Pět fascinujících výtvorů v Besiege. Je libo vybuchující Eiffelovu věž nebo obří bombardér?

Besiege, simulátor stavění strojů před několika týdny okouzlil velkou část herního obecenstva. Komunita se následně svými výtvory postarala o zbytek a internet zaplavilo velké množství neuvěřitelných strojů. I když zájem o hru trošku opadl, komunita tvoří pořád úžasné výtvory, pojďte se podívat na pět, které se v redakci líbily nejvíce.

Besiege

Besiege FOTO: Spiderling Studios

Besiege je teprve v rané Alfa verzi, ale již na sebe dokázal strhnout pozornost. Momentálně je ve hře několik úrovní, ve kterých buď musíte zničit nepřítele, přemístit těžké objekty nebo se musíte vy sám přemístit na určené místo.

K provedení úkolů musíte vytvořit stroj, na který můžete použit všemožné součástky. Pokud chcete postoupit do další úrovně, tak máte pouze dvě omezení. První z nich je fyzika, která je zde velmi dobře provedena, druhé omezení v kampani je velikost vašich strojů, kdy máte na každou úroveň nastavené přesné rozměry, jak může být váš přístroj velký. Omezení se ale dá vypnout, pak se vám nezpřístupní další mise, dokud jej zase nezapnete.

A právě v neomezeném módu se komunita vyřádila nejvíce, na internetu najdete tisíce výtvorů, nad kterými budete jen nechápavě kroutit hlavou a přemýšlet, jak to vůbec někdo dokáže vymyslet a postavit. My vám přinášíme pět výtvorů, které vznikly v poslední době, a dokázali nás zaujmout na první pohled.

Krabice plná překvapení

První výtvor pochází od hráče se jménem Aber Lichthausengof, který se ze svou jezdící krabicí podělil na internetu. Aber ukazuje, že není žádný troškař a na dokončení první úrovně použije směšné množství materiálů. Těžký úkol se mu nakonec podaří dokončit velmi zajímavým způsobem, který vás na začátku vůbec nenapadne.

 

Profesionální přenos bomb

David Mcl se už jednou ze svým výtvorem dostal na přední stránky herních serverů, můžete se na něj podívat ZDE. My jsme ale zvolili jeho další stroj na přemístění bomby, který už je od jeho minulého díla plně funkční a bomba vybuchne přesně na svém cíli. Jedna zajímavost na konec, celý přemísťovač je složen z úctyhodných 706 kusů materiálu.

 

Dřevěný AT-AT

Fanoušci ságy Star Wars jistě při čtení AT-AT zbystřeli. Ano, tento terénní obrněný transportér se dostal i do středověkého světa Besiege, kde zasévá ještě větší hrůzu, než ve Star Wars. Jak jeho autor Bran Bran dodává, jedná se o jednu z nejhrozivějších zbraní, která byla vyrobena za účelem vraždění ovcí. Celé video je navíc opatřeno i originálním soundtrackem ze Star Wars, takže u nás dostává AT-AT palec nahoru!

 

Bombardér MKIII s technologií Stealth

Uzaki Gavin ukázal, že by se z fleku mohl živit jako výrobce letadel. Dokázal totiž v Besiege zprovoznit plné funkční bombardér, a to i s odjištěním bomb a následného přesného odstřelení hradu, který se rozletěl na malé kousíčky. Gavin celé video ukončuje profesionálním přistáním bez jediného škrábnutí.

 

Finále v Paříži

V posledním videu se přesuneme do Paříže, přesněji k její největší dominantě – Eiffelově věži. Její konstruktér Johnny Graviti údajně strávil na stavbě přes tři dny, proto ho mohlo zamrzet, že zmizela během pár sekund. Díky zpomaleným záběrům si ale můžeme celý výbuch vychutnat krásně z pohodlí domova, celou atmosféru vynáší doslova do oblak píseň od Edith Piaf. Jediná škoda u tohoto videa je useknutý konec, kvůli čemuž nevidíme škody, které výbuch napáchal, ale i tak demolici schvaluje pět z pěti zaměstnanců demoliční čety.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět fascinujících výtvorů v Besiege. Je libo vybuchující Eiffelovu věž nebo obří bombardér?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.