Premiéru STAR WARS ozdobily tematické kostýmy

Na promítání nového dílu Star Wars se objevily desítky nadšenců v kostýmech z této galaktické ságy a přinesly do kina úžasnou atmosféru.

Premiéra v Praze

Premiéra v Praze FOTO: Štěpán Shepard Drasťák

Už je tomu víc jak týden, co se začal promítat nový díl této známé ságy z předaleké galaxie. Star Wars: Síla se probouzí se stal nejočekávanějším filmem roku a pro mnohé fanoušky to byl úžasný předvánoční dárek. 

img-responsive

Premiéra v Plzni | foto: Czech Garrison 501st Legion

Tentokrát měl film pod taktovkou talentovaný režisér J.J. Abrams, který je známý svým smyslem pro detaily a také zápalem pro tuto filmovou sérii . Spousta lidí proto od nového dílu očekávala velmi kvalitní zážitek z podívané. Ti největší nedočkavci si to vyrazili přímo na půlnoční premiéru do svého oblíbeného kina. Mnoho fanoušků přišlo do kina oblečených ve věcech s motivy Star Wars, aby dokázaly svou větnost této sérii. Ti největší nadšenci si přišli premiéru užít přímo v tematických kostýmech, které na promítání vnesly úžasnou a nezapomenutelnou atmosféru.

V kinech bylo tudíž možné potkat cokoliv od nablýskaného stormtroopera, přes Jedie všech hodností, až po spoře oděné dívky v kostýmu otrokyně Leiy. Šlo tedy vidět, že u nás má tento velký fenomén obrovskou fanouškovskou základnu, která svůj zápal dává jasně najevo. U nás v Česku operují dvě velké skupiny, které se věnují Star Wars cosplayi.

První z nich je Rebel Legion - Lion Base.  

Jedná se o české zastoupení mezinárodní kostýmové Star Wars organizace Rebel Legion. Počátek této skupiny se datuje někdy k roku 2009, kdy se začali scházet první nadšenci, kteří skrze přednášky a propagace lákali ke zdokonalení kostýmů a případnému členství v Legii. Dne 31. 8. 2010 se jim jejich úsilí vyplatilo v podobě oficiálního schválení existence Lion Base v oblasti České Republiky. Organizace se od té doby účastní široké škály akcí - srazů fanoušků, zábavných akcí, koncertů filmové hudby, setkání a herci apod. Mnohé z těchto akcí měly i charitativní charakter a konaly se nejen na území české republiky.

Všechny kostýmy, kterými organizace disponuje jsou domácí výroby a tvoří je samotní fanoušci. Rebel Legion se zaměřuje na kostýmy hrdinů světlé strany ze série Star Wars.

img-responsive

Premiéra v Praze | foto: Štěpán Shepard Drasťák

Druhou organizací je Czech Garrison of 501st Legion.

Jedná se o ryze dobrovolnickou kostýmovou organizaci, která sdružuje kostýmy "záporáků" ze světa Star Wars. Czech Garrison působí na území ČR jako jedna z posádek celosvětové organizace 501. legie. Světlo světa spatřila tato organizace již v roce 2007, tehdy ještě jako samostatná jednotka, která nespadala pod 501. legii. Svými kostýmy na profesionální úrovni se snaží dostat tento fenomén do širšího povědomí veřejnosti.  Pod heslem "i záporáci mohou být hrdinové" se věnují charitativní činnosti, při které se snaží rozdávat radost a pomáhat těm, kteří v životě nemají tolik štěstí.

img-responsive

Premiéra v Praze | foto: Czech Garrison 501st Legion

Je to skvělé a bude to určitě ještě lepší. Kostýmy do kin určitě patří a my už se teď nemůžeme dočkat osmého dílu, který má premiéru v roce 2017. Takže pokud jste se rozhodli na promítání dalšího dílu vyrobit kostým, máte na to ještě dostatek času. Ať vás provází Síla!

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Premiéru STAR WARS ozdobily tematické kostýmy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.