Herní rok 2014: Mohlo to být horší - část třetí

Rok se sešel s rokem a tak je na čase prohrabat se ještě jednou herním smetím, které se prodralo až na můj harddisk. Dnes se podíváme na to, co mi uniklo, a závěrem zhodnotíme rok next-genu.

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition FOTO: BioWare

Act III – Uniklo mi

img-responsive

Forza Horizon 2 | foto: Playground Games

 Forza Horizon 2

PS4 je výkonnější než Xbox One, dává mu hrozně naprdel, Sony fanboyové kvičí radostí a potom v jednom měsíci vyjde Driveclub a Forza Horizon 2. (Pro neznalé, Driveclub je hezká, ale sterilní, nezáživná a obecně dost blbá hra, Forza Horizon 2 je špička současného závodního žánru, byť se nejedná o simulátor.) A máme tady krásný příklad toho jak naivní je počítat o kolik procent je výkonnější GPU v jedné nebo v druhé konzoli. Forza Horizon 2 je první regulerní důvod proč je Xbox One nutností pro někoho, kdo nechce přijít o současné herní klenoty. Zatím tedy i poslední, ale Halo 5 je na cestě.

img-responsive

Dragon Age: Inquisition | foto: BioWare

 Dragon Age: Inquisition

Hra, u které jsem měl v plánu strávit svátky, v sobě snoubí to nejlepší z obou předchozích dílů, z čehož jsem měl původně velké obavy, protože si nevzpomínám na nic, co by bylo na Dragon Age Origins dobrého. Nicméně všichni kolegové, kteří se do hry pustili, si jí nemůžou vynachválit, což mi stačí na to, abych se do toho vrhl po hlavě. Jen škoda, že tu sexy elfku nedostanu, když nebudu hrát za ženskou postavu, což nemívám ve zvyku. Je to nefér BioWare, nefér! Nicméně jsem rád, že Dragon Age zůstal fantasy dating simulátorem.

img-responsive

Legend of Grimrock II | foto: Almost Human Ltd.

 Legend of Grimrock II

Šéfredaktor Score Honza Vrobel říkal, že je to dobré, a kdo se bude chtít vlísat do jeho přízně, musí to dohrát.

img-responsive

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes | foto: Kojima Productions

 Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Hra, která mi visí na seznamu už dlouho, a kterou si musím zahrát z prosté povinnosti fanouška MGS. Pořád se mi ale nechce dávat jakýkoliv větší finanční obnos za jednu dvacetiminutovou misi. I když se dá ve hře vyblbnout i jinak, je ta jedna příběhová mise to jediné, co mě opravdu zajímá, takže spíš tajně doufám, že jí Konami přibalí k Phantom Pain.

img-responsive

BioShock Infinite | foto: Irrational Games

 BioShock Infinite DLC

BioShock Infinite byl…fajn. Srovnání s prvním BioShockem ale nesnese ani náhodou a snad aby nám to vynahradil, připravil si DLC z Rapture, které jsou podle všeho podstatně lepší, než původní hra. A já stále čekám až vyjde jako kompletní balení.

img-responsive

Assassin's Creed: Unity | foto: Ubisoft Entertainment

 Assassins Creed Unity

Ano, přiznám se bez mučení, hrozně rád bych si zahrál Assassins Creed Unity, protože vypadá opravdu nádherně. Vím, že ta hra nestojí za moc, vím, že je zabugovaná a že se hýbe špatně i na konzolích, vím, že se Unity chce vracet k prvnímu dílu, který považuju za příšerný. Přesto mám nutkání si tu hru zahrát. Tady vidíte, že hype prostě funguje.

 

Act IV – Jaký byl rok next-genu

Na to, že rok 2014 měl být výstavní skříní nové konzolové generace, tu bylo právě na next-genu překvapivě pusto a prázdno. Růžky vystrkuje Ubosoft, brzy snad všem vytře zrak Zaklínač, jak hezký next-gen může být předvedl inFamous, ale ostatní jako by se báli odpoutat od PS3 a Xboxu 360. Dragon Age Inquisition, Destiny, Watch Dogs, nic z toho není next-gen, jsou to hry primárně designované tak, aby běžely na starých konzolích, jejich „next-gen“ aleternativa má navíc jen vyšší rozlišení, sem tam lepší texturu, a taky vyšší cenu. Při posledním konzolovém přechodu se herní průmysl tolik nebál, Xbox skončil ze dne na den, byl tu Xbox 360, král je mrtev, ať žije král. Trochu odvahy a výhledu do budoucna!

Chudý rok next-genu reprezentuje i fakt, že jediná PS4 hra, která se dostala na seznam, je tam právě proto, že je to hezké techdemo a kdybych měl čas na Assassins Creed Unity, nejspíš by se dostal do seznamu failů.

Chudý rok next-genu ale neznamená chudý rok pro hráče, naopak, jsem velice rád, že jsem já, a nejspíš i většina z vás, ve stavu, kdy nevím co hrát dřív. Letos vyšlo obrovské množství špičkových her, éra, kdy mobilní a free to play hry převezmou nadvládu na videoherním průmyslem je v nedohlednu, všechno se vyvíjí správným směrem, a dokonce i ten PC gaming žije jako nikdy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Herní rok 2014: Mohlo to být horší - část třetí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.