E3 na talíři - Snídaně protentokrát v Japonsku

E3 2015

Zatímco u včerejší snídaně byl docela problém vybrat, které tři události se dostanou ke snídani, dnes je to mnohem jednodušší. Konference už totiž byly jenom tři, takže je celkem jasné, o čem se dnešní ráno budeme bavit. V tomto článku se podíváme na první dvě. PC Gaming Show si necháme na pozdní snídani.

Project Setsuna

Project Setsuna FOTO: Square Enix

Sérii konferencí dnes odstartovalo Nintendo svým videem, které jim evidentně vyhovuje namísto klasické konference na jevišti. Celé video bylo takovým tím správným způsobem ujeté, přesně jak se od Japonců dalo čekat.

První hra, která se objevila, bylo nové pokračování v sérii Star Fox s podtitulem Zero a jen z videa jde poznat, že na hře dělají lidé, kteří už vytváří hry mnoho a mnoho let. Skvělá hratelnost z videa jen sršela.

A poté se spustil blok her na Nintendo 3DS, o kterých vám přineseme články již brzy, takže nyní zatím jen ve zkratce. Legend of Zelda Tri Force je nová kooperativní hra pro 3DS, do hrání se budete moct pustit s dalšími dvěma přáteli. Následovala další Zelda hra, protentokrát remake Hyrule Warriors pro 3DS.

Pak už přišlo na scénu pokračování jedné z nejlepších her na 3DS Fire Emblem, což byl takový vrchol video konference Nintenda. Následované tituly už pro našince nejsou moc lákavé, ale i tak o nich brzy přineseme články.

Square Enix

Pro Evropany měl mnohem zajímavější hry na předvedení Square Enix. Do diváků před monitory, i účastníku přímo na místě, začali adrenalin pumpovat z ostra.  První představenou hrou se stal Just Cause 3, poprvé jsme viděli hru v pohybu a navíc jsme se dočkali odhalení data vydání, které bylo stanoveno na prvního prosince 2015.

Po Just Cause přišlo první překvápko v podobě NieR 2, pokračování zapomenuté hry z předchozí generace. Novinkou je, že ji budou vyvíjet v Platinum Games, moc informací jsme se ale nedozvěděli, více snad na podzim.

Nový Tomb Raider samozřejmě také nechyběl, již brzy vám z něj přineseme rozsáhlý článek. Stejně tak nechyběl ani Hitman nebo Deus Ex, o kterých už jsme ale věděli delší dobu a čekali jen na nějaké nové detaily. Zhruba v půli konference byl tak pořád největší hvězdou NieR 2, poté ale přišla smršť japonských her, kterou odstartovala série Final Fantasy. Toho hlavního jsme se ale dočkali o pár minut dále, kdy přišlo oznámení Kingdom Hearts III, což byla hra, u které se mnozí rozbrečeli, když ji viděli.

Na úplný konec jsme mohli vidět úplně novou RPG hru od nového japonského studia. Hra zatím nemá ani název, říká se ji Project_Setsuna. Ale koncepty vypadaly pěkně, jak se můžete přesvědčit na titulním obrázku tohoto článku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři - Snídaně protentokrát v Japonsku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.