E3 na talíři - Na konec to nejlepší. Snídáně ve vesmíru!

E3 2015

Je tady poslední den výstavy E3 a bohužel (bohudík) i poslední tři tematické články ze série E3 na talíři. Ale nebojte, samostatné články z E3 vám ještě nějakou dobu přinášet budeme. Na snídání si dáme něco málo z vesmírných her, kterých se tento rok sešlo na E3 požehnaně.

Take On Mars

Take On Mars FOTO: Bohemia Interactive Studio

O EVE: Valkyrie jste již určitě slyšeli. Tato hra se vyskytuje téměř u každé prezentace virtuální reality a důvod je jednoduchý, prostě zatím neexistuje hezčí a lépe fungující hra. Valkyrie vychází z obřího universa EVE a byla od úplného počátku vyvíjena pro virtuální realitu tak, aby mohla nabídnout co nejlepší zážitek.

Ve hře se posadíte za knipl vesmírné lodi jako žoldák do multiplayerových bitev. Kokpit je detailně zpracován v každičkém úhlu, takže pokud vás střílení neláká, můžete obdivovat všemožné páčky a tlačítka. Vybrat si budete moct z několika typů lodí, namátkou třeba rychlé a mrštné stíhače nebo velké koráby s obřími zbraněmi.

Hra bude dostupná na PC a PlayStation 4 ihned při vydání virtuálních brýlí Project Morpheus a Oculus Rift. Podpora dalších virtuálních brýlí v budoucnu je velmi pravděpodobná.

Take On Mars

Jedna z českých stop na E3, kterých bylo tento rok poměrně mnoho. Bohemia Interactive se ukázala na konferenci PC Gaming Show, kde oznámila, že beta Early Access verze vyjde toto léto. Také vývojáři ukázali nový trailer.

Novinkou ve hře bude multiplayerový mód zaměřený na přežití na rudé planetě. Take On Mars pokračuje ve stylu her od Bohemia Interactive, což znamená, že bude více táhnout k simulaci, než arkádě. Při hraní budete muset počítat s fyzikou, gravitací, efekty počasí nebo radiace, přežít nebude vůbec jednoduché.

Take On Mars si nyní můžete pořídit se slevou 15% na Steamu. Sleva potrvá až do 22. června, kdy končí letní slevy na Steamu. O dalších platformách se zatím nikde nehovořilo, ale určitě bych si ji dokázal představit na konzolích.

Kerbal Space Program

U Kerbal Space Programu se ale naopak hovořilo o dalších platformách, tedy platformě. Simulátor vesmírného programu vyjde i na PlayStation 4. Po pěti letém vývoji PC verze, tedy přichází i konzolová. Velmi zajímavé bude sledovat, jak se vývojáři poperou s ovládáním, protože se nejedná o nic jednoduchého.

img-responsive

Kerbal Space Program | foto: SQUAD

To je ale prozatím vše, co jsme se dozvěděli. Nevíme jaké a jestli vůbec budou nějaké změny v konzolové verzi, datum vydání také nevíme, takže prozatím můžeme jen spekulovat, ale třeba se během zítřka dozvíme nějakou novinku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři - Na konec to nejlepší. Snídáně ve vesmíru!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.