Letošní SeatStory Cup zná svého vítěze!

Tento víkend se odehrál čtvrtý SeatStory Cup, kterého se účastnili také čeští zástupci. Kteří to byli a jak si vedli se dozvíte ve článku.

SeatStory Cup

SeatStory Cup FOTO: TaKeTV.net

O tomto víkendu od 12.11. do 15.11 se již po čtvrté do německého Krefeldu sjelo 32 nejlepších světových hráčů Hearthstone na SeatStory Cup. Letos se turnaj, který je pořádán TakeTV a společností NEEDforSEAT, v tradiční atmosféře jako z obývacího pokoje, poprvé odehrál v nových prostorách o velikosti 2000 m2. Letošní prize pool činil 20 000 $ z něhož si vítěz odnesl polovinu, zbytek si rozdělili hráči umístění do 8. místa.

Turnaj se hrál systémem BO5, play off BO7 a finále BO9. Systém bojů ovšem probíhal tak, že si hráči zvolili na první hru hrdinu, se kterým když vyhráli tak s ním museli hrát dál. V případě, že prohráli, tak zvolili jiného, ale balíček se kterým prohráli už nesměli použít. Zvítězil ten, kdo jako první dosáhl potřebného počtu vítězství.

img-responsive

SeatStory Cup | foto: Reprofoto YouTube

Eventu se účastnil například letošní vítěz Blizzconu Ostkaka, Frodan, Xixo, Gaara, Thijs a vítěz třetího SeatStory Cupu, Orange. Máte-li zájem podívat se na všechny zúčastněné hráče, zde naleznete jejich jména. Do Německa se vydali také dva čeští zástupci a těmi byli Alesh a Stancifka.

Hrálo se ve třech kolech, nejdříve bylo osm skupin po čtyřech hráčích, ze kterých vždy postoupili dva nejlepší, takže se eliminovalo 16 hráčů. Stanislav Cifka svou skupinu s přehledem vyhrál, ale Alesh v té svojí bohužel skončil na posledním místě, takže po tomto kole se s turnajem rozloučil.

Druhé kolo bylo v režii nejlepších šestnácti, kteří byli opět rozděleni do 4 skupin po čtyřech. Z tohoto kola znovu postupovali nejlepší dva z každé skupiny. Zajímavý průběh měl ovšem Cifkův zápas s Reckfulem, kdy po velmi dlouhém matchi dvou control warriorů, který skončil lépe pro Cifku, si Reckful do druhého matche zvolil druida a zapomněl muliganovat, protože podle jeho slov přemýšlel nad předchozím zápasem. Reckful na základě špatné startovní ruky vzdal celý match a Cifka tedy vyhrál. Když se Cifka při rozhovoru s komentátory dozvěděl, co se stalo, nabídl Reckfulovi rematch, ve kterém prohrál 3 - 2. I tak ovšem ze své skupiny postoupil z druhého místa.

Do play off, které se hrálo již stylem BO7, tedy postoupilo 8 hráčů. Těmi byli Orange, Zalae, Vortex, Stancifka, Reckful, Garra, SuperJJ a Frodan. Čtvrtfinálové dvojice byly tvořeny tak, jak jsou hráči napsaní za sebou. Ve čtvrfinále Zalae porazil loňského vítěze Orange 4 - 3, Stancifka vyřadil Vortexe poměrem 4 - 2, Gaara jednoznačně ovládl zápas s Reckfulem a zvítězil 4 - 0 a SuperJJ ukončil Frodanovu cestu turnajem poměrem 4 - 3.

img-responsive

Poslední zásah, který SuperJJovi zajistil výhru ve finále | foto: Reprofoto Twitch

Semifinálové dvojice tedy byly ve složení Zalae vs Stancifka a Gaara vs SuperJJ. V prvním semifinálovém zápase Stancifka porazil Zalaeho 2x s paladinem a 2x s warlockem a po výhře 4 - 1 byl znám první finalista. V souboji o druhé finálové místo se utkali SuperJJ s Gaarou. SuperJJ byl nakonec ten šťastnější a v dlouhém semifinálovém boji porazil Gaaru 4 - 3.

img-responsive

SuperJJ, vítěz SeatStory Cupu IV | foto: Reprofoto Twitch

O hlavní výhru v hodnotě 10 000 $ se tedy utkali Stancifka a SuperJJ. Ve finále které bylo BO9, Standa bohužel nestačil na JJova freeze mága a prohrál 5 - 0. Ale i tak odjíždí domů s výhrou v hodnotě 5000 $. Gratulujeme jak výherci tak i Stanislavu Cifkovi ke krásnému druhému místu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Letošní SeatStory Cup zná svého vítěze!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.