E3 na talíři – Svačinka v kooperaci? Na letošní E3 určitě

E3 2015

Omlouváme se, ale nestihli jsme dnešní oběd připravit v čas, proto tu máme náhradu v podobě svačinky. Nevím, jestli jste si toho taky všimli, ale letošní E3 překypuje hrami s kooperací. Objevil herní svět „fenomén“ a uvidíme ještě více kooperativních her?

Ghost Recon: Wildlands

Ghost Recon: Wildlands FOTO: Ubisoft Entertainment

Někteří můžou namítnout, že kooperativní hry jsou zde od jakživa. Ale musíte dát za pravdu, když se podíváme na tu várku nových oznámených her s kooperací jako důležitým prvkem. Navíc pokud k tomu připočítáme AI kooperaci, neboli slavný systém více hlavních postav, jak to ukázal Rockstar se svým GTA V. I v takových hrách se jedná o kooperaci, i když nepřímou, takže proč to taky nepočítat.

Takové zajeté coop série jako Lego hry, Skylanders nebo Disney Infinity počítat nebudeme. Těsně před E3 se odhalilo pokračování Shadow Warrior 2, hlavní novinka coop pro čtyři hráče. Dále už přímo z E3. Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 na EA konferenci převážně prezentace coop módu Graveyard Ops. Rainbow Six: Siege odhaleny čtyři velké coop módy, jeden z nich dostal více prostoru jak singl a mulťák dohromady. Ghost Recon: Wildlands obrovská open world hra se zaměřením na coop, je třeba něco dodávat?

Ale ano, pokračujeme: The Division, údajně survival MMO hra, z těch několika gameplay videí, které jsme během tří let mohli vidět, to ale připomíná coop hru pro čtyři lidi. Star Wars Battlefront, kooperativní mise, kde bojujete o přežití. A co takhle trochu Nintenda, nový Metroid a Zelda na 3DS obě hry staví na kooperaci a takto můžeme ještě chvíli pokračovat.

Jde jasně vidět, že kooperace vzala E3 útokem a najdeme ji v mnohem více hrách a více komplexnější podobě, než kdykoliv předtím. Otázkou ale je, je to dobře? Kooperace v podstatě vždy hrála u velkých titulů druhé housle a jednalo se o takový bonus k singlu a případně k mulťáku. Nyní se derou dopředu, vývojáři jím věnují mnohem více času a bojím se, aby to nebylo na úkor kvality kampaně a zážitku z multiplayeru.

Na druhou stranu je škoda, že se ve veliké většině jedná o online kooperace, kéž by to byl split screen coop, protože je to funkce, kterou si hráči žádají mnohem více, než online coop. Tak třeba příští rok se to změní a budeme svědky odhalování her s „gaučovou spoluprací“ na jedné obrazovce.   

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři – Svačinka v kooperaci? Na letošní E3 určitě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.