Česká hra Renoir je na Kickstarteru. Vývojáři již chrlí jeden update za druhým

Půl roku připravovali vývojáři ze zlínského studia Soulbound Games prototyp noirové hry s názvem Renoir. Rozhodli se pro Kickstarter, kde už týden válčí s ostatními projekty. Prozatím vybrali v přepočtu krásných 230 tisíc korun, do konce je ale ještě čeká dlouhá cesta, na jejímž konci musí mít celkem jeden a půl milionu korun.

Renoir

Renoir FOTO: Soulbound Games

Renoir je 2.5D plošinovka s puzzly a velkým zaměřením na příběh. Velkou inspiraci si bere z filmového žánru noir, který je spojován s černobílou barvou a většinou detektivní zápletkou. Podobně tomu bude i v Renoir, kde se ocitneme v kůži detektiva Jamese Renoira, kterého čeká vyšetření zatím nejtěžšího případu jeho kariéry – jeho vlastní smrti.

Budeme muset zjistit, co se stalo a kdo vlastně Renoira zabil. Jenže to má malý háček, James Renoir je mrtvý a po záhadném probuzení nemůže komunikovat s živými. Tato bezmocnost a pocit osamění vytváří společně s noirovou stylizací velmi zajímavou kombinaci.

Další zajímavostí je způsob řešení hádanek a puzzlů. James Renoir si bude moct vyvolat duše obětí různých nehod a vražd a pomocí vtělení je může ovládat. Tyto duše splní zadané akce, uvolní cestu a umožní Renoirovi projít dále. Jak to funguje, se můžete podívat ve videu, které autoři připravili speciálně pro Kickstarter.

Pokud se hra na Kickstarteru zaplatí, můžeme ji očekávat v lednu 2017 na PC, MAC, Linux a konzole PS4 s Xbox Onem. Na Kickstarteru také najdete updaty od vývojářů, kde se můžete dozvědět další a další informace o hře nebo například, kde si brali inspiraci. My za redakci klukům držíme palce a věříme, že se Kickstarter kampaň povede a rok 2017 zahájíme recenzí Renoir.

Témata: Renoir
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česká hra Renoir je na Kickstarteru. Vývojáři již chrlí jeden update za druhým

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.