Čeština pro Fallout 4? Ano, bude!

V našem předchozím článku jsme se vás ptali, zda máte o českou lokalizaci pro Fallout 4 zájem. Tento dotaz měl obrovský ohlas a ani ne dva týdny poté vám přinášíme informace o tom, jak to celé dopadlo.

Čeština pro Fallout 4? Bude!

Čeština pro Fallout 4? Bude! FOTO: GAMIFIQUE.cz

Poslední díl Falloutu je na světě jen pouhých 9 dní a během této krátké doby již česká herní komunita dokázala něco, co běžně trvá i měsíce - prosadit si Češtinu pro Fallout 4. Diskuse, která se ohledně možného překladu rozpoutala, byla velice plodná a vzešlo z ní několik dobrých nápadů ohledně jeho realizace.

Je jasné, že veškeré dění i proces překladu samotného je v úplných začátcích. Pokud ale doba, za kterou byl tým překladyher.eu schopen dění uvést do pohybu, o něčem svědčí, je to zárukou toho, že tento projekt rozhodně neskončí zapomenutý někde v koutě.  

Přestože prozatím žádný překladatelský tým nevznikl, diskuse na fóru partu z překladyher.eu motivovala natolik, že se rozhodli dát dohromady tým vlastní. Obrací se proto zpět na vás, hráče, fanoušky i pouhé příznivce této ikonické hry a vyzívají vás k tomu, abyste přiložili ruku k dílu. Pokud se překladům věnujete, můžete se přihlásit pomocí tohoto formuláře a vedoucí týmu překladatelů vaši přihlášku zhodnotí a přidělí vám část překladu, která vám sedne nejlépe.

img-responsive

Vault boy také schvaluje českou lokalizaci | foto: Ulrich Peters

A co na vás, jako na budoucí překladatele čeká?

"Čeká nás dlouhá a podle všeho nepřehledná práce, která zabere volný čas všech dobrovolníků, a proto je tedy už teď možné dobrovolně přispět jakoukoliv sumou. Své příspěvky posílejte s poznámkou ´Fallout 4´, aby bylo snadněji rozlišitelné jejich určení. Neoznačené půjdou na provoz portálu, který rovněž funguje na bázi dobrovolných příspěvků. Nicméně, pokud překlad nedopadne, tak všechny řádně označené příspěvky se vrátí svým majitelům." uvádí šéfredaktor Leffi na překladyher.eu.

Veškeré informace o tom, jak přispět svou troškou do mlýna a pomoci s realizací české lokalizace pro Fallout 4, najdete na stránkách překladyher.eu. V profilu hry pak na této stránce můžete sledovat průběh překladu a případně se zapojit do diskuse.

Co k tomu nakonec Leffi dodává? "Na konec snad jen prosba, abyste týmu který vznikne drželi palce a přání, aby tým měl pevné nervy a skočil do toho po hlavě, ale nikoli bezhlavě." My se k prosbě připojujeme a je možné, že část českého textu, který si zanedlouho ve Falloutu 4 přečtete, bude pocházet právě od redaktorek Gamifique, které se do projektu také hodlají zapojit. 

Témata: Fallout 4
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čeština pro Fallout 4? Ano, bude!

Vstupte do diskuze (2)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.