Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 2

Druhý den Europe Hearthstone Winter Championship 2016 je za námi a s ním i další 4 zápasy, v nichž se rozhodlo o prvních dvou postupujících do play-off. Pro dva z hráčů to ale moc šťastný den nebyl, protože jejich sen o postupu na BlizzCon skončil.

Hearthstone Championship Tour

Hearthstone Championship Tour FOTO: Blizzard Entertainment

#1 DrHippi vs Naiman - 1:3

img-responsive

DrHippi vs Naiman | foto: Reprofoto Twitch

V prvním zápase se utkali oba včerejší vítězové A skupiny – DrHippi a Naiman. Hippimu byl soupeřem zabanován Mág a tak se pustil do boje s Druidem, Hunterem a Warlockem. Naumanovi Hippi zabanoval Warriora a do zápasu šel s Hunterem, Mágem a Paladinem. První match byl mirrorem dvou Hunterů. Tento souboj byl ukončen poté, co Naiman na Hippiho plný board poslal Knife Jugglera se psy. Hippi se před Kazachem poprvé sklonil a ten se tak ujmul vedení 1:0 v sérii. Na druhý match Hippi vzal Druida proti Naimanovu freeze Mágovi. Druidův tlak ovšem freeze mág nevydržel a tak ukrajinský hráč srovnal skóre. Třetí zápas byl soubojem prozatím poraženým. Hippi vzal Huntera z první hry a Naiman freeze Mága z hry předchozí. Tentokrát byl úspěšný Mág, který pomocí Alextraszy dostal Huntera do kolen a Naiman se tak opět ujal vedení. Na čtvrtý zápas DrHippi opět vsadil na Huntera a Naiman vzal midrange Paladina. Jenže ani do třetice DrHippi s Hunterem nedokázal uspět a Naiman se tak stal prvním postupujícím do play-off.

#2 Diggen vs Pokrovač - 1:3

img-responsive

Diggen vs Pokrovač | foto: Reprofoto Twitch

Ve druhém zápase se utkali vítězové včerejších soubojů skupiny B, těmi byli Pokrovač s Paladinem, Priestem, Warriorem a znovu zabanovaným Warlockem a Diggen, kterému soupeř zabanoval Warriora a bojoval tedy s Druidem, Paladinem a Warlockem. Do prvního zápasu šel Diggen z Druidem a Pokrovač s jeho secret Paladinem. Druid nedal secret Paladinovi šanci a Nor se tak ujal vedení 1:0. Do druhého matche si Diggen vzal Zoolocka a Pokrovač Priesta. Tento zápas si český hráč pohlídal, s přehledem vyhrál a vyrovnal stav série na 1:1. Třetí match byl znovu soubojem poražených – Zoolock na Diggenově straně a secret Paladin na Pokrovačově. Od šestého kola byl Pokrovač víceméně bez karet a byl tak odkázaný na topdecky. Z nepříjemné situace ho ale zpět do hry vrátil Knife Juggler, který mířil extrémě přesně a vystřílel mu tak druhý bod v sérii. Do třetí hry mu tak zbýval už jen patron Warrior, Diggen zvolil znovu Zoolocka. V tomto boji se Norovi se Zoolockem opět moc nedařilo, Warriorovi podlehl a Pokrovač se tak stal vítězem B skupiny a druhým postupujícím do nedělního Play-off.

#3 Cereza vs Nicslay - 0:3

img-responsive

Cereza vs Nicslay | foto: Reprofoto Twitch

V prvním zápasu losers bracketu, z nějž vítěz dostane šanci bojovat s DrHippim o postup do play-off a poražený se s turnajem rozloučí, se utkali Cereza a Nicslay. První jmenovaný nastoupil s classami Druid, Rogue a Warlock – zabanován mu byl Warrior. Nicslay měl Paladina, Warlocka a Warriora s banem na Druida. V prvním matchi jsme viděli mirror matchup Warlocků - Renolock na Cerezově straně a Zoolock na straně Nicslaye. Tento souboj byl šťastnější pro Zoo a série se se začala lépe vyvíjet pro Němce. Druhý zápas Portugalec opět zvolil Renolocka a vyzval s ním secret Paladina. Ovšem ani nyní nedokázal s tímto deckem porazit Nicslaye, který zýšil své vedení na 2:0. Třetí zápas Nicslay vzal patron Warriora a Cerveza opět vsadil na svého Renolocka. Jenže ani do třetice nestačil na svého německého soka a jeho sen o postupu na Blizzcon na tomto turnaji skončil.

#4 BunnyHoppor vs Tars - 3:2

img-responsive

BunnyHoppor vs Tars | foto: Reprofoto Twitch

Poslední zápas dnešního dne spolu odehráli BunnyHoppor a Tars. Oba hráči si navzájem zabanovali Warlocky, BunnyHoppor tedy nastoupil s Druidem, Paladinem a Warriorem. Tars měl zvoleného Paladina, Druida a Mága. První match proti sobě hráči nasadili patron Warriora na straně Němce a tempo Mága na Tarsově straně. Tento souboj vyhrál Tars a jednička na skóre série přiskočila na jeho straně. V druhém matchi Tars opět porazil patron Warriora, tentokrát s druidem a vedením 2:0 pro něho situace vypadala moc dobře. Třetí hra byl souboj Paladinů - BunnyHopporův midrange proti tarsově secret. tento mirror dopadl lépe pro toho BunnyHoppora a ten tak snížil stav série na 2:1. Dále jsme viděli patron Warriora proti Paladinovi, kterému brzy došly karty v ruce a nedokázal tak zastavit patrony valící se na board a Tars svému soupeři podruhé podlehl. O tom, kdo dostane šanci bojovat o play-off a kdo se s turnajem rozloučí, tedy rozhodovala pátá hra, ve které jsme už potřetí viděli francouzského secret Paladina, tentokrát proti německému Druidovi. Tars nedokázal ani do nyní porazit BunnyHoppora se secret Paladinem a rozloučil se s turnajem. BunnyHoppor bude o play-off bojovat zítra s Diggenem.

Záznam celého druhého dne můžete najít >>zde<<

img-responsive

Program třetího dne | foto: Reprofoto Twitch

Nedělní program opět začne ve dvě hodiny odpoledne a první dva zápasy budou rozhodovat o tom, kdo doplní dvojici Naiman a Pokrovač v play-off. Pokrovačův soupeř bude znám hned z prvního zápasu, kde se utkají DrHippi a Nicslay. Třetí a čtvrtý nedělní zápas rozhodne o finalistech a posední bude Grandfinále, kde se dozvíme, koho letos uvidíme na BlizzConu. Zítra tedy přijďte znovu na stream Pokrovače podpořit. Podaří se mu napodobit jeho o rok mladšího amerického kolegu Amnesiaca, nebo ne? Report z prvníhotřetího dne.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.