reklama

Matthew Armstrong, tvůrce Borderlands, odchází od Gearbox Software

Otec jedné z nejikoničtějších sérií dneška odchází od Gearboxu. O žádné rozkoly podle všeho nejde – chce se zkrátka věnovat novým projektům.

Borderlands: The Handsome Collection

Borderlands: The Handsome Collection FOTO: Gearbox

„Gearbox budu vždy milovat, ale teď je čas na dobrodružství,“ píše na svém twitteru Matthew Armstrong, který světu v roce 2009 představil první díl ztřeštěné FPS/RPG série Borderlands, která se nedávno dočkala třetího (ehm, tedy, víceméně) dílu. Armstrong byl otcem a duší série, teď se ale rozhodl, že Gearbox Software, pod jejichž křídly na sérii pracoval, opouští.

„Neodcházím ze vzteku, ani jsem nedostal padáka,“ odpovídá Matthew na dotazy webu gameinformer.com. „Je zkrátka čas na nová dobrodružství. Jsem připraven udělat něco nového, nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní.“

Ty konkrétní pohnutky, které Armstronga vedly k odchodu od Gearbox, se samozřejmě můžeme pouze domýšlet. Jako jeden z důvodů mimo jiné uvádí i to, že teď je k tomu zkrátka vhodná doba: práce na třetím (ano, ano, víceméně) díle Borderlands: Pre-Sequel včetně DLC Claptastic Voyage a celé Handsome Collection jsou ukončeny a Armstrong tak může firmu opustit, aniž by jí tím nějak ublížil.

Dle jeho tweetu je však mnohem pravděpodobnější, že podobně jako mnoho jiných vývojářů před ním opouští svět velkých her, aby se mohl věnovat menším, osobnějším projektům. Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby se Armstrong brzy objevil na Kickstarteru s nějakým vypečeným indie projektem. A pokud ano, my mu budeme držet palce.

A co budoucnost Borderlands? Gearbox se netají tím, že na čtvrtém (já vím, já vím, víceméně!) díle pracuje – měl by se právě nacházet v raných fázích vývoje a vyjít na současnou generaci konzolí a PC. Jinak je po něm ale ticho po pěšině. Přičteme-li k tomu nedávný odchod Anthonyho Burche, autora scénáře pro výborný druhý díl, a rozpuštění 2K Australia, kteří vyvíjeli spíše vlažně přijatý Pre-Sequel, vyráží nám z toho kapky potu na čele. Přeci jen, odchod dvou tak významných vlivů by mohl mít na sérii negativní dopad.

Šílený svět a scénář oscilující mezi závažnou schizofrenií a genialitou nás na Borderlands zaujaly nejvíce, právě těmto dvěma složkám ale v Pre-Sequelu poněkud docházel dech. Gearbox snad ale moc dobře ví, že si nemůže dovolit jednu ze svých nejlukrativnějších značek odbýt – a i sám Armstrong prohlásil, že o kvalitách případných pokračování nemá pochyb. Tak Claptrap dej, ať má pravdu.

 

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Matthew Armstrong, tvůrce Borderlands, odchází od Gearbox Software

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.