K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Jak mi Life is Strange vyrazil dech

To si jen tak sedíte v pět ráno a zpracováváte, co jste právě viděl a slyšel. Místo odpočinku vás napadne, že byste mohl bezprostřední myšlenky ihned zaznamenat na papír. A tak se i stalo, jak se nakonec můžete přesvědčit sami níže. Článek obsahuje mírné spoilery ze hry, které ale nemají vliv na příběh samotný.

Life is Strange

Life is Strange FOTO: GAMIFIQUE.cz

Původně jsem plánoval, že pro Life is Strange vydám až hodnocení kompletní hry, a k jednotlivým epizodám se nebudu vyjadřovat. Nicméně nyní, pár minut po dohrání třetí epizody s názvem Chaos Theory své plány pořád nezměním, ale podělím se o své, stále čerstvé dojmy, protože si to vývojáři z Dontnod Entertainment setsakramentsky zaslouží. Už při hraní druhé epizody jsem měl pocit, že hraji hru, která bude za rok sbírat nejrůznější ocenění v žebříčcích rekapitulující uplynulý rok. Po dnešku jsem si jist, že tu máme adepta na ty nejvyšší příčky, a to i přes velkou konkurenci herních pecek, které se tento rok chystají, nebo již byly vydány.

Nebudu tu nic zastírat, Life is Strange mě okouzlilo již při oznámení. S každou další odehranou epizodou jsem byl více a více zažraný do městečka Arcadia Bay. Došlo to tak daleko, že jsem dnes namísto přivítání třetího pokračování příběhu Geralta z Rivie, radši seděl před svou Steam knihovou a netrpělivě čekal na druhou hodinu ranní, kdy se mělo uvolnit taktéž třetí pokračování této povedené adventury.

Za zhruba tři hodiny již venku svítá a já sedím naprosto ohromen tím, co se za tu krátkou dobu událo na mém monitoru. Život je v Arcadia Bay opravdu divný. Třetí epizoda je opravdový zlom v příběhu Max a všech v jejím okolí, nejlépe se to dá ukázat na oblíbeném zalévání kytky v pokoji. Stal se z toho takový rituál většiny hráčů, ve třetí epizodě přijde nečekaná změna, která se většině „pečovatelů“ o kytky nebude líbit, nebo budou z této změny smutní. A přesně takový bude příběh i přesně v polovině Life is Strange - nečekaný a mnoho lidí bude smutných.

V recenzi na první epizodu jsem napsal, že si vývojáři teprve připravují půdu pod nohama, aby mohli rozjet perfektní představení, a to se jednoznačně dostavilo. Postupně dávkují klidné pasáže, přecházející do akce, ve kterých se budete bát o postavy, jen aby vám jako odměnu, dali chvíli klidu na čerstvém vzduchu před strhujícím finišem, který vám vyrazí dech, a vy po závěrečné scéně začnete šílet, aby už vyšla další epizoda.

K dovršení celé, už tak hutné atmosféry dopomáhají skvěle napsané a hlavně uvěřitelné postavy, na kterých vám začne velmi brzy záležet. Pokud jste měli na krajíčku při sledování Titaniku, tak vězte, že v Life is Strange na tom budete velmi podobně, ne-li hůř. Vývojáři si dokáží neuvěřitelně pohrát s vašimi city a taky se umí trefit do toho správného místa, zrovna, kdy to nejméně čekáte.

Pokud vás ani tyto řádky nepřesvědčily o kvalitě hry, zkuste si třeba vyhledat recenze nebo názory dalších hráčů, protože jinak přijdete o velmi, velmi kvalitní příběh v nádherném grafickém zpracování doplněný o skvostný soundtrack.

Hráli jste už třetí epizodu? Máte se hrou podobný zážitek, nebo naopak úpně odlišný? Pochlubte se nám v komentářích.

Témata: Life is Strange
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak mi Life is Strange vyrazil dech

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

TOP5 informací, které musíte vědět, než koupíte The Crew 2

24.06.2018 18:07 The Crew 2 vychází už příští týden. Pojďme se tedy podívat na pět věcí, které musíte o této hře…

Všechny hry od Valve pořídíte za směšnou částku

24.06.2018 14:57 Toto se důvod, proč se všichni těší na slevy na Steamu.

Související:

Nejčtenější články

  1. CS:GO čeká velká změna

  2. Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

  3. Rozjedete Cyberpunk 2077? HW specifikace už jsou venku

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.