Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 3

Známe jméno vítěze tohoto turnaje a prvního Evropského účastníka BlizzConu v Hearthstone. Jak si na turnaji vedl Pokrovač? A navíc nám byla představena i nová karta z expanze Whispers of the Old Gods.

Europe Winter Champion 2016 - Naiman

Europe Winter Champion 2016 - Naiman FOTO: Reprofoto Twitch

#1 DrHippi vs Nicslay - 3:2

img-responsive

DrHippi vs Nicslay | foto: Reprofoto Twitch

První zápas dnešního dne rozhodoval o soupeři Pokrovače v jeho boji o finále. Utkali se DrHippi a Nicslay. Na straně Hippiho přišel ban na němcova Warriora a ten hrál s Warlockem, Paladinem a Driudem. Nicslay zabanoval svému soupeři Mága a ukrajinský hráč šel do boje s Hunterem, Druidem a Warlockem. V prvním matchi hráči zvolili Huntera na straně Hippiho a Nicslay vsadil na Druida. Vedení 1:0 v sérii se ujal Nicslay, když před ním Hunter kapituloval a šlo se na druhou hru, do které si Hippi zvolil opět Hunter a proti němu Nicslay postavil secret Paladina. Nyní byl ten šťastnější Hippiho Hunter a srovnal tak sérii na 1:1. Další match byl mirror Zoolocků, ve kterém se ovšem na Hippiho straně vyskytla technická chyba a musel tak být rematch, po jehož skončení se vedení ujal Hippi. Do dalšího matche hráči šli s Druidem na Hippiho straně a Zoolockem na straně Nicslaye. Nyní se podařilo Němci srovnat skóre na 2:2 a o tom, kdo postoupí do play-off se rozhodovalo v pátém souboji. Kde proti sobě hráči postavili Druida na Hippiho straně a secret Paladina na straně Nicslayově. Rozhodující souboj vyhrál DrHippi a stal se tak Pokrovačovým soupeřem v boji o finále. Nicslay se s turnajem rozloučil.

#2 Diggen vs BunnyHoppor - 0:3

img-responsive

BunnyHoppor vs Diggen | foto: Reprofoto Twitch

V druhém zápase se utkali hráči, které do losers bracketu poslal Pokrovač. Diggen z Norska, který hrál s Druidem, Paladinem, Warriorem a Warlockem, jenž mu byl soupeřem zabanován. On pak svému soupeři BunnyHopporovi zabanoval také Warlocka a Němec tak proti němu nastoupil s uplně stejným složením class jako on - Druid, Paladin a Warrior. Do prvního zápasu si Diggen vybral Paladina, se kterým nestačil na BunnyHopporova patron Warriora a první bod si tak připsal německý hráč. O druhý bod hráči bojovali s Druidem na straně BunnyHoppora a Paladinem, kterého opět zvolil Diggen. Ani nyní Diggen na svého soupeře nestačil, Němec si připsal druhý bod a byl jen krůček od postupu do play-off. Ve třetím zápase Diggen potřetí podlehl svému soupeři a turnaj pro něho skončil. BunnyHoppor tak doplnil poslední volné místo v play-off a utká se Naimanem o postup do finále.

#3 Pokrovač vs DrHippi - 0:3

img-responsive

DrHippi vs Pokrovač | foto: Reprofoto Twitch

První semifinálový zápas rozhodne, zda Pokrovač bude bojovat v grandfinále o postup na BlizzCon, nebo zda skočí "jen" v TOP4 na tomto turnaji a odjede domů s 10 000 $ a 15 HCT body. Bany hráčů padly na Hippiho freeze Mága a Pokrovačova Warriora. Takže Hippi šel do boje s Druidem, Hunterem a Warlockem a Pokrovač s Paladinem,  Priestem a Warlockem. První zápas vyhrál Hippi s Hunterem, když nedal Pokrovačovu secret Paladinovi šanci a šlo se do druhého souboje. Ten byl mirror matchem Zoolocků, který topdeckem Leeroye vyhrál opět Hippi. Po tomto souboji byl Pokrovač za stavu 2:0 pro jeho soupeře jen krůček od vyřazení z turnaje. Do třetího matche Hippimu zbýval už pouze Druid, Pokrovač si do této hry zvolil Zoolocka. Ani teď ovšem Pokrovač na svého soupeře nestačil a v Grandfinále si bohužel nezahraje, i tak je ale TOP4 hodně dobrý výkon. DrHippi se tak stal prvním finalistou.

