ESL Pro League je zpět

Bohatý program pro všechny fanoušky kvalitního střílení se vrací. Před námi se nachází již čtvrtá sezóna ESL Pro League, a ta předešlá stála opravdu za to.

ESL Pro League je zpět se čtvrtou sezónou

ESL Pro League je zpět se čtvrtou sezónou FOTO: ESL

Soutěž se stejně jako minulé ročníky odehraje v průběhu devíti týdnů, kdy čtrnáctka nejlepších týmů v daných regionech – Evropě a Americe – bude navzájem měřit své síly ve formátu „každý s každým dvakrát“.Čtyři nejlepší týmy z obou oblastí se pak na konci října potkají v brazilském São Paulu, kde se rozhodne o králi celé sezóny a o tom, jak se mezi celky rozdělí prize pool v hodnotě 750.000$.

Včera jsme byli svědky malého předzápasu, když se o poslední místo, tzv. wildcard spot, popraly týmy Virtus.pro a GODSENT. Přestože nová švédská sestava plná talentů ukázala, že dokáže soupeřit s naprostou elitou, polský výběr byl před duelem favorizován. Jen pár hodin před zápasem však celý svět s otevřenou pusou zíral na oznámení týmu Fnatic, že hned tři hráči z jejich hvězdné petice putují pod křídla právě do týmu GODSENT. Jesper „JW“ Wecksell, Robin „flusha“ Rönnquist a Freddy „KRIMZ“ Johansson tak dostali možnost opět si zahrát se svým ex-spoluhráčem a in-game leaderem Markusem „pronax“ Wallstenem, a to hned za několik hodin právě proti Virtus.pro. 

Můžeme s klidem říci, že by se mnoha týmům rozklepaly kolena, to se však ani s nadsázkou nedá říci o žijících polských legendách. V rozhovoru po nedávném vítězství v ELEAGUE Wiktor „TaZ“ Wojtas suverénně prohlásil, že je Virtus.pro zpět v celé parádě, a myslel to tedy skutečně vážně. Ve dvou mapách TaZovi zabijáci přejeli bohem seslané Švédy a zajistili si pro sebe ono poslední místo v Pro League. Je sice pravda, že jejich soupeř snad nemohl být méně sehraný, individuálně jsou na tom však všichni více než dobře, a proto by nebylo férové upřít týmu Virtus.pro zásluhy za velice solidně sehranou partii.

img-responsive

CS:GO sestava týmu Virtus.pro | foto: Reprofoto Facebook

 No a pojďme zpět k ESL Pro League – pro ty z vás, kteří na ni už dychtivě čekají, mám dobrou zprávu – do prvního zápasu už zbývá pouhý den! Zítra od 19:00 se do sebe pustí FaZeClan a Team X, a pokud se mezi vámi nacházejí i takoví, jenž v noci nespí, od 2:00 našeho času proběhne první souboj na druhé straně Atlantiku mezi celky Liquid a Cloud9. Minulá sezóna nabízela od začátku do konce krásné a vypjaté souboje, grandfinále v Londýně mezi týmy G2 a tehdejšími Luminosity Gaming bylo jedno z vůbec nejlepších v historii CS:GO, no a já pevně věřím, že tato sezóna bude přinejhorším stejně atraktivní jak pro hráče, tak pro diváky. Uvidíme, zda se Brazilcům z SK Gaming podaří potvrdit pověst nejlepšího týmu současnosti a obhájit titul na domácí půdě, nebo budeme 30. října svědky triumfu nových šampionů.

Těšíte se? Máte na co! Já už se nemohu dočkat. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ESL Pro League je zpět

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.