reklama

Téměř 15 minut nových záběrů ze Sibiře v roli nadpozemské Lary Croft

E3 2015

Restart značky Tomb Raider se vývojářům z Crystal Dynamics vyvedl náramně. Hra slavila úspěch napříč všemi platformami a o britské archeoložce Laře Croft se znovu začalo mluvit. V pokračování se můžeme těšit na několik menších změn, ale vše, co tak dobře fungovalo v roce 2013, zůstane i u Rise of the Tomb Raider.

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider FOTO: Crystal Dynamics

Na Sibiři se bude muset Lara vypořádat s drsným mrazem, vánicemi a samozřejmě s nepřáteli. Za prvé tu budou zvířata v čele se starými známými vlky a nově může Lara narazit i na vyhladovělého medvěda, který bude opravdovým oříškem.

Lidským nepřítelem bude tentokrát organizace s názvem Trinity, která pro sebe chce ukořistit tajemství z mýtického ztraceného města Kitezh. A právě Lara touží po tomto tajemství také a bude chtít udělat cokoliv, aby se k němu dostala dříve, než organizace Trinity.

Také dočkáme většího zaměření na přežití, Lara bude moct lovit zvířata, aby získala věci potřebné k výrobě zbraní a dalších ceněných předmětů, kterým si ulehčí pobyt v divočině. Dokonce bude moct sbírat těch pár rostlin, které se na Sibiři vyskytují a vytvářet z nich různé jedovaté šípy. Na druhou stranu mi ale přijde celá nutnost přežití zbytečná a vývojáři se snaží jen držet trend. Stačí se podívat na video, během té necelé čtvrt hodinky se Lara dostane do tolika situací, které by nepřežil ani Bear Grylls, což vyvolá pocity, že je Lara nesmrtelná a nadpozemská, takže nějakou potřebu přežití vůbec nechápu. Samozřejmě, někteří můžou namítnout, že Nathan Drake z Uncharted je úplně stejně nesmrtelný, ale do Uncharted se taky necpou prvky přežití, tedy aspoň v předchozích dílech. Uvidíme, co ještě Naughty Dog ukážou v následujících měsících.

Plusem nového dílu jsou ale určitě kobky, které budou mnohem větší a s více starobylými pasti, než kdykoliv předtím v historii série Tomb Raider. Jak se pasti, ale i vše ostatní povedlo, se dozvíme již 13. listopadu, kdy hra vychází v časové exkluzivitě na Xbox One a Xbox 360. Další rok na jaře bychom se snad mohli dočkat i PS4 a PC verze.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Téměř 15 minut nových záběrů ze Sibiře v roli nadpozemské Lary Croft

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.