Tajemství výroby cosplayů: Kostým - Co s tím?

Chceš proniknout do světa cosplaye? Tato série poučných videí ti ukáže tu správnou cestu.

Kostým - co s tím?

Kostým - co s tím? FOTO: Reprofoto YouTube

Přemýšleli jste někdy o tom, že si vyrobíte vlastní cosplay, ale nápad jste pohřbili ještě před samotnou realizací? Pokud za vašim neúspěchem nestála prokrastinace, ale spíše nedostatek zkušeností, máme pro vás opravdu užitečnou sérii tutoriálů. Tyto návody z vás sice hned profesionálního cosplayera neudělají, ale dají vám dostatečné množství informací, abyste svůj projekt dotáhli do zdárného konce. Tedy v případě, že se nechystáte dělat nějaké obří brnění, protože tyto tutoriály jsou zaměřené spíše na šité kostýmy. Nečekejte však návody přímo na míru. V těchto videích jde především o obecné rady, které vám můžou výrobu kostýmu zjednodušit a zefektivnit.

img-responsive

Cristina Vespucci (Assassin´s Creed 2) | foto: Lukáš Krása

Pořad Kostým - co s tím?, je velice zdařilým projektem youtube kanálu EP!C TV, který má celkem sedm epizod. Celým pořadem vás provází cosplayerka Verča, která se výrobou kostýmů zabývá už přes deset let. Než se však dostala přímo ke cosplayi, věnovala se historickému šermu. Historický šerm není však jen o boji, ale také o historických kostýmech, které při výrobě vyžadují užití dobových materiálu. Verča se tudíž rozhodla přenést toto pravidlo i do svých cosplayů. Její kostým Cristiny Vespucci z Assassin´s Creed 2 je toho důkazem. Šaty jsou ušity přesně podle historických norem - a přitom je to cosplay.

Během všech sedmi dílů seriálu bude Verča vytvářet cosplay Nyssi al Ghul ze seriálu Arrow. Po celou dobu vás bude zásobovat užitečnými radami a tipy, které za těch pár let získala.

A o čem se v tomto cosplay seriálu bude mluvit? Vezmeme to pěkně díl po dílu.

1) Výběr postavy a tvorba střihu

Cosplayovat můžou všichni, ale musí si umět vhodně vybrat. Možná se budou někteří z vás divit, ale správný výběr postavy, kterou budete chtít ztvárnit, má dost velký vliv na celkovou úroveň cosplaye. Pokud máte s danou postavou podobné fyzické či charakterové rysy, máte hned do začátku několik plusových bodů.

2) Nakupujeme látky

V obchodech mají stovky látek, ale která z nich je ta správná pro váš cosplay? Při výběru látky se nesmíme dívat jen na barvu. Důležité jsou také vlastnosti, kterými látka disponuje. V tomto díle vám Verča poradí, jak postupovat při výběru látky a hlavně to, kde látky nakupovat.

3) Střih látky

Vymyslet správný střih může být občas velice náročná práce. Bez vhodného střihu nemusí být totiž váš kostým dostatečně pohodlný a funkční. Tuhle část výroby není radno podceňovat.

4) Šití

Po zakoupení látky a vytvoření střihu je na řadě šití. V tomto dílu se dozvíte úplné základy šití a velice zajímavé tipy. Samozřejmě se počítá s tím, že máte doma šicí stroj, protože ruční stehy vás tu Verča učit nebude.

5) Doplňky

Pod tímto slovem si můžete vybavit cokoliv od bot přes kontaktní čočky až po zbraně. Je to vlastně vše, co se netýká přímo hlavní části kostýmu. Doplňky jsou velice důležitou součástí cosplaye, protože ho můžou o dost vylepšit, ale také zruinovat.

6) cosPLAY

Slovo cosplay se skládá ze slov costume (kostým) a PLAY (hrát). Žádný správný cosplay proto nesmí postrádat jistý herecký výkon. Nikdo po vás však nebude chtít hraní na úrovni divadelních herců.

7) COSPLAY!

Konec dobrý, všechno dobré. Cosplay je hotový a nyní nastává asi ta nejlepší věc na celém tomto koníčku - prezentace. Jedná se třeba o účast v soutěžích, focení nebo jen klasické promenádování po conech.

img-responsive

Nyssa al Ghul (Arrow) | foto: Lukáš Krása

Doufáme, že vás tyto návody aspoň trochu motivovaly k výrobě vlastního cosplaye. No a pokud patříte mezi ty, kteří by si chtěli udělat nějaké to brnění, třeba se v budoucnu dočkáte pokračování, které bude zaměřené na tento druh cosplayů. Přejeme vám hodně štěstí, nervů a zručnosti při tvorbě vašeho kostýmu. Snad po zhlédnutí videí už víte, co s tím.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tajemství výroby cosplayů: Kostým - Co s tím?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.