TERA dneška z pohledu začátečníka – díl II.

Jaké byly dojmy ze samotného gameplaye, prostředí v kterém se jako nováček ocitnete? Co mě vysloveně praštilo do očí a na co jsem naopak přišla až po několika hodinách hraní? A budete souhlasit, nebo mi má tvrzení vyvrátíte?

Nám se zde již ochlazuje, Tera vás nicméně může zavést do tropů mrknutím oka

Nám se zde již ochlazuje, Tera vás nicméně může zavést do tropů mrknutím oka FOTO: En Masse Entertainment

V minulém a zároveň prvním díle jsem rozebírala rasy a class, za které je možné v Teře hrát. Tentokrát se budu bavit o samotném jádru hry.

Četba – brána do světa fantazie

Připouštím, že Tera mě nevtáhla ihned do gameplaye stejně silně jako například Guild Wars 2 Core. Zatímco grafická stránka je bezpochyby záležitost, na které se tady nešetřilo a často jsem se na ní zasekla a pouze mačkala printscreen, mluvím tu o něčem jiném. A tím mám na mysli fakt, že když vás klasické questování začne nudit, je v GW2 Core k dispozici osobní příběh, kde můžete dělat vlastní rozhodnutí hned vedle questování. Když ani to nezabere, jdete prozkoumávat mapy – a tím myslím ten part pro odvážné skokany, kdy jdete získávat visty.

img-responsive

Prázdné ruce? | foto: En Masse Entertainment

Tera z pohledu low level nováčka, musím přiznat, nemá nic moc (alespoň po PvE stránce) co poskytnout, co by se lišilo od obsahu ostatních MMORG her. Klasické plnění úkolů, mezi tím questy v rámci hlavní příběhové linie, které jsou nicméně pro každého hráče stejné, na dvacátém levelu první dungeon… Co ale víc a víc v tomto ohledu s postupem času prosvítá, je váš měnící se vzájemný vztah s postavami hlavního děje.

Je pravda, že vzhledem k tomu, že jsem na Teru přecházela právě z GW2 Core, tak mi výrazně scházely random průpovídky okolí (dodnes citelně postrádám putyku hned vedle střelnice). Toho se v Teře skutečně moc nenajíte. Na stranu druhou, když budete poctivě číst – nejen story questy – začnete Teru doopravdy vnímat jako otevřenou knihu se vším jejím humorem nebo naopak hloubkou tragických osudů.

Součástí kouzla Tery je i čas od času minimalistická bariéra mezi reálným světem a světem fantasy. Kolikrát tak zjistíte, že některé věci se němění ani ve hře a k mnohým takovým přijdete jako slepec k houslím, aby vás daná situace rozesmála nebo minimálně odlehčila neustále questování, běhání instancí či sbírání materiálů.

img-responsive

Zábava na pláži | foto: En Masse Entertainment

Oděna v brnění

Největším a závažným problémem Tery je ironicky záležitost, na kterou samotná hra či její tvůrci mají pramalý vliv – a to je její uzavřená komunita. Zatímco Evropa mi přišla v tomto směru otevřenější, osud tomu tak chtěl, abych hrála na jednom ze serverů pro Ameriku.

Tady hráči nemají moc tendence pouštět se s vámi do konverzace, spíše je to otázka štěstí. Nejjednodušší setup by nejspíš byl, kdybyste už na začátku hry startovaly ještě s někým, alespoň ve dvojici. Protože zatímco například v Perfect World International (MMORPG) lehce hodíte řeč jen jednou poznámkou v chatovacím okně a hle, máte společnost na questování, tady je okolí poněkud odtažité.

img-responsive

Co naplat, od deficitu v konverzaci vždy alespoň částečně pomůže Elleon | foto: En Masse Entertainment

I výzvy k partám, když jdete do dungeonů, jsou tichého rázu. Poněkud neosobní přihlášení do fronty hráčů, kteří čekají, až se vytvoří kompletní skupina na danou instanci, vás přinutí zavzpomínat na ty momenty, kdy se squad dával do kupy halekáním v chatu na lidi, co by pomohli nebo potřebují zaběhnout onu instanci taky.

Proč jsem nepřestala tedy Teru hrát a co je tím hlavním lákadlem a důvodem, proč nepřestali ani jiní a namísto toho přicházejí noví zájemci? Můj názor na věc se dozvíte v dalším pokračování.

Témata: Tera | MMORPG | Bluehole Studio
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: TERA dneška z pohledu začátečníka – díl II.

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.