Pokémon GO nás v Evropě nechává čekat. Jinde ve světě však hra slaví obrovský úspěch

Společnost Niantic má po boku s Google důvod k oslavám. Pokémon GO navazuje na méně úspěšný Ingress a i přes to, že hra stále není pro většinu států dostupná, svého předchůdce válcuje.

Pokémon GO

Pokémon GO FOTO: Reprofoto YouTube

Hru si můžete stáhnout na iOS nebo Android od verze 4.4 a výš. Problém je, že hra samotná je dostupná pouze v Americe, Austrálii a Novém Zálandu, takže na Google Play a AppStoru ji ještě nenajdete. Nicméně vše se dá obejít a pro oba operační systémy již existují apk soubory dostupné ke stažení. Za celou redakci vás však před jejím stažením varuji. Nejen, že si před ostatními vybudujete náskok, který někteří ani nedoženou, ale také riskujete možnost banu.

Představení hry

Nejdříve si musíme uvést pár věcí, které je nutné mít ke hraní Pokémon GO: mobilní telefon nebo tablet s Androidem/iOSem, stabilní internetové připojení, stabilní GPS signál nebo jakýkoliv jiný zaměřovač vaší polohy, plně nabitou baterii a k tomu nejlépe powerbanku, ale především hromadu, hromadu času.

Největší problém budete mít právě s baterií. Neustálá potřeba zapnuté GPS, mobilních dat a také obrazovky (pokud jste venku a je jasno, pravděpodobně budete potřebovat nejvyšší jas) vás opravdu rychle vyšťaví, takže pokud máte v plánu sbírat jako o život, rozhodně si pořiďte již zmíněnou power banku.

img-responsive

Pokémon GO náramky | foto: Reprofoto Facebook

Teď však již k samotné hře. Jakmile se vám načte úvodní obrazovka, tak se budete moct přihlásit přes svůj Google účet. Dále si vyberete svou přezdívku, pohlaví a oblečení vašeho charakteru. Následuje krátký rozhovor s profesorem Willowem a volba startovacího pokémona. POZOR! Jeden z tipů a triků nám říká, že pokud od svých tří startovních pokémonů třikrát odejdete,  tak při čtvrtém "teleportu" za vámi se spolu s nimi objeví i Pikachu. Jakmile si vyberete svého startovacího pokémona, dostanete za úkol ho chytit. Na začátku se může zdát systém poněkud zmatený, ale nezoufejte, hned se do toho dostanete.

Po tomto krátkém "tutoriálu" se vám otevřou brány do světa Pokém GO. Můžete lovit, můžete vábit, můžete využívat PokéStopy, a nebo, pokud nepatříte mezi trpělivé hráče, můžete využít herní měnu a svůj herní postup výrazně zrychlit. Pravá zábava přichází po dosažení páté úrovně, kde si budete muset zvolit tým. Na výběr máte ze tří frakcí:  Team Valor (červení), Team Instinct (žlutí) a Team Mystic (modří). Spolu se svým týmem vyrážíte do boje o gymy ve svém okolí. Ty následně můžete upgradovat na vyšší úrovně a vaši kamarádi pak mohou pomoct svými pokémony v případné obraně gymu před ostatními týmy.

Lovení pokémonů

Pokémony budete vesměs potkávat náhodně na svých procházkách. Nejlepší však je se orientovat podle pravé spodní ikonky, která signalizuje nejbližší pokémony ve vašem okolí. Jednoduše si zakliknete pokémona, kterého chcete chytit, a podle počtu stop určujete jeho vzdálenost. Jakmile se dostanete na nula stop, pokémon se nachází ve vašem kruhu a měl by se co nejdříve objevit. Jak správně pracovat s tímto "radarem" se dozvíte na následujícím obrázku.

img-responsive

Jak pracovat s radarem na pokémony | foto: Reprofoto Facebook

Jsou tu však i jiné možnosti. Pokud vás bolí nohy a chcete si dát pauzu, můžete si zapnout například lure module, který bude pokémony lákat k vám a vy nemusíte nic dělat. Z těchto lure modulů profitují i ostatní hráči, takže se určitě domluvte se svým týmem/kamarády a lovte společně. Jedinou nevýhodou je, že lure modul lze aktivovat pouze v PokéStopech. Na druhou stranu je to skvělá příležitost jak obnovit zásoby svých pokébalů.

Pokud chcete vyhledat hráče ve svém okolí, třeba podle nicku člověka, který má blízko vás zabraný gym, využijte TENTO web, který vám podle nicku vyhledá Facebook daného uživatele.

Nebaví vás lovit samotného a jste z Prahy? Pak jsou další řádky věnovány právě vám!

Herna SkillZone organizuje pravidelné každodenní lovy, do kterých se můžete zapojit i vy. Posledního lovu se zúčastnilo přes 40 lidí. Sraz je u herny samotné a vždy v 18:00 se vyráží do nějaké zajímavé lokality. To ale není všechno. Půl hodiny předem si v herně můžete bezplatně nabít své telefony a power banky, a ještě k tomu můžete rovnou rozšiřovat své sbírky, neboť SkillZone má zapnuté dva lure moduly. Celá procházka má jednu pauzu u PokéStopu, kde se znovu aktivuje lure modul, lidé si doplní pokébaly, odpočinou si a pokecají o všem možném i nemožném. 

img-responsive

Výprava ze SkillZonu | foto: Reprofoto Facebook

Je vám to stále málo? Každý nově registrovaný uživatel si může zahrát 2 hodiny ve SkillZone a to úplně zdarma! K tomu ještě plánované soutěže každý čtvrtek a sobotu o power banky, PoGO náramky a další užitečné věci. Tak na co ještě čekáte?

Témata: Pokémon GO
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokémon GO nás v Evropě nechává čekat. Jinde ve světě však hra slaví obrovský úspěch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.