Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou své kategorie. Kombinace unikátního patentovaného herního systému a poutavého příběhu zaujala již desetitisíce hráčů. Nyní se vydává dobít svět!

Scratch Wars

Scratch Wars FOTO: notre-game.com

Setři, zatoč, zaútoč!

Scratch Wars je hra objevitelů, bojovníků a velkých stratégů. Všechny karty mají stírací povrch a teprve jeho setřením hráč objeví, jakého získal hrdinu nebo zbraň. Každá karta je unikátní, tento fakt zajišťuje jedinečné jméno a atributy hrdiny, které jsou náhodně generovány v rámci vymezených intervalů tak, aby hra zůstala vyvážená. Notre Game na trh uvedla i nový patentovaný herní systém, kde hráč místo klasické kostky používá točnu zbraně. Kolečko zbraně se přiloží na tyčku, jež slouží i jako počítadlo životů, a švihem se uvede do pohybu, tah se následně vyhodnotí na základě vytočeného efektu. Těžištěm hry je risk management a strategie použití efektů v tahu.

Zahraniční strategie

Úspěšný launch prvních tří světů v České republice umožnil vstup na slovenský trh. Edici Biolandia/Techlandia, která obsahuje 40 hrdinů a 80 zbraní, u našich sousedů představí jedna z nejznámějších Youtube tváří československé scény GogoMan.
Ve hře samotné lze narazit na Gogovu vlastní kartu, stejně jako na kartu české tváře produktu, youtubera Jiřího Krále. Díky spolupráci s oběma influencery se tedy fanoušci mohou těšit například na epický souboj těchto titánů a další videa ze světa Scratch Wars.

Firma Notre Game hodlá po Slovensku expandovat i do dalších zemí. První v pořadí jsou naši evropští sousedé Rakousko a Německo. Hranicemi Evropy to však nekončí, partnery až za oceánem firma Notre Game hledala i na mezinárodním veletrhu The Hong Kong Toys & Games Fair 2018.

Karty na stole, karty v telefonu

Scratch Wars si lze zahrát nejen v její fyzické podobě, hru si lze stáhnout i jako mobilní aplikaci pro iOS či Android. Obě verze je možno propojit díky QR kódům, po jejichž naskenování si uživatel může své oblíbené hrdiny v aplikaci dále vylepšovat. Hra je v neustálém vývoji, ať už se jedná o rozšíření karetních sad, nebo nové `features` mobilní aplikace, hráči tak mají jedinečnou možnost stále něco objevovat.

„Jedná se o jeden z nejinovativnějších produktů, co jsem za dlouhou dobu viděl. Bavilo mě pozorovat, jak se z ničeho nic postavy z kartiček přesouvají přímo do telefonu.“ - Sean Lashgari, Senior Director v UltraPro Entertainment (evropský distributor Pokémon Cards).

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.