COSPLAY TRENDY roku 2015

Jaké cosplaye byly oblíbené v uplynulém roce? A proč? Ty nejlepší jsme si pro vás připravili v tomto článku.

Asus Finals 8

Asus Finals 8 FOTO: Inside Games

Trendy a móda ovlivňují spoustu věcí kolem nás a cosplay není výjimkou. Jak se ale cosplay trendy vznikají? Nejčastěji se jedná o nějakou novou věc (film, hru apod.), která svou originalitou a výjimečností překoná ostatní. A když je něco populárního, tak se to cosplayuje. Některé trendy trvají několik měsíců, některé se sice projeví intenzivně, ale jejich trvání je o dost kratší. Některé takové trendy vám ukážeme v našem článku. Všechny se nám tam bohužel nevešly, tak jsme vybrali naše nejoblíbenější.

TRENDY ROKU 2015

Uplynulý rok byl, co se týče trendů, opravdu nabitý. Jednu cosplay mánii střídala druhá a během roku vzniklo mnoho velice kvalitních cosplayů. Cosplayovaly se jak hry, tak i filmy, anime a seriály. Konkrétně to byly tyto témata:

TOKYO GHOUL - V anime letos jednoznačně vyhrálo toto krvavé anime o ghúlech. Spoustu lidí zaujal originální příběh a design postav. A kdo by přece nechtěl cosplayovat monstrum, které se živí lidským masem? Hraní těchto postav muselo být opravdovým zážitkem.

WITCHER 3 - Jedna z nejočekávanějších her uplynulého roku přilákala svými propracovanými charaktery nejednoho cosplayera. Kostýmy na tohle RPG se začaly na internetu objevovat ještě před samotným vydáním hry.

img-responsive

Zaklínač 3 Cosplay | foto: Filip Blažek

MAD MAX - Nový akční blockbuster přinesl do českého cosplaye ten správný post-apokalyptický styl oblékání. Cosplayovaly se jak originální postavy z filmu, tak i vlastní smyšlené vzhledy. Jednalo se však pouze o velice krátkodobý trend.

DOTA - Od doby, kdy největší českou soutěž vyhrál cosplay právě z této hry, se s Dotou setkáváme daleko častěji. A to je jen dobře.

LEAGUE OD LEGENDS - Tato hra je v módě již druhým rokem a vůbec nic nenaznačuje tomu, že by se šampióni z Polí Spravedlnosti měli přestat na festivalech objevovat.

BLIZZARD - A přesně takhle to dopadá, když se jedna z největších herních společností vůbec rozhodne, že uspořádá Road to Blizzcon přímo u nás v Praze. Čeští cosplayeři ani chvíli neváhali a všem ukázali, že u nás máme Blizzard rádi.

STAR WARS (cosplayeři se probouzí) - Na nejočekávanější film roku se mnoho cosplayerů rozhodlo zajít v tematickém cosplayi. Díky tomuto trendu se v kinech objevila velká spousta skvělých kostýmů, které ocenil nejeden divák.

ASSASSIN´S CREED - v tomto roce se ze svých skrýší začali vynořovat i tito maskovaní zabijáci. Důvodů může být mnoho - nejpravděpodobnějším z nich je vydání nového dílu této série.

img-responsive

Ezio Auditore Cosplay | foto: Lukáš Krása

CO BUDE MODERNÍ V PŘÍŠTÍM ROCE?

Pořád se sice ještě píše rok 2015, ale už teď se dá odhadnout, co by se mohlo v cosplay komunitě nosit příští rok. Budou to především filmové novinky, které budou udávat trend. A to jestli se naplní nebo ne, uvidíme postupem času.

DEADPOOL - V únoru půjde do kin tento červeno-černý zabiják, kterého si určitě nejeden cosplayer zamiluje. Takže můžeme očekávat, že na festivalech bude opravdu veselo.

WARCRAFT - Konečně je to tady! Od června se bude v kinech promítat dlouho očekávaný film ze světa Azerothu, na který si řada cosplayerů určitě vyrobí cosplay.

DC/MARVEL - I v dalším roce nás čeká v kinech pořádná nálož superhrdinů. A kdo by přece nechtěl zachraňovat svět s pomocí nadpřirozených sil?

ČESKÉ POHÁDKY - Všichni je známe a máme je rádi. Bude se jednat o pokusný trend a my pevně věříme, že se mu zadaří a bude se nadále rozvíjet.

STAR WARS - Síla bude provázet cosplayery i nadále. Příliv Jediů a Sithů se opět zvýší. Někteří si začnou v příštím roce vyrábět kostým na premiéru osmého dílu.

ASSASSIN´S CREED - A máme tu hned další film inspirovaný hrou. Tahle prosincová premiéra zavalí kina po celém státě asasíny ze všech historických období.

img-responsive

Demon Hunter | foto: LanCraft

A jak hodnotíte cosplaye v roce 2015 vy? Jaký trend byl právě vaším šálkem kávy? My jen doufáme, že se některé z našich pretikcí opravdu vyplní.

Všem cosplayerům přejeme do dalšího roku pevné nervy, hodně cosplayů a co nejmíň úrazů.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: COSPLAY TRENDY roku 2015

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.