intuitivní ovládání a několik nových předmětů vytvořených speciálně pro Nintendo Switch. Vychází 21. července.

Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls - Komaru Naegi je uvězněna více než rok a vysvobození se dočká až při podivném útoku stovek "Monokumů." Aby přežila, spojí síly s Toko Fukawou a společně odkrývají taje města. Japonská akční hra vychází 27. července na počítače.

Hey! Pikmin - Ve 2D plošinovce Hey! Pikmin se budete řešit logické hádanky a v kůži kapitána snažit utéct z tohoto nepřátelského světa. Vydání je naplánování na 28. července pro Nintendo 3DS.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude co hrát? Seznam her vycházejících v červenci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.