Tak trochu jiná hra s příznačným názvem Dreams

E3 2015

LittleBigPlanet a Media Molecule na konferenci Sony oznámili hru, vymykající se běžným standardům. Nazvali ji prostě, Dreams.

Dreams

Dreams FOTO: Reprofoto YouTube

Spoluzakladatel Media Molecule Alex Evans se objevil na pódiu během Sony konference aby odhalil Dreams, hru kterou přirovnal k plátnu, na kterém můžete dát průchod své fantazii a tvořit podobně jako tomu je při lucidním spánku. Uvedl také, že jejich hlavním terčem je právě pocit pohybu skrz surrealistické světy vybudované hráči samotnými. Své výtvory hráči budou moci sdílet a společně tak prozkoumávat obrovskou propojenou síť snů. Studio tuto síť snových světů vytvořených hráči nazívají "Dreamverse."

Vytváření vlastního obsahu budou hráči provádět pomocí pohybu PlayStation 4 DualShock controlleru. Jak uvedl Evans, "tvorba je ve snu mnohem snazší a mnohem větší zábava. Není vůbec potřeba se stresovat s detaily." Celý proces tvorby vlastního obsahu je intuitivní a rychlý, takže kdokoli dokáže během několika vteřin, maximálně minut vytvořit zcela originální prostředí. Po načrtnutí své představy hráči vyloví z vodě podobného prostředí své výtvory, které podobně jako loutky ožijí v herním světě. Nutno podotknout, že na obřích plátnech konference snové prostředí vypadalo opravdu skvostně.

img-responsive

Dreams | foto: Reprofoto YouTube

Ukázka hry neobsahovala příliš detailů, ale Evans zmínil, že plně hru pochopit je zprvu složité. Celý koncept je postaven na tom, že otázky vyvolává a povzbuzuje k tázání. Některé z otázek budou pravděpodobně zodpovězeny na Paris Games Week, kde se dočkáme rozsáhlejšího představení této vskutku nápaditě pojaté hry.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tak trochu jiná hra s příznačným názvem Dreams

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.