Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 2

Druhý den Europe Hearthstone Winter Championship 2016 je za námi a s ním i další 4 zápasy, v nichž se rozhodlo o prvních dvou postupujících do play-off. Pro dva z hráčů to ale moc šťastný den nebyl, protože jejich sen o postupu na BlizzCon skončil.

Hearthstone Championship Tour

Hearthstone Championship Tour FOTO: Blizzard Entertainment

#1 DrHippi vs Naiman - 1:3

img-responsive

DrHippi vs Naiman | foto: Reprofoto Twitch

V prvním zápase se utkali oba včerejší vítězové A skupiny – DrHippi a Naiman. Hippimu byl soupeřem zabanován Mág a tak se pustil do boje s Druidem, Hunterem a Warlockem. Naumanovi Hippi zabanoval Warriora a do zápasu šel s Hunterem, Mágem a Paladinem. První match byl mirrorem dvou Hunterů. Tento souboj byl ukončen poté, co Naiman na Hippiho plný board poslal Knife Jugglera se psy. Hippi se před Kazachem poprvé sklonil a ten se tak ujmul vedení 1:0 v sérii. Na druhý match Hippi vzal Druida proti Naimanovu freeze Mágovi. Druidův tlak ovšem freeze mág nevydržel a tak ukrajinský hráč srovnal skóre. Třetí zápas byl soubojem prozatím poraženým. Hippi vzal Huntera z první hry a Naiman freeze Mága z hry předchozí. Tentokrát byl úspěšný Mág, který pomocí Alextraszy dostal Huntera do kolen a Naiman se tak opět ujal vedení. Na čtvrtý zápas DrHippi opět vsadil na Huntera a Naiman vzal midrange Paladina. Jenže ani do třetice DrHippi s Hunterem nedokázal uspět a Naiman se tak stal prvním postupujícím do play-off.

#2 Diggen vs Pokrovač - 1:3

img-responsive

Diggen vs Pokrovač | foto: Reprofoto Twitch

Ve druhém zápase se utkali vítězové včerejších soubojů skupiny B, těmi byli Pokrovač s Paladinem, Priestem, Warriorem a znovu zabanovaným Warlockem a Diggen, kterému soupeř zabanoval Warriora a bojoval tedy s Druidem, Paladinem a Warlockem. Do prvního zápasu šel Diggen z Druidem a Pokrovač s jeho secret Paladinem. Druid nedal secret Paladinovi šanci a Nor se tak ujal vedení 1:0. Do druhého matche si Diggen vzal Zoolocka a Pokrovač Priesta. Tento zápas si český hráč pohlídal, s přehledem vyhrál a vyrovnal stav série na 1:1. Třetí match byl znovu soubojem poražených – Zoolock na Diggenově straně a secret Paladin na Pokrovačově. Od šestého kola byl Pokrovač víceméně bez karet a byl tak odkázaný na topdecky. Z nepříjemné situace ho ale zpět do hry vrátil Knife Juggler, který mířil extrémě přesně a vystřílel mu tak druhý bod v sérii. Do třetí hry mu tak zbýval už jen patron Warrior, Diggen zvolil znovu Zoolocka. V tomto boji se Norovi se Zoolockem opět moc nedařilo, Warriorovi podlehl a Pokrovač se tak stal vítězem B skupiny a druhým postupujícím do nedělního Play-off.

#3 Cereza vs Nicslay - 0:3

img-responsive

Cereza vs Nicslay | foto: Reprofoto Twitch

V prvním zápasu losers bracketu, z nějž vítěz dostane šanci bojovat s DrHippim o postup do play-off a poražený se s turnajem rozloučí, se utkali Cereza a Nicslay. První jmenovaný nastoupil s classami Druid, Rogue a Warlock – zabanován mu byl Warrior. Nicslay měl Paladina, Warlocka a Warriora s banem na Druida. V prvním matchi jsme viděli mirror matchup Warlocků - Renolock na Cerezově straně a Zoolock na straně Nicslaye. Tento souboj byl šťastnější pro Zoo a série se se začala lépe vyvíjet pro Němce. Druhý zápas Portugalec opět zvolil Renolocka a vyzval s ním secret Paladina. Ovšem ani nyní nedokázal s tímto deckem porazit Nicslaye, který zýšil své vedení na 2:0. Třetí zápas Nicslay vzal patron Warriora a Cerveza opět vsadil na svého Renolocka. Jenže ani do třetice nestačil na svého německého soka a jeho sen o postupu na Blizzcon na tomto turnaji skončil.

#4 BunnyHoppor vs Tars - 3:2

img-responsive

BunnyHoppor vs Tars | foto: Reprofoto Twitch

Poslední zápas dnešního dne spolu odehráli BunnyHoppor a Tars. Oba hráči si navzájem zabanovali Warlocky, BunnyHoppor tedy nastoupil s Druidem, Paladinem a Warriorem. Tars měl zvoleného Paladina, Druida a Mága. První match proti sobě hráči nasadili patron Warriora na straně Němce a tempo Mága na Tarsově straně. Tento souboj vyhrál Tars a jednička na skóre série přiskočila na jeho straně. V druhém matchi Tars opět porazil patron Warriora, tentokrát s druidem a vedením 2:0 pro něho situace vypadala moc dobře. Třetí hra byl souboj Paladinů - BunnyHopporův midrange proti tarsově secret. tento mirror dopadl lépe pro toho BunnyHoppora a ten tak snížil stav série na 2:1. Dále jsme viděli patron Warriora proti Paladinovi, kterému brzy došly karty v ruce a nedokázal tak zastavit patrony valící se na board a Tars svému soupeři podruhé podlehl. O tom, kdo dostane šanci bojovat o play-off a kdo se s turnajem rozloučí, tedy rozhodovala pátá hra, ve které jsme už potřetí viděli francouzského secret Paladina, tentokrát proti německému Druidovi. Tars nedokázal ani do nyní porazit BunnyHoppora se secret Paladinem a rozloučil se s turnajem. BunnyHoppor bude o play-off bojovat zítra s Diggenem.

Záznam celého druhého dne můžete najít >>zde<<

img-responsive

Program třetího dne | foto: Reprofoto Twitch

Nedělní program opět začne ve dvě hodiny odpoledne a první dva zápasy budou rozhodovat o tom, kdo doplní dvojici Naiman a Pokrovač v play-off. Pokrovačův soupeř bude znám hned z prvního zápasu, kde se utkají DrHippi a Nicslay. Třetí a čtvrtý nedělní zápas rozhodne o finalistech a posední bude Grandfinále, kde se dozvíme, koho letos uvidíme na BlizzConu. Zítra tedy přijďte znovu na stream Pokrovače podpořit. Podaří se mu napodobit jeho o rok mladšího amerického kolegu Amnesiaca, nebo ne? Report z prvníhotřetího dne.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Europe Hearthstone Winter Championship 2016 - Den 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Rainbow Six Siege bude opět zdarma

13.08.2018 19:42 Naskočíte do rozjetého vlaku a vyzkoušíte si tuto multiplayerovou pecku?

PS4 exkluzivita Let It Die zamíří i na PC

12.08.2018 17:45 Původně exkluzivní titul rozšíří nabídku her na PC.

Související:

Nejčtenější články

  1. Assassin's Creed Odyssey nabídne doslova neomezené možnosti při soubojích

  2. Ušetřete na hrách od Bethesdy při příležitosti QuakeConu 2018

  3. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.