#4 BunnyHoppor vs Naiman - 2:3

img-responsive

BunnyHoppor vs Naiman | foto: Reprofoto Twitch

Druhé semifinále bylo v režii hráčů Naiman, který vyhrál A skupinu a BunnyHoppor, jenž do play-off postoupil dnes, když dokázal porazit Diggena. Naimanovy classy byly Hunter, Mage, Paladin a zabanovaný Warrior. BunnyHoppor měl také zabanovaného Warriora a tak se soupeři postavil s Warlockem, Paladinem a Druidem. Stejně jako první semifinálový zápas si hráči zvolili Huntera na Naimanově straně boardu a Paladina na straně BunnyHoppora. A stejně jako v předtím, i tentokrát byl úspěšnější Hunter a skóre se tak začalo lépe vyvíjet na Kazachově straně. V druhém matchi Němec vsadil na Druida a Naiman zvolil svého midrange Paladina. V tomto matchi opět prohrál Paladin a BunnyHoppor tak srovnal stav série na 1:1. Do dalšího boje BunnyHoppor vzal opět Paladina, na kterého Naiman vzal svého freeze Mága. Po napínavé hře Kazach dokázal svého soupeře zmrazit natolik, aby si připsal další vítězství a ujal se tak vedení 2:1 v sérii. Hned potom se spolu utkali dva Paladinové, z nichž byl lepší ten Německý a BunnyHoppor tak podruhé vyroval stav série. Takže o tom, kdo doplní druhé místo v Grandfinále rozhodovala pátá hra s Warlockem na BunnyHopporově straně a Paladinem na Naimanově. Tuto hru pro sebe získal Naiman a stal se tak druhým finalistou.

Ale ještě před tím, než začalo grandfinále nám Blizzard představil novou kartu z expanze Whispers of the Old Gods - Herald Volazj

img-responsive

Herald Volazj | foto: Reprofoto Twitch

GrandFinále - DrHippi vs Naiman - 2:3

img-responsive

DrHippi vs Naiman | foto: Reprofoto Twitch

Boj o přímý postup na BlizzCon a 25 000 $ odstartoval. Dva hráči hrající Huntera na turnaji se setkali v Grandfinále - DrHippi a Naiman. Naiman svému soupeři zabanoval Mága a ten do boje šel s Druidem, Hunterem a Warlockem. DrHippi Naimanovi zakázal použít Warriora a ten tak do finále vsoupil s Hunterem, Mágem a Paladinem. Hned první hra byla mirror matchupem Hunterů, která dopadla lépe pro Naimana a ten se tak ujal vedení 1:0. Do druhé hry šel Hippi opět s Hunterem, Naiman zvolil Paladina, nyní ovšem na Hippiho Huntera nestačil a tak byla série srovnána na 1:1. Do následujícího souboje si Kazach vybral Paladina a Hippi Druida, se kterým Naimana dokázal porazit podruhé a ujal se tak vedení v sérii. Další hra, jenž byla soubojem freeze Mága a Zoolocka dopadla lépe pro Jainu, Naiman tak srovnal stav série na 2:2 a hra se dostala do pátého zápasu, poslední hra celého turnaje, která rozhodne o evropském vítězi zimního šampionátu. V této hře se utkal Naimanův Paladin a Hippiho Zoolock.

Vítězem tohoto matche, celého Europe Hearthstone Winter Championship 2016 a také dalším postupujícím na BlizzCon se stal hráč pocházející z Kazachstánu - Naiman. Gratulujeme!

Report z prvníhodruhého dne.

Celý záznam streamu můžete shlédnout >>zde<<

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 3

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.