Tera: The Lost Isle update – ohromil nebo ochromil?

Tera a její "ztracený ostrov" rozhodně nebyl ztrátou času ze strany tvůrců a nebude ani z té vaší. Sliby, které byly dány, předčily očekávání a nám už jen zbývá kochat se novou součástí gameplaye.

Rasa Castanic

Rasa Castanic FOTO: Bluehole Studio

jedné z našich newsek jste se mohli dočíst o nejaktuálnějším updateu v Teře s názvem The Lost Isle, který mnohé sliboval. Tudíž mi to nedalo a rozhodla jsem se konečný výsledek obhlédnout – alespoň tu část, ke které jako nový hráč dostanete přístup.

První, co vás ve hře přivítá nového je screen s vašimi postavami.

img-responsive

Okno pro výběr z vašich charakterů - nově v pohybu | foto: Bluehole Studio

Předchozí stránka s výběrem vašich charakterů byla oproti svému nástupci statická, navíc se ani moc nelišila od svých kolegů vytvořených konkurencí. Ale jak poskočili tvůrci kupředu! Nejenže vaše charaktery spatříte prvně pospolu akčně procházet bojištěm jako krutopřísná skvadra (the more the merrier), ale to vše je doplněno epickou hudbou, která vám dopřeje tu pravou bojovnou náladu.

Takové okno s nabídkou vašich charakterů si můžou vzít za vzor mnohé tvůrčí týmy a řekla bych, že budou mít hodně těžkou práci s překonáním zde prezentované laťky.

Další změnou je samotný výběr nové postavy.

img-responsive

Okno pro výběr rasy (vlevo) a povolání (vpravo) | foto: Bluehole Studio

Jak už zaznělo z příslibu v newsce, skutečně teď můžete vybírat rasu a class zároveň v jednom jediném kroku a ne ve dvou, jako tomu bylo doposud. Zatímco s předchozím výběrem nebylo nic špatně, bezpochyby je toto malé vylepšení minimálně důkazem toho, že tvůrci nestagnují a snaží se hráčům usnadnit a zpříjemnit požitek ze hry i dnes. A za to se na ně rozhodně nemůžeme zlobit.

Největší změnou a hlavním bodem updateu byla samozřejmě změna místa, kde ve hře začínáte.

The Lost Isle

img-responsive

Pohled z nového počátečního místa - mapa ostrova na pravé straně | foto: Bluehole Studio

Doposavadní lokace, The Isle of Dawn, je rozměry několikanásobně větší, kam se na něj v tomto ohledu hrabe nový ostrůvek (viz. mapa na obrázku). I tak, neprobádaná lokace a nový počáteční příběh je nepopiratelně závan čerstvého vzduchu ingame. Samozřejmě i tady se vám naskytnou neuvěřitelné pohledy – pokud vám je nezastíní řady mobů. Ale takový detail se dá vždy rychle vyřešit.

Monstra se mi tu zdají trochu „tužší“ než jsem byla na předchozím místě zvyklá, nicméně to považuji za adekvátní navýšení, vzhledem k tomu, že tady nedostanete tolik příležitostí ke sklizni mobů jako na The Isle of Dawn.

Skutečně se tady „prolevelujete“ až k jedenáctce ani nemrknete – nebo možná párkrát mrknete při dvojím setkání s bossem a jedním mini bossem. Zatímco doteď se Tera zelenáči setkávali v nízkých levelech s takovým monstr padouchem jen jednou a to jako finále završení první desítky vystoupaných levelů, tady se na boss soubojích nešetřilo.

img-responsive

Scenérie - The Lost Island | foto: Bluehole Studio

Nicméně zatímco zvýšená obtížnost vám právě v takové momenty dává pořádně do těla, donutí to hráče zapojit do souboje opravdu všechno, snad i palce u nohou. Kdybych měla lokace něčím vypovídajícím porovnat, řekla bych, že zatímco The Isle of Dawn vás naučil hrát za vaši class s pomocí mobů, na The Lost Isle to jsou právě finální boss souboje.

Právě po těchto střetech se dostáváte do staré známé Veliky (město), kde úkoly a příběh pokračuje dál tak, jak jste ho znali doposud, pokud nepočítáme malé změny ohledně úkolů seznamující vás se základními znalostmi (narazíte na ně teď u jiných NPC).

Další z příslibů (nový PvP battleground a Returning Hero systém) jsou mi bohužel nedostupné – ať už z důvodu nízkého levelu anebo prostého faktu, že nepatřím mezi navracející se hráče. Zatímco ale tyto dva body nemohu nijak ocenit ani okomentovat, hra i bez nich poskytuje jasně viditelné změny a já bych řekla, že jen k lepšímu.

Témata: Tera
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tera: The Lost Isle update – ohromil nebo ochromil?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.