Cosplay soutěž na Festivalu Fantazie se proměnila v souboj o korunku Miss

I na letošním Festivalu Fantazie se konala cosplay soutěž, ve které se daly vyhrát opravdu skvělé ceny.

FF Cosplay soutěž

FF Cosplay soutěž FOTO: SkillCraft

Ke každému popkulturnímu festivalu neodmyslitelně patří cosplay soutěž, ve které se proti sobě utkávají ti nejlepší cosplayeři. Festival Fantazie není výjimkou. FF cosplay je velmi populární událostí a sál je každým rokem plně vyprodán. 

Letošní soutěž byla tematicky laděná do podoby soutěže Miss, kterou dobře známe z televizních obrazovek. Nechyběly známé melodie, ostřílený sympatický moderátor ani všudypřítomnost korunek a šerp. Ostatně šerpy měla i odborná čtyřčlenná porota složená z organizátorů a zkušených cosplayerů. Zasedli v ní Karel Škop, Františka Senková, Hana Hurychová a Tomáš Bačkovský. Nutno podotknout, že v některých případech byly na šerpách opravdu zábavné nápisy. On se vlastně celý večer nesl v dost odlehčené a zábavné atmosféře.

img-responsive

FF Cosplay | foto: SkillCraft

Samotná soutěž byla rozdělená do čtyř různých kategorií. Jednalo se o kategorie:

- animáky, knihy, komiksy
- games
- filmy a seriály
- skupiny

Celkem bylo možné shlédnout 23 soutěžních vystoupení, pečlivě roztříděných do určených kategorií. Než však soutěžící vstoupili na pódium, byl jejich kostým pečlivě prozkoumám orlím zrakem porotců, kteří si všimli i toho nejmenšího nedostatku. Po ohodnocení byl cosplayer připraven na svou scénku, na níž měl na pódiu vyhrazenou minutu. 

Těsně před vyhlášením vítězů vystoupil na pódiu zpěvák vydávající se za Karla Gotta. Mistr totiž na žádné soutěži Miss chybět nesmí! Po poslechnutí největších hitů se konala ještě provizorní soutěž kostýmů. Té se mohli zúčastnit cosplayeři přítomní v sálu. Za bouřlivého potlesku si odnesla menší pozornost Zlá Královna ze seriálu Once Upon a Time.

A jak celá soutěž dopadla? Kdo vyhrál cenu poroty v jednotlivých kategoriích?

animáky, knihy, komiksy - Rausek / Waterbender Onartok
games - Ali / Plague Doctor Reaper
film, seriál - Silvara / Apailana
skupiny - Baby Smaug / Thranduil, Legolas, Galadriel

Udělovala se také cena diváků, kterou si odnesla lidská verze zlatonky v podání Krchařky. Hlasy diváků získala předevšm díky svému vtipnému vytoupení. Každý výherce si odnesl věcné ceny od partnerů jako Gamlery, Comics Point, Geekárny a dalších. 

No a aby toho nebylo málo, vyhlašuje se každý rok i absolutní vítěz, který získá nejvyšší hodnocení ze všech. Pro tak elitního cosplayera je připravená i elitní cena v podobě nové Play Station 4 konzole. Tu letos ukořistil Ali se svým Reaperem z Overwatche.

img-responsive

FF Cosplay soutěž | foto: SkillCraft

Celý program zakončilo společné focení organizátorů a cosplayerů. Večer to byl vskutku nabitý a plný zábavy. Téma zvolené organizátory bylo úžasné, i když se některým přítomným zrovna moc nelíbilo, že vynechali oblíbenou promenádu v plavkách.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosplay soutěž na Festivalu Fantazie se proměnila v souboj o korunku Miss

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.