Bude stačit pěkná grafika a slavné jméno? LawBreakers to bude mít těžké

Jedna z největších novinek uplynulého týdne, bylo určitě oznámení nové hry slavného tvůrce her Cliffa Bleszinskiho. Viděli jsme příběhový trailer a také první záběry ze hry. Podívali jsme se na zoubek všem dostupným informacím a sepsali jsme z nich první dojmy, rovnou od čtyř redaktorů.

The Shattering (LawBreakers)

The Shattering (LawBreakers) FOTO: Boss Keys Productions

Vojtěch

Opět v budoucnosti

Futurismus a vesmír jsou v herním byznysu dnes zkrátka in a to mi nevadí. Mám rád střílečky typu Halo či simulátory typu Elite: Dangerous. Pohlížím jen na to, jak se mi vize jednotlivých projektů líbí. V minulém roce mě třeba velmi zaujala vize Call of Duty: Advanced Warfare a nepohrdl jsem ani Destiny. Bohužel vize Cliffa Bleszinskiho není zrovna můj styl.

Zhroucená budoucnost, kde jsou lidé rozdělení na futuristické společnosti, zároveň ale také ne gangy a triády má jistě potenciál zaujmout, ale ne mě. Zatím to vypadá, že se buď dostanete do role strážce pořádku, nebo naopak jeho porušovatele. Ani jedna z těchto rolí mě patřičně neláká.

Je to moc rychlé

Když jsem poprvé zhlédl gameplay upoutávku, tak jsem byl na rozpacích. Je to old-schoolová hra ve stylu Quake 3D Arena či je to velmi rychlá akce plná výbuchů? Po druhém zhlédnutí mi bylo jasné, že to není velmi rychlá akce, ale až moc rychlá akce. 

Možná je to celé zkreslené gameplay trailerem, který se snaží vypadat co nejlépe. Každopádně při představě, jak bych hru hrál, jsem viděl jen smrt za smrtí. Hra byla strašně rychlá a nedokázal jsem se orientovat už v samotném traileru, co teprve ve hře. Výbuch za výbuchem, skok za skokem a má postava leží na zemi v nehybném stavu. Neztrácím ale naději, že uzraje pro hráče, jako jsem já do stravitelnější formy.

Kara

Jazze Jackrabbita jsem jako malá naprosto zbožňovala, proto na další hru od tvůrce této legendární oldschoolovky po zhlédnutí traileru nahlížím s vysokým očekáváním skvělého gameplaye, u kterého zapomenete na čas. Příběh o světě s rozhozenou gravitací, rozděleném na frakce dobráků a padouchů má taky své kouzlo a velký potenciál, kterým by hra mohla žít poměrně dlouho.

Že je LawBreakers free to play je dobré, v dnešní době obrovského množství her i vývojářských studií na trhu se to už tak nějak očekává. Gameplay trailer vypadá poměrně lákavě, mě ke hraní úspěšně zlákal. Scény se střelbou za letu mi připomínají legendárního Quake, kde si pocit při odpalování raketometu během letu pamatuje snad každý. Snad i konečný herní pocit naplní má očekávání, zatím ale ukázky hodnotím kladně.

Lukáš

A jéje, další free-to-play střílečka, které mezi zuby vězí zbytky z mršiny Tribes: Ascend a snaží se nás přesvědčit, že je budoucností FPS žánru. Jako by jich s Overwatchem, Battlebornem, Battlecry nebo Paladins už nezvnikalo dost.

LawBreakers ale přeci jen míří za trochu jiným cílem. Nepřevléká se do barevného kostýmu Team Fortress 2, spíše krade z regálů Titanfallu a nových Call of Duty. A ne, že by frenetická akce s velkým důrazem na vertikalitu a rychlý pohyb po bojišti s různými classami vypadala špatně, ale vypadá prostě až příliš povědomě.

Nejvíc mě ale na celém projektu mrzí, že zajímavé příběhové pozadí LawBreakers zůstane takhle naprosto nevyužito. Svět obnovený po přírodní katastrofě, ve kterém se lidstvo musí v úplně nových podmínkách vypořádat s frakcí stojící na své straně zákona, by si zasloužil něco víc, alespoň svůj Bulletstorm. Takhle to spíš zavání promarněným potenciálem, stejně jako před pár lety Brink.

David

Byl jsem hodně zvědavý, co CliffyB se svým novým týmem ukáže. První záběry a hned se u mě dostavil wau efekt. Je super konečně vidět čtvrtý Unreal Engine v pořádné akci. To by mohl být jeden z hlavních taháků LawBreakers, konkurenti jako Overwatch, Battleborn nebo starší Team Fortress 2 mají kreslenou grafiku. A existuje mnoho lidí, kteří takovou grafiku považují za dětinskou, pro ty by právě mohl být LawBreakers ideální volbou.

Co se týče hratelnosti, tak například oproti výše zmíněnému Overwatchi zde nevidím velké rozdíly, samozřejmě posuzuju zatím z jednoho krátkého videa, ale i tak na něm jde vidět, čeho chtějí vývojáři dosáhnout. Rychlé a zběsilé akce s mnoha postavami a schopnostmi, aby si tak mohl každý vybrat tu oblíbenou postavu, přece jen hra ji mířená na masy.

Celkově ale mám ze hry dobrý pocit, kdybych si měl vybrat jednu hru z nadcházejících online FPS her, tak to bude pořád Overwatch, ale LawBreakers mu je hned v patách. Ono ani jedna z těchto nových FPS her nebude vyloženě špatná, u takových záleží hlavně na hráčské základně, a to se bojím, že bude slavit jen jeden titul a zbylé tři nebo čtyři ostrouhají a bude je hrát málo lidí. Pro všechny zúčastněné je to velký risk, až se divím, proč zrovna v této době, když tu máme téměř deset let Team Fortress 2.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude stačit pěkná grafika a slavné jméno? LawBreakers to bude mít těžké

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.