reklama

StarCraft II na IEM Katowice - den první

IEM Katowice 2017

Skupiny jsou za námi, první účastníci čtvrtfinále už jsou jistí.

Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters FOTO: Helena Kristiansson

StarCraft II odjakživa byl a stále ještě je stálicí v záři reflektorů progamingu. Dá tak rozum, že na IEM v Katowicích tento víkend samozřejmě nemůže mezi hlavními turnaji chybět. Vítěz tohoto epického klání si domů do kasičky odnese 100 000 dolarů a za svou snahu i zasloužených 3 000 WCS Global bodů jako bonus. Navíc každý hráč, který ve skupině vyhraje jeden z bo3 zápasů, za něj obdrží 100 dolarů. Korejský terran aLive se skupinami probojoval se skórem 10-2 a jen z této fáze turnaje si tak odnesl 1 000 dolarů. Jako motivace do dalších fází turnaje to rozhodně nebylo na škodu. 

Skupiny

Do skupinové fáze turnaje se kvalifikovalo 24 hráčů z předcházejících online i offline kvalifikací.Ti nejlepší z každé z nich pak automaticky postoupili do čtvrtfinále, zbylí hráči s druhým a třetím nejvyšším skóre z celé skupiny získali prostor pro postup z round of 12. 

Z první skupiny se skóre 8-3 postoupil ByuN, ze skupiny číslo 2 pak aLive, kterému se podařilo zahrát své matche nejlépe, ze všech účastníků skupinových soubojů. Se skóre 10-2 si jednoznačně zajistil přímý postup do čtvrtfinále. Z třetí skupiny se do něj probojoval i Serral s 8 výhrami a 4 prohrami. Poslední jisté místo ve čtvrtfinále obsadil INnoVation se skóre 7-2. 

Casteři

Celým progamingovým víkendem vás provázejí známí moderátoři, kteří znají taktiky hráčů téměř lépe, než oni sami. Společnost divákům v Katowické hale Spodek, kde se Intel Extreme Masters odehrává, i doma u počítačů, dělají tito casteři:

 • Sue "Smix" Lee
 • James "Kaelaris" Carrol
 • Mitch "Uber" Leslie
 • Kevin "RotterdaM" van der Kooi
 • Yoan "ToD" Merlo
 • Leigh "Maynarde" Mandalov
 • Nicolas "Tasteless" Plott
 • Daniel "Artosis" Stemkoski
 • Jared "PiG" Krensel
 • Alex "FunKa" Verrier
 • Kevin "MapuTV" Kremser

První zápas round of 12 začíná zítra v pravé poledne. Hrát se bude po celý den a to poctivě až do jeho konečných hodin. Poslední zápas čtvrtfinále je totiž naplánován na 22:30. Když se k tomu přidá obecné zpoždění, které je při akcích takovéto velikosti naprosto běžné, dá se předpokládat, že turnaj se protáhne až do soboty, kdy se bude hrát do pozdního odpoledne. 

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: StarCraft II na IEM Katowice - den první

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.