Rozšíření Horizons posouvá Elite: Dangerous na vyšší úroveň

Vkus lidí se neustále mění a dosud mainstreamoví zombíci se posouvají na druhou kolej. Nasvědčuje tomu zrušení Dead Island 2 či úbytek nakažených titulů. Vypadá to, že do čela se nyní posouvají vesmírné hry, mezi kterými je zejména Destiny, Halo či Star Wars: Battlefront. Do větší pozornosti se ale šoupají i vesmírné simulace jako je Star Citizen či Elite: Dangerous.

Elite Dangerous: Horizons

Elite Dangerous: Horizons FOTO: Frontier Developments

Elite: Dangerous je již pěknou dobu hratelný na PC a díky programu Xbox Preview si jí mohli vyzkoušet i hráči na Xboxu One. Důsledkem je, že titul, který se sice ani zdaleka neřadí do mainstreamu, se může chlubit zastoupením na dvou platformách, hromadami hráčů, ale hlavně blížícím se datem vydání, které je stanoveno na 6. říjen tohoto roku.

S postupným vylepšováním hry se pro libost hráčů nyní seznamujeme s novou sezónou expanzí Elite Dangerous: Horizons. Již tyto prázdniny přidala horečně očekávanou možnost přistávat na planetách, ale tím její přínos zdaleka nekončí. Na akci EGX nám studio Frontier odhalilo své budoucí plány, informovalo o tom studio Frontier ve své tiskové zprávě.

Mezi nimi nechybí možnost vícečlenné posádky, která vám umožní kooperativně létat s přáteli. Lákavě zní také možnost customizace vašeho pilota či dokonce možnost vypustit stíhačky, které vás podpoří v boji. Vývojáři se také rozmluvili o novém lootu a systému craftění. V případě, že se o Elite zajímáte, bychom vám doporučovali prozkoumat video v archivu z akce EGX, kde se David Braben, Mike Brookes a Sandro Sammarco věnovali celému rozšíření Horizons.

O jedné novince customizace je ale nutné se zmínit. Ta totiž dodá vašemu plechovému vesmírnému vraku více života. Jedná se o rozšíření Booblehead, díky kterému si můžete do svého kokpitu posadit kývajícího se Davida Brabena. Pokud nevěříte, přesvědčte se o tom sami v celkem divném traileru.

Elite: Dangerous vyjde 6. října na Xboxu One, na PC je již k sehnání. Bude se jednat o vesmírnou simulaci beroucí v potaz všechny fyzikální jevy od gravitace do setrvačné síly. Pokud jste na vesmír naladěni, určitě byste tento titul neměli minout.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozšíření Horizons posouvá Elite: Dangerous na vyšší úroveň

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.