Deset nejočekávanějších pecek roku 2016 pro PS4

Rok 2016 nám už netrpělivě stepuje za dveřmi a my ho co nevidět s radostí vpustíme (klasik by dodal, že "zas bude v alejích nablito"). Letos to nebylo herně vůbec špatné, ale s příštím rokem se na nás řítí přímo kalamita parádních kousků, u kterých si s radostí otlačíme zadnice. Vybrali jsme pro vás desítku nejšťavnatějších.

Mafia III

Mafia III FOTO: Hangar 13

10. Ratchet & Clank

Tenhle "veverák" si nás získal již jako malé caparty a my mu zůstali věrní dodnes. S následujícím dílem se autoři vrátí na úplný začátek ujetého příběhu a hru doprovodí i obstojně vypadající animák. Velkým lákadlem je příslib nových zbraní a udělátek, které jsou pro sérii již ikonické. Mimo to nás čeká i fůra planetek k objevování a bossů k vypráskání. To vše zabaleno do pestrobarevného kabátku.

Datum vydání: 12. dubna

img-responsive

Hry ze série Ratchet & Clank nehýří jen barvičkami, ale i nápady | foto: Insomniac Games

9. Far Cry Primal

AK 47 dává první headshot, druhý, třetí. Zív... Pokud se vám přeci jen trošinku zajídají současné FPS, musíte být z Far Cry Primal nadšení. Tenhle Ubisoftí zájezd do pravěku podnikneme na hřbetě huňatého medvěda či šavlozubého tygra. Hry, jako byl třeba King Kong nám již dokázaly, že ke kvalitní FPS není potřeba moderní arzenál. Teď jen aby se nejednalo o pouhý reskin předešlých kousků ze série a můžeme bouchat šampáňo. Bagabula, bugala ragadale ho... Pardon. To jsme se jen nechali unést  celým tím pravěkým zasazením. Tak ještě překlad: My hrát, Far Cry, dej hned!

Datum vydání: 23. únor

img-responsive

Lov gigantického mamuta bude jen jednou z mnoha radovánek nového Far Cry | foto: Ubisoft Entertainment

8. Plants vs. Zombies Garden Warfare 2

Původní Garden Warfare je taková naše srdcovka, kterou s chutí zapínáme dodnes.Také druhý díl slibuje špičkové a řádně ujeté střílení na roztodivných mapách, kde se proti sobě znovu postaví armády složené z vegetace na jedné, a nahnilých nemrtváků na druhé straně. Namísto původních osmi tříd postav na nás čeká rovnou čtrnáctka adeptů na trofej "Ředkvička roku". K tomu vezměme fůru nových schopností a map, přidejme stovky možností jak si jednotlivé kedlubny a slunečnice upravit, posypme špetkou nových módů... Talíř zeleninky nikdy nebyl tak lákavý!

Datum vydání: 23. únor

img-responsive

Zahradnictví vs. hřbitov podruhé! | foto: PopCap Games

7. Horizon: Zero Dawn

Zbrusu nová značka od tvůrců špičkových stříleček ze série Killzone nás vrhne do postapo světa, do ruky nám vrazí futuristický luk a hurááá na... dinosaury? No ano, v tomhle kousku se totiž kloubí pradávná historie s technologickou budoucností a hrdinka Aloy si tak při průzkumu pořádně rozlehlého světa občas odstřelý nějakého toho mechaještěra. Černočerný koník našeho seznamu. Vyjde z toho prapodivná splácanina nebo exkluzivní videoherní klenot?

Datum vydání: 2016

img-responsive

Pravěcí ještěři zažijí v Horizon: Zero Dawn renesanci | foto: Guerrilla Games

6. DOOM

Wolfenstein nám ukázal, že oldschoolové FPS do starého železa rozhodně nepatří. Po tom, jak parádně se předvedl Wilda Blazkowicz při deratizaci nacistického póvlu se na nový DOOM prostě musíme těšit. Hra vypadá naprosto fantasticky a to jak po stránce hratelnosti tak grafiky. Brokovnice správně kope, mutanti jsou krásně ohavní a hutná atmosféra z dosud vydaných videí přímo prýští. Typická Doomovská motorovka bude mít v roce 2016 hody. A my s ní. IDDQD?

