Warcraft: První střet - perličky a easter eggy

Před několika dny proběhla premiéra filmu Wacraft. Natěšení fanoušci herní série měli možnost vidět svoje oblíbené postavy na plátně a zhodnotit bezmála desetiletou práci Blizzardu na tomto projektu.

Premiéra Warcraft filmu se blíží

Premiéra Warcraft filmu se blíží FOTO: Blizzard Entertainment

Před pár dny proběhla celosvětová premiéra filmu Warcraft: První střet, na který čekali fanoušci téměř deset let. Hodnocení filmu tentokrát přenecháme jiným a my se v následujícím článku zaměříme na jednotlivé narážky a “easter eggy”. Následující řádky mohou obsahovat spoilery, takže pozor! 

Murloci v Elwyn forest - Na začátku filmu máme scénu přejíždějící družiny přes most v Elwyn forest. Pod mostem jde na pár vteřin vidět klasický Murlock s jedinečnou hláškou “Mrlrlrlrlrlrlrlrlrlrlrl” 

Kouzelnická hůl Medivha - Khadgar opustil Kirin-tor a dal se na vlastní cestu. Po setkání s Medivhem se Khadgarovi naskytne několikrát možnost podržet strážci hůl. Pro ty kdo neznají legendární zbraň Atiesh, Greatstaff of the Guardian. Jde o jednu z mála legendárních zbraní z původního World of Warcraft. Pro její získání musel hráč splnit neuvěřitelné množství úkolů a výraz po získání Atieshe odpovídá úžasu Khadgara ve filmu. 

Summoning stone - Při průjezdu královské družiny Elwyn forestem jde na pár sekund zahlédnout Summoning stone. za pomoci tohoto kamene jsou hráči schopni teleportovat svoje kamarády k sobě. Ve hře ale summoning stone v Elwynu nikdy nebyl, což může být poněkud zavádějící. 

Chris Metzen v roli obchodníka - Je všeobecně známo, že při natáčení filmu se vývojáři aktivně zapojovali k produkci jako konzultanti. Chris Metzen však zašel trochu dál a ve filmu si zahrál jednoho z obchodníků na tržišti ve Stormwindu. 

Zničení okolí Karazanu - Okolí Karazanu je ve WoW děsivé. Mrtvé stromy, útesy a podivuhodní tvorové žijící na pokraji života a smrti. Ve filmu je z počátku krajina v okolí Karazanu nádherná. Ke konci však smrt Medivha způsobí explozi Fel magie a vše živé v okolí věže zahubí. 

Přílet do Stormwindu - Při příletu jednoho z hlavních aktérů filmu do Stormwindu na přistane v pravém oblouku hradeb. Divák,který hru nezná nezaregistruje žádnou zvláštnost. Pravý hráči WoW si však uvědomí, že stejným obloukem do Stormwindu přiletěli již mnohokrát a mohou tak zavzpomínat na staré známe stáje ukryté v hradbách. 

Vůdci klanů orků - Ve filmu jsou vidět hlavně Blackhand, Durotan a Gul’dan. Na několika záběrech jsou ovšem vyobrazení i jiní náčelníci. Grom Hellscream s jeho ikonickou zbraní Gorehowl a Kargath Bladefist zastoupí Gul’danovi cestu při pokusu zabít Lothara po vyhraném Mak’Goragh. 

Polymorph a slabomyslnost NPC - Ke konci filmu Khadgar zachrání Lothara z vězení a použije na strážného kouzlo Polymorph. Poté prohlásí, že na slabomyslné toto kouzlo účinkuje asi minutu. Ve hře Polymorph působí 50 sekund, což nejednoho hráče určitě rozesmálo. 

Střechy domů ve Stormwindu - Stormwind je rozdělený na několik čtvrtí. A jednotlivé městské části mají ikonickou barvu střech. Ve filmu se opravdu drželi předlohy a město má stejné rozdělení podle barev. 

Harvest Golemové při plenění vesnice - Při útoku orků na jednu z vesnic lidí je v dálce možné zahlédnout Harvest Golemy. Mechanické stroje pomáhají rolníkům se sklizní a hráči je často musí při plnění úkolů zneškodnit nebo opravit. 

img-responsive

Scéna, ve které jste mohli vidět zmíněného Harvest Golema | foto: Reprofoto

Přeměna Medivha v havrana - Každý kdo hrál Warcraft 3 si pamatuje Medivha jako čaroděje měnícího se na havrana. I tento detail nebyl ve filmu vynechán a při rychlém výslechu Garony Medivh zmizí za pomoci této přeměny ze Stormwindské věznice. 

Věže orků a lidí jako z W3 - Další nostalgická maličkost pro fanoušky Warcraftu 3. Při několika scénických záběrech jsou vidět oba styly strážných věží. Klasickou “tower rush” strategii orkové ani lidé nepoužili, ale věží je ve filmu požehnaně. 

“Level up” Khadgara - Při souboji Lothara a Khadgara s Medivhem nastane moment, kdy Khadgar potlačuje démona, který z Medivha vystupuje. V momentě kdy démona zažene se kolem něj utvoří oblak světla a v pozadí zazní klasická melodie “dingu”. Za mě jedna z nejoblíbenějších scén. 

Garona jako “míšenec” - Při jednom z dialogů Garona zmiňuje, že je míšenec. Dívak neznající lore tomuto nemusí věnovat pozornost, ale znalci si ihned vybaví její minulost. Garona je míšencem Orka a Draeneie. 

Tak tohle byly nejzajímavější easter eggy z filmu Warcraft: První střet. Je možné, že ve filmu je narážek na hru a příběh daleko více, ale my se zaměřili na ty nejpodstatnější. Které z nich jste na plátně zaregistrovali vy? 

Témata: Warcraft (film)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Warcraft: První střet - perličky a easter eggy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.