E3 na talíři – Snídaně se spekulacemi

E3 2015

Zatímco konferenci Bethesdy již máme úspěšně za sebou, zbytek výstavy máme ještě před sebou, proto není asi lepší téma na první snídani, než si trochu zaspekulovat nad hrami, u kterých by rádi lidé viděli oficiální oznámení.

The Last Guardian

The Last Guardian FOTO: Sony

A nemůžeme začít u ničeho jiného, než u The Last Guardian. Stejná pohádka jako každý rok, blíží se E3, tak si vždy někdo řekne, pojďme přihodit do kotle všem Sony fanouškům a vyhoďme ven „zaručené“ informace, že tento rok se opravdu dočkáme znovu oznámení této hry, o které se již skládají legendy.

Pro ty, co by nevěděli, si trochu připomeneme, co vlastně The Last Guardian, je. Poprvé hra byla oznámena na E3 2009! Jedná se hru, na které pracují/pracovali vývojáři z Teamu Ico, kteří vyrobily skvělé PlayStation 2 hry Ico a Shadow of the Colossus.

Od té doby jsme se v podstatě nic nového nedozvěděli, jen vždy před E3 se vyrojí vlna spekulací a čas od času někdo napíše, že vývoj byl ukončen, jen aby to Sony vzápětí dementovala. Tento rok přišel se zaručenou informací britský server Guardian, že prý z velmi dobrých zdrojů ví, že tento rok bude konečně ukázán The Last Guardian. I když tomu už moc lidí nevěří, třeba měli opravdu pravdu a po šesti letech čekání se dočkáme. Jestli měli pravdu, se ukáže ve tři hodiny ráno, kdy má Sony svou konferenci.

Red Dead Redemption 2? Red Dead Revolution?

O pokračování westernové open world hry od Rockstaru se taky občas někde šustla neověřená informace. S první pořádnou informací pro spekulanty ale nečekaně přišel Ubisoft, který ve svém dotazníku na Assasin’s Creed Syndicate zeptal hráčů, na které hry se těší a ve výběru kromě hlavních AAA her byl i neoznámený Titanfall 2, o kterém se už ale ví, že je ve výrobě. Ale hlavně se tam objevilo hra s názvem Red Dead Redemption 2. Ví Ubisoft něco, co zbytek světa ne? Nebo si z nás jen střílí?

img-responsive

Red Dead Redemption | foto: Rockstar Games

Docela by dávalo smysl, aby konkurenční firmy věděli, co vše připravují, ale zase na druhou stranu, takhle „špatně“ a nešťastně to odhalit, připadá mi to spíš jako vtípek nebo úplný omyl, nicméně bych se rád mýlil a rád bych viděl oznámení pokračování této úspěšné westernovky. Před několika měsíci proběhly internetem informace, že na druhém (třetím) díle se pracuje téměř čtyři roky a bude se to velmi blížit GTA V, například počtem hratelných postav. Oznámení bychom se mohli dočkat na konferenci Sony nebo Microsoftu.

Princ z Persie aka Assasin's Creed z Persie

Ubisoft dokázal vždy své esa z rukávu zakrýt až do poslední chvíle, tento rok to ale možná bude jinak, jak informoval server ibtimes.co.in. Eso z rukávu možná vytáhnul jejich vlastní hráč, Robin Atkin Downes, který je znám z několika her, ale hlavně z dabování hlavní postavy ve hře Prince of Persia: Warrior Within, odepsal na twitteru, že se „těší na E3 s Princem z Persie“.

 

O novém Princi z Persie ale nikdo nic nevěděl a popravdě to asi ani nečekal, když se tak daří značce Assasin’s Creed, která je vlastně potomkem Prince z Persie, takže je dost možné, že dabér zavařil Ubisoftu. Na druhou stranu poslední Princ z Persie vyšel v roce 2010, což už je hodně času, aby vyšel nový díl. Já jen doufám, že neoznámí super kolekci všech dílů pro nové konzole, ale opravdu přijdou s novým plnohodnotným dílem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: E3 na talíři – Snídaně se spekulacemi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.