Ticho bylo prolomeno, Blizzard konečně odpověděl na volání po Legacy serverech

Jeden ze zaměstnanců Blizzardu podal oficiální prohlášení ohledně World of Warcraft Legacy serverů.

World of Warcraft: Legion

World of Warcraft: Legion FOTO: Blizzard Entertainment

Celé téma, týkající se Legacy serverů a neoficiálního projektu Nostalrius Begins, je mezi hráči WoW pěkně žhavé. Až doposud ale Blizzard nevydal ohledně těchto událostí žádné prohlášení. Ticho bylo prolomeno až včera, kdy jeden ze zaměstnanců Blizzardu vydal na oficiálním herním fóru článek, ve kterém shrnuje postoj firmy vůči hlasům komunity. 

K tomuto průlomu přispěl zejména bývalý vývojář Mark Kern, který osobně apeloval na Blizzard, aby dávné datadisky přivedl opět k životu. Jako podporu měl petici, kterou podepsalo přes 230 000 hráčů. Všechny své apely navíc uveřejnil prostřednictvím otevřeného dopisu a videa.

Ve videu se Mark odvolává na řadu streamerů, kteří přislíbili propagovat Legacy servery na svých kanálech a sociálních sítích, a na zástupy hráčů, kteří po takových serverech prahnou a kvůli jejich absenci jsou nuceni vyhledávat útěchu na neoficiálních projektech, jakým byl například Nostalrius Begins.

"Naše ticho rozhodně nereflektuje to, jak se o celou věc zajímáme. Nasloucháme vám." stojí v oficiálním prohlášení Blizzard.

"Proč nenechat Nostalrius pokračovat? Upřímná odpověď je, že pokud bychom nechránili naše intelektuální hodnoty, Blizzard by byl poškozen. To se vztahuje na cokoliv, co užívá WoW IP, včetně neoficiálních serverů. A i přes naši snahu neexistuje žádná legální cesta, jak chránit značku WoW a zároveň umožnit nelegálnímu serveru fungování." pokračuje příspěvek.

Celý článek pak vysvětluje, jaké obtížnosti skýtá spuštění Legacy serverů a jak se Blizzard snaží tyto nesnáze řešit. Pokud ale doufáte, že servery budou spuštěny, příspěvek vás příliš nenadchne. Z toho, co zatím máme k dispozici není jasné, jestli firma celou záležitost zavrhne, nebo se hráči Legacy serverů skutečně dočkají.

Jako alternativu k Legacy serverům Blizzard nabídl tzv "Pristine Realmy", kde by pro hráče vypnuli všechny boosty, funkce dungeon finderů, možnosti využívat bonusy z heirloomů, akcelerace levelování, cross realm zóny atp. Zároveň dávají komunitě prostor vyjádřit se k tomuto návrhu a dát najevo, zda o Pristine Realmy vůbec stojí.

Tak či onak je skvělým pokrokem, že se Blizzard konečně odhodlal o celé věci promluvit. Fakt, že navíc přiznal, že je v kontaktu s vývojáři z Nostalrius, pak dává naději na kompromis, který potěší obě strany.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ticho bylo prolomeno, Blizzard konečně odpověděl na volání po Legacy serverech

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.