Black Desert Online: CBT1, šminky a táhla

Podrobný průvodce úpravami postav až k obrazu vašemu.

Ráj perfekcionistů

Ráj perfekcionistů FOTO: Pearl Abyss

předešlém článku o mé zkušenosti z BDO CBT1 (prvního uzavřeného beta testování) jsem se všech faktorů, které mne zasáhly, alespoň stručně dotkla. Tentokrát bych se ale ráda podělila o detailní dojmy z jedné důležité složky Black Desert Online, kterou vůbec honbu za prokletou pouštní částí světa začínáte. Protože nemůžete nikam ani na krok dokud nemáte alespoň nohy svého 3D avataru.

Vítejte v customizacích

Rasa a class je pouze začátkem poutě skrz přehršel úprav. Tyto dvě složky jsou spojené jako UV lepidlem, ale na rozdíl od skutečnosti, v tomto případě vám je nepomůže rozdělit ani staré dobré třísknutí o zem. Wizzard bude vždy Šmajdalf a ne Šmajdalfka, Berserker zůstane neandrtálcem a nikdy nebude sličnější, protože mu frizúru Warrior hezouna nedali do nabídky – i když je to v tomto případě prašť jako uhoď. A ani Tamer neokusí vzhled takové Sorceress, natož aby došlo na mutaci hlasu. Pánské osazenstvo, stejně jako dámské, si pohlaví charakteru ani přednastavený vzhled zkrátka vybírat nemohou, což mi přijde škoda. Když se ale člověk nad důvodem zamyslí, má to do jisté míry hlavu a patu a hned se ono omezení lépe přijímá. Soupis postav a podrobností o každé z nich jsme už viděli v minulém článku na fotkách, proto vzhůru za souhrnnou stránkou úprav.

img-responsive

Hlavní stránka úprav postavy | foto: Pearl Abyss

Zlaté pravidlo Ctrl+S každých deset minut aneb zálohování

Co u této části Black Desert Online oceníte dříve nebo později je umožnění ukládání vašich dosavadních změn, zejména pokud máte čtyřnohé mazlíčky, děti nevyjímaje. Daná nabídka je vám vždy k dispozici na „hlavní stránce“, která působí jako rozcestník mezi všemi body přizpůsobování charakteru vašim představám. V levém dolním rohu máte k výběru uložit data pouze prozatímně, uložit napevno, následně načíst anebo vzhled můžete případně navrátit do původní podoby, s kterou jste začínali.

Dokolečka dokola – Průvodce rozcestníkem začíná

Constellation (souhvězdí; nahoře vlevo, blíž ke středu) vám otevře širokou nabídku konstelací, ze které si můžete jednu vybrat. Tyto sdružené hvězdy budou vypovídat o povaze vaší postavy (možné vidět vlevo pod obrázkem loďky). V mém případě šlo o Loďku – ChibiGarou (jak jsem svoji postavu později pojmenovala) má tedy ráda umění, je optimistická, nespoutaná a tulačka.

V průběhu bety jsem nepřišla na to, zda má tento detail nějaký pozdější efekt, jako tomu je kupříkladu při výběru odpovědí u customizací v Guild Wars 2. Nicméně i kdyby ne, tvoří příjemný detail, který postavu zlidšťuje a dává jí v jistém slova smyslu vlastní originální duši.

Weather (počasí; vlevo, pod nabídkou souhvězdí) vám umožní zvolit si různé typy pozadí, díky kterým snadněji zkontrolujete, zda barvy a odstíny, které jste vybrali, jsou skutečně takové, jaké chcete.

Character Action (chování postavy; vpravo dole, blíž ke středu) je předváděčka emocí včetně vypláznutých jazyků, ale taky dojde na pózy, které ještě mohou vaše odhodlání hrát za danou postavu vyviklat z pantů. V neposlední řadě si zde také volíte oblečení.

Podává se hlavní chod a Achillova pata

img-responsive

Nabídka přizpůsobování se zobrazenými podsložkami | foto: Pearl Abyss

Customizing (přizpůsobování; vpravo nahoře) se pochlubí svojí řadou podsložek. Sestřih, obličej, tělo i hlas jsou ponechány napospas vaší divé kreativní představivosti, kdy vám nabídnou vlastní široké podnabídky.

Hair Shape (sestřih; první podsložka upravování vpravo shora) bych doporučila nechat si až nakonec, jinak si vlasy vlastní vyrvete dřív, než bude váš charakter v prezentovatelné podobě. Zatímco v reálu bojuji (co se alespoň této sady týká) ze všeho nejvíc s líčením kdykoli na tu zkázu dojde, div mi tužka na oči nevypíchne oko, tady jsem neměla nejmenší problém. Namísto toho, jsem ale dopadla jak Medusa Gorgona, kdykoli jsem zkusila trochu víc zasáhnout do tvaru sestřihu. Táhla u vlasů, kdy si neustále musíte hlídat všechny úhly a strany? To je ta fáze, kdy každý detailními úpravami posedlý perfekcionista začne hlavou mlátit do klávesnice, jen co není jasné, jakou část upravujete. A na můj vkus mizelo označení oblasti až moc snadno, když jsem pracovala s táhly.

img-responsive

Úprava vlasů pomocí táhel či tabulky | foto: Pearl Abyss

Ačkoli můžete zkrátit sestřih v tabulce bez nutnosti hrabat v sestřihu ručně, ona varianta má svá omezení a nakonec vám to zkrátka nedá a jdete zase tahat za provázky. Nevím jak vy, ale já se k této položce vracela víckrát, než by bylo zdrávo, kdy jsem s láskou vzpomínala na systém upravování rysů v obličeji – popadnout konkrétní oblast a posunout ji, kam si zamanu. Po všem co zde bylo ale řečeno je to stále nejpodrobnější a nejbenevolentnější úprava vlasů, co jsem měla doposud možnost u MMORPG vidět. Co také jistě stojí za zmínku je umně provedený "téměř holohlavý" sestřih.