Datum vydání: První polovina 2016

img-responsive

Rána z brokovnice těmhle ksichtům jen prospěje | foto: id Software

5. Mafia III

Je vůbec možné vynechat vůbec nejpopulárnější herní sérii u nás? Mafii hrála vaše teta, babička i Alík od sousedů. Třetí díl nás zavede do neokoukaných "šedesátek", kdy si mohl do afra výstřední mafián schovat i přenosný minomet. V kůži Lincolna Claye se vydáme na výlet do New Orleans, kde nám bude dělat společnost i (pravda již kapánek prošedivělý) Vito. Otevřené město, důraz na příběh a silná atmosféra provoněná pořádnou kupou chechtáků a předraženou whiskey má být zachována. Pokud se tohle nepovede, Češi vyjdou do ulic!

Datum vydání: 2016

img-responsive

Třetí Mafie slibuje našlapanou akci i promakaný příběh | foto: 2K Games

4. Dues Ex: Mankind Divided

Je to k neuvěření, ale u Deus Ex: Human Revolution jsme slintali už před více jak čtyřmi lety. Autoři z Eidosu naštěstí nelenili a v příštím roce se na nás proto chystá pokračování, ve kterém se znovu ponoříme v kůži Adama Jensena do světa plného intrik a konspirací. Hra byla již parkrát odložena, aby měli autoři dostatek času na vyladění všech hratelnostních mechanik a příběhu (jeho značná část se bude odehrávat v Praze!). My jim to nezazlíváme, vždyť nasazená laťka kvality už dře o úplný strop. Tak co? Proplížit, omráčit, nebo chladnokrevně oddělat? 

Datum vydání: 23. Srpen

img-responsive

Každou misí se půjde proplížit nebo prostřílet, my si vyzkoušíme obojí | foto: Eidos Montreal

 3. Mass Effect: Andromeda

BioWare si svoji trošinku pochroumanou pověst spravili loňskou peckou Dragon Age: Inquisition a my se tak již čtvrtého dílu série Mass Effect nemůžeme dočkat. Nový příběh v živoucím univerzu sice nenabídne původního hrdinu Sheparda, ale to na atraktivitě rozhodně neubírá, vždyť v BioWare postavy vždycky uměli. Tak hadr do ruky a leštíme skafandry! V příštím roce musí být připravené na tuhle intergalaktickou jízdu.

Datum vydání: konec roku 2016

img-responsive

Tentokrát to budeme muset zmáknout bez Sheparda | foto: BioWare

2. Dark Souls III

"Souls" hry (k nim samozřejmě patří i letošní pecka Bloodborne) jsou v dnešním světě takovým malým zázrakem. Jsou těžké jako skládat Rubikovu kostku čínskými hůlkami, ale neskutečně návykové a odměňující. Dark Souls III podle všeho nebude jiný. Po dovolence v morem zasaženém Yharnamu se znovu vrátíme do středověce stylizovaného prostředí původních her, kde nás znovu zabije i pšouk základního kostlivce. Na hře makají autoři prvního dílu, takže se můžeme těšit i na větší množství zkratek a tajemstvím opředených zákoutí. Dobrou zprávou je, že z obtížnosti nemá být podle všeho sleveno ani o píď. Už dnes je tak jasné, že si zase pořádně provětráme slovník sprostých slov, zničíme tu parádní čínskou vázu co jsme dostali k Vánocům a prokopneme čtyři dveře. A i tak se to vyplatí!

Datum vydání: 12. dubna

img-responsive

Vymazlení bossové o velikosti činžáku k Dark Souls neodmyslitelně patří | foto: From Software

1. Uncharted 4: A Thief's End

Tramtadadááá. Vůbec největší třesavku nám působí blížící se vydání čtvrtého Uncharted s podtitulem A Thief's End. Série je už po dlouhá léta vlajkovou lodí PlayStationu a může se pyšnit naprosto špičkovou kvalitou všech doposud vydaných her. Precizní symbióza střílení, skákání a řešení hádanek nás čeká i v nejnovějším dílu. Tentokrát se sice možná bude brnkat i na trochu vážnější strunu, ale i tuto rovinu autoři zvládají z bravurou, jak nám ostatně dokázali již v klenotu se jménem The Last of Us. Tohle bude akční balada! Vždyť borci z Naughty Dog špatné hry ani neumí.

Datum vydání: 27. dubna

img-responsive

I v novém Uncharted půjde často o kejhák | foto: Naughty Dog

To byla desítka PS4 her, na které se v příštím roce těšíme my. Co ty vaše? Opomněli jsme trestuhodně nějaký kousek, nebo naopak zařadili hru, která bude dobrá leda tak jako podtácek k půllitu? Dejte nám vědět v komentářích!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Deset nejočekávanějších pecek roku 2016 pro PS4

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.