E3 na talíři – Oběd na Kinectu tento rok nečekejte

E3 2015

Letošní konference byly kruté pro všechny vlastníky PlayStation Vity a taky těch, kteří se před televizí rádi hýbou. Kinect hry tuto E3 úplně vynechaly. Proč tomu tak je?

Kinect na Xbox One

Kinect na Xbox One FOTO: Microsoft

U Kinectu je vysvětlení celkem jednoduché. Microsoft měl svou tiskovku přeplněnou hrami a Kinect hry bývaly v minulých letech v technické části prezentace, kterou si tento rok vzal Hololens s ukázkou holografické verze Minecraftu.

Ani taková stálice na Kinect jako Just Dance už jej nebude potřebovat, nahradil ho klasický smartphone.

Druhý důvod bude asi ten, že studia, které vyráběly tady ty „neobvyklé“ pohybové hry se většinou přemístily na virtuální realitu a jelikož jsou to ve velkém případě jen malá studia, tak není v jejich silách vyvíjet více her zároveň.

Nicméně si myslím, že doba Kinectu ještě přijde, a to třeba ve spojení s Hololens, kde by se tím mohla zvýšit přesnost a rychlost přenosu pohybu do hry. Druhá možnost je, že Microsoft přijde se svou vlastní virtuální realitou nebo rozšíří nedávno uzavřené partnerství s Oculusem i na Xbox One a dočkáme se již téměř „úplného ponoření“ do virtuální reality.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři – Oběd na Kinectu tento rok nečekejte

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.