E3 na talíři - Oběd za volantem? A rovnou traktorovým? Ano!

E3 2015

Na oběd se vždy podíváme na různé zajímavosti, jak jsme psali v úvodním článku ohledně E3. A jelikož E3 teprve startuje, zajímavostí zatím na skladě nemáme tolik, proto musíme trošku šidit a podívat se na „před E3“, jak by se vám líbil takový oběd za volantem?

Saitek FarmSim

Saitek FarmSim FOTO: Saitek

A to doslova. Podíváme se totiž zblízka na dva respektive tři volanty, se kterými můžete buď prohánět superauta na světových tratích, anebo farmařit u Franty ve Lhotě. Ano, čtete správně, farmařit. Firma Saitek totiž před pár dny oznámila spolupráci s vývojáři Farming Simulatoru, jejíž výsledkem je speciální volant pro ovládání traktorů!

Jak je patrné z tiskové zprávy, volant má rozsah otáčení celých 900 stupňů, takže se s ním dostanete do každého rohu vašeho políčka. Hlavní odlišnost od klasických volantů je určitě speciální panel, na který si můžete přiradit až 25 tlačítek, takže v pohodě zkrotíte i tu nejsložitější mašinu, co na farmě najdete.

A nenechte se oklamat, pod panelem se nenachází převodovka, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale speciální joystick na ovládání těžké techniky. Ovládání bagru už pro vás bude hračka. Prozatím je volant s panelem podporován pouze hrami firmy GIANTS, ale z marketingového hlediska by dávalo smysl, kdybychom brzy psali o uzavření partnerství mezi Saitekem a s některým výrobcem Německých simulátorů, který je na trhu hodně.

Volant bude dostupný na podzim tohoto roku a jeho cena byla v oficiálním obchodu stanovena na 300 dolarů, což je v přepočtu na naše, něco málo přes sedm tisíc korun.

Next gen poježdění od Logitechu

Teď už ale vážněji, téměř ve stejný den představil své volanty také Logitech, což je určitě velká věc. Logitech se totiž před pár lety nechal slyšet, že jejich volant G27 bude poslední a nové už neplánují. Simulátory a závodní hry na PC a konzolích v posledních měsících díky bohu zažívají boom, takže si v Logitechu spočítali, že by to nemuselo být tak špatné, vyrobit novou generaci oblíbeného volantu.

img-responsive

Logitech G29 | foto: Facebook

Logitech ve světě volantů patřil mezi střední vyšší třídu, a tak tomu bude napořád. Zatímco s klasickými levnými volanty se nedá vůbec srovnávat, ale podobně tomu je už i u profesionálních volantů jako Fanatec, kde některé volanty stojí i přes dvacet tisíc korun. Nový volant Logitech se vleze pod 400 dolarů, což je pořád dobrá cena pro ty, co to myslí se závodními hrami vážně, ale nechtějí investovat peníze do profesionální techniky.

Volant vyjde ve dvou verzích, vždy pro různé druhy konzolí. První má název Logitech G29 a je určen pro PC, PS3 a PS4, na opačné straně barikády máme Logitech G920, který je určen pro PC a Xbox One. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma volanty je v odlišném značení tlačítek a tím, že G920 nemá speciální tlačítka, která se používají v Gran Turismu.

Vše ostatní pak funguje na stejný způsob jako G27, akorát značně vylepšené. Máme zde rozsah otáčení 900 stupňů, dva silné motůrky pro Force Feedback, kovovou konstrukci, pravou kůži, pedály i se spojkou a kvalitní šestistupňovou převodovku. Kdy se volanty od Logitechu dostanou do prodeje, se zatím neví, ale poježdění v hrách jako Forza 6, Dirt Rally, Asseto Corsa, Project Cars, Driveclub a snad i Gran Turismo 7 bude s těmito volanty perfektní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři - Oběd za volantem? A rovnou traktorovým? Ano!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.