Co se na E3 nepovedlo z pohledu redaktorů Gamifique

E3 2015

I když je tento ročník výstavy E3 považován za jeden z nejpovedenějších, objevily se některé hry a věci, které se moc nepovedly. Pojďte se společně s redaktory podívat na ty přešlapy, které se jim vybavily jako první.

E3 2015

E3 2015 FOTO: Entertainment Software Association

Martin

Dělám to nerad, jelikož jsem byl vždy zastáncem Maria, ale nemůžu jinak. Nedokážu pochopit co si Nintendo myslelo, ale všechny tři tituly zahrnující Maria (Super Mario Maker, Mario Tennis Ultra Smash a Mario and Luigi – Paper Jam Bros.) pro mě byly zklamáním.

img-responsive

Super Mario Maker | foto: Nintendo

Super Mario Maker – Nechápu smysl toho, proč se Nintendo snaží kolem této „hry“ udělat takový hype, velká část konference byla věnována tomuto emulátoru na vytváření úrovní v Mariovi, ale ve výsledku neukázali nic moc nového, co bychom neznali. Ano, každý miluje Maria, ale čeho je moc, toho je moc.

Mario Tennis Ultra Smash – Tohle je moc, ani nevím co na to regulérně napsat, ale tohle by měla být nějaká minihra v regulérním dílu tohoto italského opraváře a ne samostatná hra, navíc jsou v ní očividně stejné principy, jako ve starých dílech.

Mario and Luigi: Paper Jam Bros. - Okay, u téhle hry si upřímně nejsem jistý, jestli bude tak špatná nebo ne, já osobně mám Paper Maria moc rád, takže v tomto případě nechci Nintendu vyčítat hru samotnou, ale spíše přístup k Mario značce jako takové. Vím, že se to asi nikdy nestane, ale co kdyby Nintendo nechalo Maria jít, prostě a jednoduše mu dát sbohem, neříkám na pořád, ale aspoň na pár let a mohli se naplno začít věnovat jiným/novým titulům, protože to je přesně to, co Nintendu schází. Lidé chtějí nové hrdiny a myslím si, že je na ně teď nejlepší čas.

Kara

Godzilla - Nenajde se mnoho lidí, kteří nikdy neslyšeli jméno Godzilla. Takhle obrovský potenciál se dal přetvořit v něco opravdu epického. Výsledek ale připomíná počátek vývoje počítačových her v ranných 90. letech a to jak grafickým zpracováním, tak zvukovou stopou. Ukázka z gameplaye, použitá v traileru byla posledním hřebíčkem do rakve, protože jedině opravdu dobrý a nerealistický trailer mohl ke hře někoho nalákat.

img-responsive

Godzilla | foto: Namco Bandai

Konference EA - Jedinou konferencí, od níž jsem musela odejít, byla ta od Electronic Arts. Zprvu začali svižně a poutavě trailerem na Mass Efect, Need for Speed pak ničím extra nepřekvapilo, ale opět dokázalo, že pro hru s tímto názvem zde bude místo vždy. Star Wars ještě udrželo zájem diváků, nicméně co se zdálo být jako pauza od herních pecek v podání roztomilého Unravel, se proměnilo v nezáživný sled her pro děti, mobilní aplikace a záchranou mělo být prokládání sportovními simulacemi, v nichž po čtvrté z nich nešel vidět žádný rozdíl.

Lukáš

Fallout 4 - Nic jsem neočekával a stejně jsem byl zklamán. Bethesda úspěšně zvládnula zažehnat i tu nejmenší naději, že se poučila ze svých chyb a Fallout 4 tak nemá nakročenu k stejnému odpadu, jakým byl třetí díl. Vypadá to tedy na další kolo otřesného příběhu a ještě horších dialogů, zjednodušování RPG prvků, mizerné hratelnosti a animací z minulého století, všechno pochopitelně naservírováno 18 let starým enginem.

img-responsive

Fallout 4 | foto: Bethesda Softworks

Star Wars: Battlefront - Před E3 jsem se obával, že Battlefront bude reskinem Battlefieldu. Teď bych byl možná raději, kdyby tomu tak bylo, protože to, co v DICE dali dosud dohromady, vypadá přinejlepším nezajímavě a nudně. Čichám komerční úspěch ale herní propadák.

No Man’s Sky - Je to už nějaký ten rok, co No Man’s Sky začalo lákat na cestování po galaxii a prozkoumávání planet, ale dosud jsme pořádně nevěděli, jak vlastně bude vypadat gameplay. A nevíme to ani po E3. Tedy pokud náplní hry nemá být pozorování fauny a flory, protože přesně tak to v současné chvíli vypadá.

David

PlayStation Vita – Čekal jsem, že se poučí a oproti minulému roku se něco změní, bohužel to tento rok bylo ještě horší. Na tiskovce Sony se oznámila jedna jediná hra a celkově to vypadá, že už se nad Vitou pomalu začíná stmívat, minimálně na západním trhu.

img-responsive

PS Vita | foto: GAMIFIQUE.cz

Hry na virtuální realitu – Očekával jsem, že již tento rok přijdou vývojáři s velkými hrami na virtuální realitu. Sony na své tiskovce Project Morpheus zazdila, ostatní velcí vydavatelé se virtuální realitě také moc nevěnovali, takže největší mediální humbuk nakonec sklidil Minecraft se svou rozšířenou realitou pro Hololens, a to je podle mě trochu špatně, obzvlášť když většina brýlí by měla vycházet již příští rok.

Akční hry s tématikou druhé světové války – Šuškalo se o tom, že by se nové Call of Duty mohlo vrátit do poloviny 20. století, bohužel se tak nestalo. Dále tu máme značku Brother in Arms, bohužel Ubisoft mě také nepotěšil a doufám, že pokračování této skvělé značky se pořád chystá. Jako poslední naději vidím EA, kteří mají Medal of Honor a Battlefield, obě značky vyrůstaly na bojištích druhé světové a opravdu si myslím, že už je čas se vrátit do historie. Stříleček ze současnosti a budoucnosti už je přehršel a lidé se jimi už začínají přejídat.

Témata: E3 2015 | E3
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co se na E3 nepovedlo z pohledu redaktorů Gamifique

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.