Top 3 z E3 2015 redaktorů Gamifique

E3 2015

Jubilejní dvacátý ročník výstavy E3 už je za námi a stejně jako se pomalu z této velké akce. Na úplný závěr tu ale pro vás máme ještě dva články, kde redaktoři Gamifique zhodnotí, jak se jim vlastně akce líbila.

E3

E3 FOTO: Entertainment Software Association

Martin

Rád bych mé hodnocení směřoval na Nintendo. Upřímně prostě nemůžu říct, zda byla konference dobrá či špatná, podle mě byla prostě kuriózní až divná. Tím „divná konference“ jsem myslel právě to, že nebyla špatná, ale ukázala mnoho skvělých novinek, na které jsme všichni čekali, vedle těch, které jsme vidět nechtěli.

img-responsive

Star Fox Zero | foto: Nintendo

Fire Emblem Fates – ANO ANO ANO, další pokračování téhle skvělé „tahovky“ mne doopravdy potěšilo a už se těším, až budu znovu moct ovládat svoji malinkou armádu mocných válečníků.

Xenoblade Chronicles X – Jedna věc, pokud nejste milovníci JRPG, tak se vám tato hry nejspíš nebude líbit, což vám určitě nemůže mít nikdo za zlé, jelikož tento žánr není určitě pro každého, ale pokud jste fanoušci, tak věřím, že nic lepšího v tomto žánru si nemůžeme přát.

Star Fox Zero – Říkejte si, co chcete, ale nový Star Fox prostě zaválí. Ano, taky mne ten grafický kabátek nejdřív trošku odradil, ale hry od Nintenda prostě nejsou o grafice, ale o hratelnosti a v tomto případě věřím, že nám Big N ukáže to nejlepší.

Kara

Anno 2205 - U mnoha her, které započaly své představení trailerem, se nestalo, že by celou minutu nebylo vůbec jasné, o jakou hru se jedná. Při prvním oddáleném záběru na rafinérie ale mé srdce zaplesalo, protože strategické simulace z budoucnosti jdou očividně Ubisoftu ještě lépe, než ty historické.  Anno je jedna z mála her, u níž je pravidelné upozornění, že jste do hry zažraní už další dvě hodiny, zcela nezbytné.  Je mi úplně jasné, že u tohoto dílu tomu bude stejně a i přes pravidelné upozornění u ní většina z nás stráví nepočitatelně hodin.

img-responsive

Anno 2205 | foto: Ubisoft Entertainment

Assasin´s Creed Syndicate - Poslední díl Assasin´s Creed kromě typické přitažlivosti celé série láká i na větší mobilitu ve hře a příjemnou změnou bude i možnost hry za ženskou hrdinku Eve. Stejně jako Anno, i toto pokračování dokazuje, že posun směrem k budoucnosti není vůbec špatným krokem.

Final Fantasy VII - Naopak při prvním záběru, který ukázal Clouda a jeho typické držení meče bylo naprosto jasné, že se jedná o, troufám si říct, nejlepší díl série Final Fantasy vůbec.  Už jen samotný příběh tohoto dílu vydal na filmovou podobu a k velké radosti milionů fanoušků se FF VII dočká remaku, jehož jméno zatím neznáme.

Lukáš

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Ačkoli se Metal Gear letos na konferencích neobjevil, k tomu, aby vypálil konkurentům rybník, to ani nepotřeboval. Ať už to byl úžasný příběhový trailer nebo 40 minutová ukázka gameplaye, zklamání se u mě rozhodně nedostavilo. V současné chvíli vypadá Metal Gear Solid V na nejslibnější hru (nejen) letošního roku, a pokud někdo dokáže posunout už roky stagnující žánr open world her zase o kus dál, tak to bude právě Hideo Kojima.

img-responsive

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain | foto: Kojima Productions

Cuphead - Zlatým hřebem konference Microsoftu byl dozajista Cuphead. Se svým art stylem evokujícím animáky z 30. let nenašel na celé E3 soupeře, a jestli se bude hrát aspoň z poloviny tak dobře jako vypadá, tak se máme na co těšit.

Deus Ex: Mankind Divided - Human Revolution je jedno z nejlepších moderních RPG a jeho mladší bratříček to nebude mít snadné, aby této reputaci dostál. Naštěstí se zdá, že vývojáři z Eidos Montréal zatlačili vzpomínky na tragický reboot Thiefa hluboko do mysli a vzali vývoj za správný konec, protože Mankind Divided zatím vypadá velice dobře. Snad se tedy nic nepokazí a příští rok budu při hraní trpět jen kvůli kvalitě českého dabingu.

David

Sea of Thieves – Pro mě jednoznačně největší překvapení tiskovky Microsoftu. Krásné vizuální zpracování s nejhezčím zpracováním mořské hladiny a vln vůbec, velké námořní bitvy a hudba, za kterou by se nemusel stydět ani Hans Zimmer. To vše pod taktovkou veteránů z RARE, to nemůže dopadnout špatně. Vypadá to, že Sea of Thieves bude po dlouhé době MMO, u kterého strávím delší dobu.

img-responsive

Sea of Thieves | foto: Reprofoto YouTube

Hellblade – Reboot značky Devil May Cry z dílen studia Ninja Theory mě nadchnul, proto jsem byl zvědavý, s čím přijdou dále. A přišli s Hellblade, akční hrou s prvky vikingské a keltské mytologie. Na E3 ukázali první gameplay záběry. Cesta do duše psychicky nemocné bojovnice Senue bude pekelná a temná a já už se nemůžu dočkat, až se do toho světa ponořím.

Fallout 4 – Hra, která hráče rozdělila v podstatě na dva tábory. Pro některé je to hnusná hra se špatnou hratelností, blbými dialogy a zbytečnostmi. Pro druhé je to splněný sen a dotažení této slavné série téměř k dokonalosti. Já patřím k té druhé skupině a již netrpělivě vyhlížím začátek listopadu, prozatím aspoň bude čas najít vodní čip.

Témata: E3 2015
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Top 3 z E3 2015 redaktorů Gamifique

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.