reklama

Celkově už se prodalo 18,5 milionů kusů Playstation 4

Sony k dnešnímu dni prodala více než 18,5 milionů kusů konzole Playstation 4, jak oznámila v tiskové zprávě. Od posledního sčítání, které proběhlo na konci října 2014, se tedy počet konzolí zvýšil přesně o 5 milionů.

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4 FOTO: Sony

To ale není vše, Sony se ještě pochlubila, že si jejich online službu Plastation Plus předplácí 10,9 milionů lidí. To je zhruba 1,5 milionů nových předplatitelů za měsíc. Na konci října si totiž Playstation Plus předplácelo „pouze“ 7,9 milionů lidí.

Sony se tento úspěch podařil i navzdory několika problémům, které je v poslední době sužovaly. První přišla zpráva, že Microsoft dokázal v listopadu prodat více svých konzolí než Sony. To horší je ale teprve čekalo.

Nejprve se objevily problémy s dodávkou konzolí na Evropský trh během Vánoc, což ovlivnilo prodeje, jak uvedl server Gamespot. Ten větší problém ale přišel na Štědrý den, kdy se Playstation Network ocitl pod DDoS útokem, který způsobil výpadek na tři dny.

Nicméně se Playstation 4 prodává mnohem rychleji než jeho předchůdce Playstation 3. Ten na stejnou metu 18,5 milionů kusů dosáhl až po dvou letech, zatímco PS4 to trvalo jen rok a tři měsíce.

 
Témata: PlayStation | Sony
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Celkově už se prodalo 18,5 milionů kusů Playstation 4

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

29.09.2017 14:00 V poslední době je strategických her opravdu málo. Větší studia raději sahají po jiných žánrech,…

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.