reklama

A máme to za sebou! Trápení třetí Mafie je u konce

Vychází na platformách:

Mafia III: Znamení časů

Mafia III: Znamení časů FOTO: Vlastní screenshoty

"Krok vpřed"

První rozšíření s přídomkem Faster, Baby se příliš nepovedlo. Slibovalo novou lokaci, kterou sice přineslo, ale nedokázalo z ní vyždímat maximum. Laťku potom zvedlo druhé DLC Na kamení kámen, v němž jsme všechen čas strávili s naším parťákem z Vietnamské války Johnem Donovanem. A co to poslední?

Ve Znamení časů se budete potýkat se záhadnou sektou, která obětuje lidi. Mezi jednou z obětí měla být i Anna, kterou hlavní antagonistka zlákala do jejich společenstva. Tu potkáte na samém začátku v Sammyho baru, kam zavede otec James Lincolna v domnění, že pohled na jeho milované místo mu přinese klid v duši. Opak je ale pravdou. Anna jim padne do náručí a Lincoln, jako už mnohokrát, vytasí zbraň a nemilosrdně povraždí její pronásledovatele. Z nevinného pokusu se tak stane hon.

V tom vám bude pomáhat hned několik novinek. Jednou z nich, s níž se seznámíte hned na začátku a paradoxně nad ní nemáte žádnou moc, je fotoaparát. Mohli byste si říct, že jej vývojáři přidali k tomu, aby bylo možné fotit screenshoty z první osoby, to ale není pravda. Ten slouží jen k zajišťování důkazů a jde tedy jen o kosmetickou změnu.

UV lampička je vám při běžných činnostech také k ničemu, zato vrhací nože jsou zajímavým zpestřením. Díky nim můžete nepozorovaně vraždit nepřátele na dálku. Hodí se také zpomalení času, které je v případě většího počtu protivníků velice nápomocné.

Pořád to samé

Výše zmiňované novinky sice přinesly svěží vítr do plachet, ale jinak jde pořád o to samé. Nečekali jsme žádné drastické změny v hratelnosti, to ani nemůžeme, jde nám spíš o herní dobu. Ta se opět pohybuje na nuzných dvou hodinách, což je za 10 euro docela málo. A i za tuto krátkou dobu začnou být některé prvky velice otravné.

img-responsive

Mafia III: Znamení časů | foto: Vlastní screenshoty

Řeč je zejména o repetetivním vyšetřování, kde máte za úkol prohledávat místnost. Pokud  najdete mrtvé tělo, Lincoln si k němu klekne a vy po něm budete do nekonečna přejíždět, dokud nenajdete tetování nebo známky po spoutání.

V některých částech bylo vidět, jak se tvůrci mermomocí snaží dobu natáhnout. Při přejezdech po městě se tedy musíte připravit na otravné přepady, kdy vám před kola vjede tlupa kultistů a hra vás vyzve, abyste je postříleli.

Jsem zpět

Vývojáři hratelnost natahují i příjemnějšími způsoby. Do hry přibyl nový závod o zajímavou káru Samson Harrier a hlavně renovace Sammyho baru. Do něj můžete investovat vydělané peníze z kšeftů a hlavního příběhu. Navíc se vám zpřístupní i několik vedlejších misí, během nichž můžete najmout kapelu nebo barmana.

Mafia III: Znamení časů

Hodnotil: -jvo / GAMIFIQUE.cz

Verdikt

Znamení časů svému předchůdci ostudu neudělalo, nejde ale o nic světoborného. Mise jsou repetetivní a některé prvky až otravné. Vývojáře ale musíme pochválit za možnost zrenovovat Sammyho bar, vrhací dýky nebo možnost zpomalení času. Na vyšší známku to ovšem stačit nebude.

+ Plusy

  • Zpomalení času
  • Vrhací dýky
  • Renovace Sammyho baru

− Mínusy

  • Repetetivní hratelnost
  • Otravní kultisté
  • Krátké

Hodnocení redakce

-jvo
GAMIFIQUE.cz

Jak hodnotíme?
60

Metacritic

Vaše hodnocení

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: A máme to za sebou! Trápení třetí Mafie je u konce

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.