Face (obličej; druhý v podnabídce) máte klasicky s přednastaveným vzhledem vašeho charakteru, který jste si zvolili na začátku. Můžete si přát mít decentně jiné rysy (zešikmení očí, tvar úst, změna výše BMI). K tomu vám dopomůže strohá nabídka „Face Type“ (typ obličeje). Pokud se vám nelíbí odlesk kůže, její typ nebo barva „Skin“ (pokožka) je volbou pro vás.

img-responsive

Využití funkce "Raise Hair" a zobrazení stylu změny rysů | foto: Pearl Abyss

To není konec, to je teprve začátek

V případě, že chcete rysy změnit radikálně, máte hned dvě možnosti, jak na to v nabídce „Face Shape“ (tvar obličeje). Nicméně může se vám stát, že jste si nejprve vybrali sestřih a teprve poté zamířili na plastickou chirurgii. Co když vám aktuálně polovinu obličeje zakrývají vlasy a vy tak nevidíte na části obličeje, které chcete změnit? Snadná pomoc, kterou jsem dosud postrádala všude, kam jsem přišla (opět zdůrazňuji svůj MMORPG záběr), a která vše vyřešila jedním jednoduchým zatržením. Místo toho, abyste museli zpátky lézt do nabídky sestřihů a vybírat, který ze všech nejvíc odkrývá tvář, stačí si povšimnout „Raise Hair“ (nadzvednout vlasy; levý horní roh tabulky) nabídky volně k zatržení.

Teď, když vidíte obličej jasně a bez překážek, můžete jeho jednotlivé části (jejichž rozdělení se vám odhalí, jen co kurzorem přejedete po tváři) upravit pomocí jezdítek v tabulce, kdy překlikáváte mezi 2D a 3D efektem, který budou vaše akce mít. Anebo využijte svůj cit pro sebemenší detail při změnách tvaru taháním za jednotlivé části (včetně uší) kurzorem přímo v obličeji.

Makeup vám dovolí se vyřádit. Od stínů, rtěnky, míry jejího lesku až po růž ve tvářích, je to ve zkratce ráj pro baby, kde by si snadno mohly trénovat a zkoušet malovátka než si plýtvat ta reálná a smývat je ještě tři dny potom.

img-responsive

Změna vzhledu očí | foto: Pearl Abyss

Nabídka „Eyes“ (oči), stejně jako předešlé podsložky, pracuje s vlastní paletou barev. Zřítelnice, duhovky, čočky, do všeho jde vrtat. Dokonce si můžete vybrat, že každé oko chcete mít jiné, stále dle vlastních představ až do detailů. Není problém.

Když už celou tu dobu zíráte do oken do duše, rovnou je můžete orámovat linkami (Eye Line).

Pokud se vám zachce, je k dispozici i podsložka Tattoo (tetování), ale prozatímně je výrazně skromná a nepříliš lákavá.

„Standby Expression“ (výraz, když nemáte co na práci) je pro ty z vás, kterým se přednastavený neutrální úsměv vaší postavy (v případě Tamera) nehodí do karet.

img-responsive

Přizpůsobení vyrýsování postavy, změna pózy či tetování na těle | foto: Pearl Abyss

Postavte si vlastního Schwarzeneggera

Dávat pod tuto křehkou slečnu jméno idola v kulturistice snadno vyvolá úsměšek. Stačí ale pár tažení myší a snadno se nadpis stane realitou. Postačí vám k tomu nabídka „Body“ (tělo), kde mimo svalů můžete nabrat tuky, kérku anebo pózu, v které bude váš charakter, zatímco vy si skočíte pro kafe (viz předchozí článek na CBT1). Poté už z nabídky přizpůsobení následuje pouze „Voice“ (hlas).

Už máme uděláno, už máme hotovo

Tedy ne tak docela. Jako je již tradicí, před vypuštěním zvěře do výběhu se musí chlupáči dát jméno, aby věděl, na co přiběhnout až ho někdo zavolá. Tato část by jistě snadno předčila i boj s porostem na hlavě, co se konzumace času týká, nebýt faktu, že mluvíme stále pouze o betě. Jména tím pádem tolik zabraná nebyla, zato by možná nebylo od věci zapracovat na mírně přehnané cenzuře, které šíři výběru možností poněkud snižuje. Zatímco věřím, že „Passanger“ není trhák, o který se lidi poperou, vymýcení ze slovníku povolených slov si jistě nezaslouží.

img-responsive

Po přijetí nicku vás systém pustí na stránku s výběrem vašich postav | foto: Pearl Abyss

Stop slohovce

Stručný popis možných úprav postav v Black Desert Online máme za sebou. Co jistě už v tento moment z oné „stručnosti“ vyplývá najevo, je fakt, že snadno strávíte dny uzpůsobováním tvarů a vybíráním odstínů. Lidé detailismem postižení jako já by zkrátka na svém charakteru mohli klidně pracovat celý týden, než by byli spokojení.

Zatímco volnost, kterou máte při úpravě charakteru je osvobozující do takové míry, že si bezmála můžete hrát na Boha při stvoření Adama a Evy, má svou daň. Přestávky u podrobného tvoření jsou nutnost a ztráta vlasů reálná hrozba, pokud k daným pauzám nedojde. Když se však budete řídit starým dobrým „všeho s mírou“, budete stále duševně příčetní ke konci toho všeho. To je tedy za mne z oblasti customizací všechno, příště se uvidíme v akci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Black Desert Online: CBT1, šminky a táhla

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.