Letošní SeatStory Cup zná svého vítěze!

Tento víkend se odehrál čtvrtý SeatStory Cup, kterého se účastnili také čeští zástupci. Kteří to byli a jak si vedli se dozvíte ve článku.

SeatStory Cup

SeatStory Cup FOTO: TaKeTV.net

O tomto víkendu od 12.11. do 15.11 se již po čtvrté do německého Krefeldu sjelo 32 nejlepších světových hráčů Hearthstone na SeatStory Cup. Letos se turnaj, který je pořádán TakeTV a společností NEEDforSEAT, v tradiční atmosféře jako z obývacího pokoje, poprvé odehrál v nových prostorách o velikosti 2000 m2. Letošní prize pool činil 20 000 $ z něhož si vítěz odnesl polovinu, zbytek si rozdělili hráči umístění do 8. místa.

Turnaj se hrál systémem BO5, play off BO7 a finále BO9. Systém bojů ovšem probíhal tak, že si hráči zvolili na první hru hrdinu, se kterým když vyhráli tak s ním museli hrát dál. V případě, že prohráli, tak zvolili jiného, ale balíček se kterým prohráli už nesměli použít. Zvítězil ten, kdo jako první dosáhl potřebného počtu vítězství.

img-responsive

SeatStory Cup | foto: Reprofoto YouTube

Eventu se účastnil například letošní vítěz Blizzconu Ostkaka, Frodan, Xixo, Gaara, Thijs a vítěz třetího SeatStory Cupu, Orange. Máte-li zájem podívat se na všechny zúčastněné hráče, zde naleznete jejich jména. Do Německa se vydali také dva čeští zástupci a těmi byli Alesh a Stancifka.

Hrálo se ve třech kolech, nejdříve bylo osm skupin po čtyřech hráčích, ze kterých vždy postoupili dva nejlepší, takže se eliminovalo 16 hráčů. Stanislav Cifka svou skupinu s přehledem vyhrál, ale Alesh v té svojí bohužel skončil na posledním místě, takže po tomto kole se s turnajem rozloučil.

Druhé kolo bylo v režii nejlepších šestnácti, kteří byli opět rozděleni do 4 skupin po čtyřech. Z tohoto kola znovu postupovali nejlepší dva z každé skupiny. Zajímavý průběh měl ovšem Cifkův zápas s Reckfulem, kdy po velmi dlouhém matchi dvou control warriorů, který skončil lépe pro Cifku, si Reckful do druhého matche zvolil druida a zapomněl muliganovat, protože podle jeho slov přemýšlel nad předchozím zápasem. Reckful na základě špatné startovní ruky vzdal celý match a Cifka tedy vyhrál. Když se Cifka při rozhovoru s komentátory dozvěděl, co se stalo, nabídl Reckfulovi rematch, ve kterém prohrál 3 - 2. I tak ovšem ze své skupiny postoupil z druhého místa.

Do play off, které se hrálo již stylem BO7, tedy postoupilo 8 hráčů. Těmi byli Orange, Zalae, Vortex, Stancifka, Reckful, Garra, SuperJJ a Frodan. Čtvrtfinálové dvojice byly tvořeny tak, jak jsou hráči napsaní za sebou. Ve čtvrfinále Zalae porazil loňského vítěze Orange 4 - 3, Stancifka vyřadil Vortexe poměrem 4 - 2, Gaara jednoznačně ovládl zápas s Reckfulem a zvítězil 4 - 0 a SuperJJ ukončil Frodanovu cestu turnajem poměrem 4 - 3.

img-responsive

Poslední zásah, který SuperJJovi zajistil výhru ve finále | foto: Reprofoto Twitch

Semifinálové dvojice tedy byly ve složení Zalae vs Stancifka a Gaara vs SuperJJ. V prvním semifinálovém zápase Stancifka porazil Zalaeho 2x s paladinem a 2x s warlockem a po výhře 4 - 1 byl znám první finalista. V souboji o druhé finálové místo se utkali SuperJJ s Gaarou. SuperJJ byl nakonec ten šťastnější a v dlouhém semifinálovém boji porazil Gaaru 4 - 3.

img-responsive

SuperJJ, vítěz SeatStory Cupu IV | foto: Reprofoto Twitch

O hlavní výhru v hodnotě 10 000 $ se tedy utkali Stancifka a SuperJJ. Ve finále které bylo BO9, Standa bohužel nestačil na JJova freeze mága a prohrál 5 - 0. Ale i tak odjíždí domů s výhrou v hodnotě 5000 $. Gratulujeme jak výherci tak i Stanislavu Cifkovi ke krásnému druhému místu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Letošní SeatStory Cup zná svého vítěze!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.