Blizzard má na stole petici od týmu Nostalrius Begins

Dokáže vývojář původního World of Warcraft přesvědčit současný tým, aby spustil legacy servery?

World of Warcraft

World of Warcraft FOTO: Blizzard Entertainment

Za nedlouho tomu bude už měsíc, co byl na popud společnosti Blizzard vypnut největší světový server pro World of Warcraft v základní podobě. Takzvaný "vanilla wow" už není společností Blizzard provozován a žije jen na neoficiálních serverech, takovým místem byl i Nostalrius.

Po jeho vypnutí přišlo přes 150 000 aktivních hráčů o své účty a možnost hrát. Tým, který Nostalrius provozoval, se ale nedal a sepsal petici, ve které prosil samotný Blizzard, aby byly spuštěny oficiální servery i pro staré datadisky a především vanillu.

Každý v té době čekal, že petice nebude mít nijak významný dopad, ale nyní se věci vyvíjejí úplně jinak. Petice si již získala přes 220 000 podpisů, což je skutečně obrovské číslo.

Jeden z původního týmu vývojářů slíbil, že pokud petice získá více než 200 000 podpisů, osobně se postará, aby ji dostal Blizzard CEO Mike Morhaime. Svůj slib také splnil a před několika dny sdílel do světa zprávu hráčům prostřednictvím TwitLonger, ve které stojí:

"Nemůžu uvěřit, kolik lidí podporuje vanilla WoW. Během několika dní jste dokázali překonat hranici 200 000 podpisů.

Děkuji vám.

Teď je řada na mně, abych se dal do práce a připravil zásilku pro Mika Morhaima. Zde je seznam věcí, co podniknu:

  • Vytisknu petici. Všech 5000 stánek.
  • Napíšu otevřený dopis Mikovi a podělím se o něj s komunitou.
  • Natočím video s dopisem a uveřejním ho prostřednictvím kanálu hráče SodaPoppin.
  • Pošlu e-mail Mikovi.
  • Nejbližší pondělí Mikovi osobně zavolám.

Také chci moc poděkovat SodaPoppingTv za vášeň a WoW stream, který tomu všemu získal publicitu. Děkuji Nostalbegins, že si udělali čas si se mnou zatelefonovat a ukázat mi, jak skvělý tým vývojářů jsou a také děkuji všem za morální podporu a sdílení.

Ale... Hlavně chci poděkovat těm, kteří petici podepsali! Děkuji fandové vanilla WoW! Děkuji za podporu této petice a za vaši lásku k základnímu WoW. Dokázali jste tohle. Dokážete i prosadit vanilla servery a já budu po vašem boku.

Za Alianci, za Hordu, za Azeroth!"

Jak Blizzard zareaguje na takový tlak hráčů je ve hvězdách. Už několikrát nás totiž ujistil, že nic jako legacy severy nebude.

"Ne, legacy servery nechceme. A vy vlastně také ne. Myslíte si, že je chcete, ale ne!" řekl ostře jeden z vývojářů na Blizzconu 2013.

Doposud své rozhodnutí Blizzard obhajoval domněnkou, že o legacy servery není mezi hráči dostatečný zájem. Nicméně události posledních dní rozhodně potvrdily přesný opak a zda si budou autoři MMORPG legendy stát tvrdohlavě za svým, nebo konečně uposlechnou hlasy komunity, můžeme jen hádat. Jedno je ale jisté, jsme svědky pravděpodobně největšího sjednocení komunity ohledně WoW serverů vůbec.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Blizzard má na stole petici od týmu Nostalrius Begins

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.