Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 3

Známe jméno vítěze tohoto turnaje a prvního Evropského účastníka BlizzConu v Hearthstone. Jak si na turnaji vedl Pokrovač? A navíc nám byla představena i nová karta z expanze Whispers of the Old Gods.

Europe Winter Champion 2016 - Naiman

Europe Winter Champion 2016 - Naiman FOTO: Reprofoto Twitch

#1 DrHippi vs Nicslay - 3:2

img-responsive

DrHippi vs Nicslay | foto: Reprofoto Twitch

První zápas dnešního dne rozhodoval o soupeři Pokrovače v jeho boji o finále. Utkali se DrHippi a Nicslay. Na straně Hippiho přišel ban na němcova Warriora a ten hrál s Warlockem, Paladinem a Driudem. Nicslay zabanoval svému soupeři Mága a ukrajinský hráč šel do boje s Hunterem, Druidem a Warlockem. V prvním matchi hráči zvolili Huntera na straně Hippiho a Nicslay vsadil na Druida. Vedení 1:0 v sérii se ujal Nicslay, když před ním Hunter kapituloval a šlo se na druhou hru, do které si Hippi zvolil opět Hunter a proti němu Nicslay postavil secret Paladina. Nyní byl ten šťastnější Hippiho Hunter a srovnal tak sérii na 1:1. Další match byl mirror Zoolocků, ve kterém se ovšem na Hippiho straně vyskytla technická chyba a musel tak být rematch, po jehož skončení se vedení ujal Hippi. Do dalšího matche hráči šli s Druidem na Hippiho straně a Zoolockem na straně Nicslaye. Nyní se podařilo Němci srovnat skóre na 2:2 a o tom, kdo postoupí do play-off se rozhodovalo v pátém souboji. Kde proti sobě hráči postavili Druida na Hippiho straně a secret Paladina na straně Nicslayově. Rozhodující souboj vyhrál DrHippi a stal se tak Pokrovačovým soupeřem v boji o finále. Nicslay se s turnajem rozloučil.

#2 Diggen vs BunnyHoppor - 0:3

img-responsive

BunnyHoppor vs Diggen | foto: Reprofoto Twitch

V druhém zápase se utkali hráči, které do losers bracketu poslal Pokrovač. Diggen z Norska, který hrál s Druidem, Paladinem, Warriorem a Warlockem, jenž mu byl soupeřem zabanován. On pak svému soupeři BunnyHopporovi zabanoval také Warlocka a Němec tak proti němu nastoupil s uplně stejným složením class jako on - Druid, Paladin a Warrior. Do prvního zápasu si Diggen vybral Paladina, se kterým nestačil na BunnyHopporova patron Warriora a první bod si tak připsal německý hráč. O druhý bod hráči bojovali s Druidem na straně BunnyHoppora a Paladinem, kterého opět zvolil Diggen. Ani nyní Diggen na svého soupeře nestačil, Němec si připsal druhý bod a byl jen krůček od postupu do play-off. Ve třetím zápase Diggen potřetí podlehl svému soupeři a turnaj pro něho skončil. BunnyHoppor tak doplnil poslední volné místo v play-off a utká se Naimanem o postup do finále.

#3 Pokrovač vs DrHippi - 0:3

img-responsive

DrHippi vs Pokrovač | foto: Reprofoto Twitch

První semifinálový zápas rozhodne, zda Pokrovač bude bojovat v grandfinále o postup na BlizzCon, nebo zda skočí "jen" v TOP4 na tomto turnaji a odjede domů s 10 000 $ a 15 HCT body. Bany hráčů padly na Hippiho freeze Mága a Pokrovačova Warriora. Takže Hippi šel do boje s Druidem, Hunterem a Warlockem a Pokrovač s Paladinem,  Priestem a Warlockem. První zápas vyhrál Hippi s Hunterem, když nedal Pokrovačovu secret Paladinovi šanci a šlo se do druhého souboje. Ten byl mirror matchem Zoolocků, který topdeckem Leeroye vyhrál opět Hippi. Po tomto souboji byl Pokrovač za stavu 2:0 pro jeho soupeře jen krůček od vyřazení z turnaje. Do třetího matche Hippimu zbýval už pouze Druid, Pokrovač si do této hry zvolil Zoolocka. Ani teď ovšem Pokrovač na svého soupeře nestačil a v Grandfinále si bohužel nezahraje, i tak je ale TOP4 hodně dobrý výkon. DrHippi se tak stal prvním finalistou.

