Jak mi Life is Strange vyrazil dech

To si jen tak sedíte v pět ráno a zpracováváte, co jste právě viděl a slyšel. Místo odpočinku vás napadne, že byste mohl bezprostřední myšlenky ihned zaznamenat na papír. A tak se i stalo, jak se nakonec můžete přesvědčit sami níže. Článek obsahuje mírné spoilery ze hry, které ale nemají vliv na příběh samotný.

Life is Strange

Life is Strange FOTO: GAMIFIQUE.cz

Původně jsem plánoval, že pro Life is Strange vydám až hodnocení kompletní hry, a k jednotlivým epizodám se nebudu vyjadřovat. Nicméně nyní, pár minut po dohrání třetí epizody s názvem Chaos Theory své plány pořád nezměním, ale podělím se o své, stále čerstvé dojmy, protože si to vývojáři z Dontnod Entertainment setsakramentsky zaslouží. Už při hraní druhé epizody jsem měl pocit, že hraji hru, která bude za rok sbírat nejrůznější ocenění v žebříčcích rekapitulující uplynulý rok. Po dnešku jsem si jist, že tu máme adepta na ty nejvyšší příčky, a to i přes velkou konkurenci herních pecek, které se tento rok chystají, nebo již byly vydány.

Nebudu tu nic zastírat, Life is Strange mě okouzlilo již při oznámení. S každou další odehranou epizodou jsem byl více a více zažraný do městečka Arcadia Bay. Došlo to tak daleko, že jsem dnes namísto přivítání třetího pokračování příběhu Geralta z Rivie, radši seděl před svou Steam knihovou a netrpělivě čekal na druhou hodinu ranní, kdy se mělo uvolnit taktéž třetí pokračování této povedené adventury.

Za zhruba tři hodiny již venku svítá a já sedím naprosto ohromen tím, co se za tu krátkou dobu událo na mém monitoru. Život je v Arcadia Bay opravdu divný. Třetí epizoda je opravdový zlom v příběhu Max a všech v jejím okolí, nejlépe se to dá ukázat na oblíbeném zalévání kytky v pokoji. Stal se z toho takový rituál většiny hráčů, ve třetí epizodě přijde nečekaná změna, která se většině „pečovatelů“ o kytky nebude líbit, nebo budou z této změny smutní. A přesně takový bude příběh i přesně v polovině Life is Strange - nečekaný a mnoho lidí bude smutných.

V recenzi na první epizodu jsem napsal, že si vývojáři teprve připravují půdu pod nohama, aby mohli rozjet perfektní představení, a to se jednoznačně dostavilo. Postupně dávkují klidné pasáže, přecházející do akce, ve kterých se budete bát o postavy, jen aby vám jako odměnu, dali chvíli klidu na čerstvém vzduchu před strhujícím finišem, který vám vyrazí dech, a vy po závěrečné scéně začnete šílet, aby už vyšla další epizoda.

K dovršení celé, už tak hutné atmosféry dopomáhají skvěle napsané a hlavně uvěřitelné postavy, na kterých vám začne velmi brzy záležet. Pokud jste měli na krajíčku při sledování Titaniku, tak vězte, že v Life is Strange na tom budete velmi podobně, ne-li hůř. Vývojáři si dokáží neuvěřitelně pohrát s vašimi city a taky se umí trefit do toho správného místa, zrovna, kdy to nejméně čekáte.

Pokud vás ani tyto řádky nepřesvědčily o kvalitě hry, zkuste si třeba vyhledat recenze nebo názory dalších hráčů, protože jinak přijdete o velmi, velmi kvalitní příběh v nádherném grafickém zpracování doplněný o skvostný soundtrack.

Hráli jste už třetí epizodu? Máte se hrou podobný zážitek, nebo naopak úpně odlišný? Pochlubte se nám v komentářích.

Témata: Life is Strange
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak mi Life is Strange vyrazil dech

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.