PS Vita začíná umírat. Na E3 byla znovu přehlížena

E3 2015

Přenosné herní konzoli se nedostává takové lásky, jakou by si zasloužila. Co se děje s Vitou?

Sony už jejich přenosná konzole moc nezajímá

Sony už jejich přenosná konzole moc nezajímá FOTO: GAMIFIQUE.cz

Jediná hra se oznámila na tiskovce Sony. Podobný scénář byl i na minulé E3, kde si to Sony pěkně sežrala a musela to napravovat o dva měsíce dále na konferenci na Gamescomu.

Tento rok už ohledně nedostatku nového obsahu nebyl takový humbuk, hráči se s tím podle všeho smířili nebo byli ochromeni hromadou nových her na velké konzole. Včera večer vyšel rozhovor na IGN se šéfem PlayStation divize ohledně této malé konzole.

Důvodem, že se na konferenci znovu neukázaly Vita hry, byl velký počet her na PS3 a PS4 a na Vitu údajně nezbylo místo. Nyní se také nechystají žádné AAA hry pro Vitu, což bohužel není žádné překvapení. Pak ale přišla věta, že hráči hrají velké hry na velkých obrazovkách a malé hry na malých, takže je zbytečné a nákladné dělat pěkné, velké hry na Vitu, navíc se jim to prý nevyplatí.

Což je úplná blbost, protože nikdo od Sony nežádá každého půl roku 3 velké AAA hry typu Killzone, Uncharted nebo Gravity Rush, ale něco klidně menšího, ale exkluzivního, a ne jen samé porty Indie her, které vyjdou s ročním zpožděním. Nintendu to funguje, téměř žádné Indie hry nemají a stejně je jejich portfolio her mnohem bohatší, a to hlavně kvůli těm exkluzivitám, které se nepřibližují velkým AAA hrám, ale stačí, že jsou originální a exkluzivní.

Je to škoda, PlayStation Vita mohl být skvělý pokračovatel PSP, ale místo toho se z něj stává přenosná herna Indie her a Japonských RPG, které se ve velké většině nedostanou ani na náš trh a velkou většinu lidí u nás takové hry moc nezajímají. Zlomový byl určitě i nástup chytrých telefonů a tabletů, kde se přesunuli talentovaní vývojáři a Sony je nedokázala přesvědčit, aby přešli vyvíjet na Vitu.

Příští rok bude pro Vitu kritický, pokud se neoznámí nové hry, konzole začne umírat, až ji nakonec Sony odstřihne úplně.

Témata: E3 2015 | Sony | PS Vita
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PS Vita začíná umírat. Na E3 byla znovu přehlížena

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.