E3 na talíři - Oběd se světovým šampionem v hrách od Nintenda

E3 2015

Je tu další oběd a další zajímavost. Nintendo na svou konferenci zatím čeká, ale před dvěma dny uspořádala po 25 letech Nintendo World Championship. Neboli stručně a jednoduše mistrovství světa v hrách od Nintenda.

Nintendo World Championship 2015

Nintendo World Championship 2015 FOTO: Nintendo

Vítězem tohoto jubilejního ročníku se stal John Goldberg, který zvládl nejlépe nástrahy v hrách, které si pro soutěžící Nintendo připravilo. Vítěž musí prokázat opravdu velkou znalost her od Nintenda.

Soutěžilo ve všech možných hrách, namátkou můžeme zmínit úplně první The Legend of Zelda na NES, který vyšel v roce 1986! Trošku novější Super Metroid na SNES z roku 1994, ale samozřejmě se soutěžilo i v nových hrách jako Splatoon, Super Smash Bros a Mario Kart 8, vše hrané na Nintento Wii U. Ve finálovém kole se dokonce hrála hra, která je teprve ve vývoji, finalisté museli vytvořit level v Super Mario Maker.

John Goldberg se ve finále potkal se známým youtuburem Cosmo Wrightem, který je proslaven speedruny různých her. Ve finále se potkalo celkem šestnáct lidí, polovina dostala pozvánku od Nintenda, druhá půlka se musela probojovat kvalifikací, které probíhaly po celé Zemi. Oběma finalistm pogratuloval samotný Shigeru Miyamota a předal jim podepsané speciální verzi Nintenda 3DS XL. Těm, kterým toto jméno nic neříká, tak vězte, že je to jedna z největších osobností herního světa, je to otec takových úspěšných sérii jako Mario, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Star Fox.

Na samotný záznam z celého turnaje se můžete podívat výše a již dnes od 18:00 se můžete těšit na konferenci Nintenda, kde třeba Shigeru Miyamoto oznámí novou hru. Možné je vše.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři - Oběd se světovým šampionem v hrách od Nintenda

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.