reklama

PlayerUnknown's Battlegrounds by mohlo dosáhnout na 100 milionů aktivních hráčů

Podle slov Brendana Greena by mohl PUBG dosáhnout hranice sta milionů aktivních hráčů. Pomoct k tomu má i nízká cena…

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: Steam

PlayerUnknown's Battlegrounds v posledních měsících válí. Studiu se podařilo prodat více než 10 milionů kopií, dostal se na první místo v žebříčku nejhranějších kousků na Steamu a čísla dál rostou. Proto si jeho "mentor" Brendan Greene vytyčil cíl, že chtějí mít podobný počet hráčů jako oblíbená free-to-play MOBA.

„Prodejní křivky stále rostou a hlavně neklesají. A pokud se zeptáte na můj vzor, tak nejvíce vzhlížím k League of Legends. To zaznamená 100 milionů aktivních hráčů každý měsíc. Pokud vyložíme naše karty správně, možná se na podobnou hranici také dostaneme," řekl "Playerunknown" v rozhovoru pro GameIndustry.biz.   

K tomuto cíli by je mohla dovést i cenová politika. Podle jeho slov totiž neplánují zvednout cenu, ta tak i při vydání plné verze zůstane na příjemných 30 eurech. Ostatně dosavadní výdělky, které by měly činit něco kolem 300 milionů dolarů je ani k ničemu takovému nenutí. Ale kdo ví, třeba si ještě svoje plány rozmyslí.

„Zatím nad zvýšením ceny nepřemýšlíme, ale to se může změnit. V tuto chvíli jsme spokojení. 30 dolarů je adekvátní za obsah, který dostanete. Hra ale může vydržet na trhu pět let a pořádně nabobtnat," vysvětloval Greene.

img-responsive

PlayerUnknown's Battlegrounds | foto: www.playbattlegrounds.com

Ať už se rozhodnou jakkoliv, tak zatím to vypadá, že na Bluehole Studios čeká zářná budoucnost. V tomto roce by totiž PUBG měl expandovat na Xbox One, což přinese další příliv nových hráčů.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayerUnknown's Battlegrounds by mohlo dosáhnout na 100 milionů aktivních hráčů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  2. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.