#4 BunnyHoppor vs Naiman - 2:3

img-responsive

BunnyHoppor vs Naiman | foto: Reprofoto Twitch

Druhé semifinále bylo v režii hráčů Naiman, který vyhrál A skupinu a BunnyHoppor, jenž do play-off postoupil dnes, když dokázal porazit Diggena. Naimanovy classy byly Hunter, Mage, Paladin a zabanovaný Warrior. BunnyHoppor měl také zabanovaného Warriora a tak se soupeři postavil s Warlockem, Paladinem a Druidem. Stejně jako první semifinálový zápas si hráči zvolili Huntera na Naimanově straně boardu a Paladina na straně BunnyHoppora. A stejně jako v předtím, i tentokrát byl úspěšnější Hunter a skóre se tak začalo lépe vyvíjet na Kazachově straně. V druhém matchi Němec vsadil na Druida a Naiman zvolil svého midrange Paladina. V tomto matchi opět prohrál Paladin a BunnyHoppor tak srovnal stav série na 1:1. Do dalšího boje BunnyHoppor vzal opět Paladina, na kterého Naiman vzal svého freeze Mága. Po napínavé hře Kazach dokázal svého soupeře zmrazit natolik, aby si připsal další vítězství a ujal se tak vedení 2:1 v sérii. Hned potom se spolu utkali dva Paladinové, z nichž byl lepší ten Německý a BunnyHoppor tak podruhé vyroval stav série. Takže o tom, kdo doplní druhé místo v Grandfinále rozhodovala pátá hra s Warlockem na BunnyHopporově straně a Paladinem na Naimanově. Tuto hru pro sebe získal Naiman a stal se tak druhým finalistou.

Ale ještě před tím, než začalo grandfinále nám Blizzard představil novou kartu z expanze Whispers of the Old Gods - Herald Volazj

img-responsive

Herald Volazj | foto: Reprofoto Twitch

GrandFinále - DrHippi vs Naiman - 2:3

img-responsive

DrHippi vs Naiman | foto: Reprofoto Twitch

Boj o přímý postup na BlizzCon a 25 000 $ odstartoval. Dva hráči hrající Huntera na turnaji se setkali v Grandfinále - DrHippi a Naiman. Naiman svému soupeři zabanoval Mága a ten do boje šel s Druidem, Hunterem a Warlockem. DrHippi Naimanovi zakázal použít Warriora a ten tak do finále vsoupil s Hunterem, Mágem a Paladinem. Hned první hra byla mirror matchupem Hunterů, která dopadla lépe pro Naimana a ten se tak ujal vedení 1:0. Do druhé hry šel Hippi opět s Hunterem, Naiman zvolil Paladina, nyní ovšem na Hippiho Huntera nestačil a tak byla série srovnána na 1:1. Do následujícího souboje si Kazach vybral Paladina a Hippi Druida, se kterým Naimana dokázal porazit podruhé a ujal se tak vedení v sérii. Další hra, jenž byla soubojem freeze Mága a Zoolocka dopadla lépe pro Jainu, Naiman tak srovnal stav série na 2:2 a hra se dostala do pátého zápasu, poslední hra celého turnaje, která rozhodne o evropském vítězi zimního šampionátu. V této hře se utkal Naimanův Paladin a Hippiho Zoolock.

Vítězem tohoto matche, celého Europe Hearthstone Winter Championship 2016 a také dalším postupujícím na BlizzCon se stal hráč pocházející z Kazachstánu - Naiman. Gratulujeme!

Report z prvníhodruhého dne.

Celý záznam streamu můžete shlédnout >>zde<<

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 3

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.